Monitory dechu. Máte zkušenosti-klip na plenku?

johan7
24. dub 2020

Dobrý večer,
máte, prosím, někdo zkušenost s monitorem dechu - klip na plenku? Zatím jen obecně...Uvažujeme o téhle variantě, ale ráda bych více názorů.
Předem díky, Joh.

merope
24. dub 2020

Já četla, že jsou spíše nespolehlivé a tak jsem pořídila deskový. Tam je dobré si hlídat kalibraci přístroje (každé 2 roky je třeba zkalibrovat - pokud to přístroj umožňuje - nebo vyměnit desku - pokud to přístroj neumožňuje).

janulitko
25. dub 2020

@johan7 Mame deskovy, ale mimco odmitalo postylku, tak jsme koupili jeste ten na plinku. Hned prvni den mi zacal 3x falesne houkat, takze jsme ho hned vratili... hrozne zalezi na tom, jak se utahne plinka, aby to nalehalo na brisko. Jenze i kdyz to clovek udela sebelip, jak se mimco vrti, muze se plena posunout nebo povolit a houka to. Takze zase vyslect, vypnout, vysunout z pleny, zkalibrovat a pak zase znovu... no nedavala jsem to, jsem rada, ze sel z domu 😀 deskovy u nas stoprocentne spolehlivy, jen kdyby to dite nemelo hned od narozeni svou vlastni hlavu 😀

leniczka23
25. dub 2020

Pres den klidne, pokud se clivek boji, ale na noc jedine deskovy. Ta spolehlivost je uplne nekde jinde.

anguly
25. dub 2020

Já ho na syna měla a zpočátku jsem používala oba, abych ten na plenu ozkoušela. Když byl zabalený v zavinovacce, tak jsem ten na plenu blbě slyšela... Ale je fakt, že většinou pípal protože měl třeba špatně utahlou plenu nebo pak jak už byl větší, tak jak se víc vrtěl. Ale já ho používala dlouho, protože syn odmítal spát v postýlce, tak jsem si ho dala k sobě a měla jsem s tímto monitorem lepší pocit...😉

johan7
autor
25. dub 2020

Moc vám děkuju za zkušenosti. Zkoušeli jsme hledat recenze i jinde, ale moc toho není, aby si člověk mohl udělat relevantní názor. Čekáme dvojčátka a původně jsme mysleli, že by byli v jedné postýlce, což s tím deskovým nejde, ale pokud je ten deskový spolehlivější, tak asi není o čem. Ještě jednou moc díky, hezký den 🙂

lula86
25. dub 2020

@johan7 máme deskový babysence 2 a spokojenost.

merope
26. dub 2020

@johan7 Záleží jak máte velkou postýlku - umím si představit, že kdyby měli každý svou matraci (a určitě vlastní monitor - jako tu řídící krabičku - tu musíte mít pro každého, i když skoro každý deskový má dvě desky), tak by to šlo určitě. Možná zpočátku i s jednou matrací. My měli mládě v malém košíku a i tak jsme měli falešný poplach, když tvrdě usnul v rohu košíku a deska byla trošku stranou. Případně dát každému desku vyloženě k "jeho" straně - s rizikem, že budete mít falešné poplachy, když se nějaké "přesune" na druhou stranu.

Jinak tedy babysense lze kalibrova, nanny kalibrovat nejde. Kalibruje se v Brně. Dost lidí to nekalibruje, ale mně to za tu jistotu stálo.

janule0123
11. kvě 2020

@johan7 když jsem hledala monitor dechu (velký výběrový řízení) narazila jsem na jeden deskový, kde je možné přepínat na režim jedno dítě/dvojčata ... takže zkus prostudovat 😎mohlo by být řešení deskové do jedné postýlky 😎 nevím jak funguje a na kolik spolehlivé ...