Na plavaní pro 7mi měs. plínka do vody nebo plavečky?

petronilla
3. říj 2008

Maminy,prosím o radu.Máme začít chodit od pondělí s malou plavčit.Slyšela jsem,že někdo ty plínky do vody nekupuje,ale dává plavky.Nejsem si ale jistá,Adélce je teprve 7 měsíců,tak budu ráda,když písnete své zkušenosti 🙂 .Díky předem.

pec
3. říj 2008

Já jsem to taky dost řešila a nakonec jsem koupila plavací plínky. A do kurzu nás chodí 7 a jenom jedno mimi má plavečky. Myslím, že je to v tomto věku ještě zbytečné. Mimčo dost rychle roste a z plavek hodně rychle vyroste. Já mám plínky od Huggiess - little swimmers (12ks - 170 Kč). A v DM je snad taky prodávají a ještě levnější. Jinak máme taky Adélku - a je jí 6 měsíců. 🙂

pavlinka3
3. říj 2008

My chodíme plavčit a dávám plavecký plínky Huggiess a ségra nám z Nemecka přivezla takový plavečky, ale jsou to jenom kraťásky s plavkoviny (žádnou vnitřní vložku plínkovou nemají). Takže dám tu plínku a přes ní navlíknu ty kraťásky. Mám to v albíku.
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

petronilla
autor
3. říj 2008

Holky díky,taky půjdu koupit ty plínky,přijde mi to lepší na takové malé mimi 🙂

kalo
3. říj 2008

ve většině kurzů plínky vyžadují, aby jim děti nečůraly do vody. Dají se koupit běžně v drogerii /DM/. Nám je buď nabídli tam neb jsme si mohli přinést svoje...

plechajda
3. říj 2008

ahoj

my jsme zacli palvat vcera a ty plenky z DM velikost S cili ty nejmensi jsou nam jeste veliky, takze jsme stejne pres ne museli dokoupit mini plavecky, aby prilehaly tesne k noham..sice jsou od 4kg a Matysek ma 5,5 ale i tak mu dost odstavali...a prece jenom kdyby si nahodou kaknul tak lepsi mini plavecky pres plenku nez platit cisteni bazenu :o) 😅

vojtisek2007
3. říj 2008

taky plaveme s huggies - na Elišku máme nejmenší na Vojtu už nějaký ty větší....kupujeme je vždy přímo v bazénu před plaváním....

mobina
3. říj 2008

Určitě plínky. Na našem kurzu je dokonce vyžadují.

sylvar
3. říj 2008

my taky museli mít plenku do vody 😉 kupovali jsme huggies.v září jsme byli u moře a do bazénu jsme používali plavací plenky z dm a byly skoro lepší 😎

kijonkova.k
3. říj 2008

holky a jaké ty plínky do vody jsou?Na jakém je to principu?A jsou na jedno použítí,že? 🙂

sylvar
3. říj 2008

vypadají jako jednorázovky, akorát jsou jako kalhotky natahovací 😉

motol
3. říj 2008

My kupujeme v DM plavečky a nebo přímo na plavání a některý mamči dají na ty plenky ještě plavky tak ono to vypadá pěkně 🙂

petronilla
autor
4. říj 2008

tak jsem byla dnes v naší příšerné drogerii,nakonec jsem plínky sehnala-Huggiess,prodávají to po kusech,nechápu proč,jedna vyšla na 20 kč 😒 ,no ale nemám kam jinam pro ně jít,tak jsem ráda,že jsem vůbec pořídila.Uvidíme v pondělí v praxi 🙂

lu777
4. říj 2008

no tak my mame plavecky (Bambino Mio) a spokojenost 😎 cenove mi to vyjde nastejno jako ty plavaci kalhotky na ten cely kurz a mne se vic libi ty plavecky
jinak na kurzu jim bylo jedno co mame, jen nesmi byt ditko nahy..

babalala
4. říj 2008

Taky máme plavečky, je to šetrnější k přírodě a není pravda, že z nich dítko brzy vyroste - jsou pružné, mají kolem nožek gumičky a v pase šňůrku, takže obsáhnou minimálně dvě velikosti (a naše hubené děcko má od svých sedmi měsíců pořád ty samé a ještě mu nějakou dobu budou.. 😀 ). Cenově je to mnohem výhodnější než plenky, dají se koupit z druhé ruky i za padesátku..

zany
4. říj 2008

My jsme začali plavat v 8. měsících a ze začátku jsme měli plenky. Buď od Huggies a nebo z DM 😉 Plavky jsme kupovali až v roce a čtvrt (vel. 86) a jsou nám hezky i teď 🙂
Nikdy se nám nestalo, že by byla nějaká větší nehoda 😝

modramys
4. říj 2008

Ahoj, mame taky plavecky bambino mio jsou bezva. jinak jednorazovky se pry daji vyzdimat a ususit a pouzit i dvakrat nebo trikrat ale nemam s tim zkusenost.

frufrunka
4. říj 2008

Holky, ještě bych se ráda zeptala na princip: Vždyť ty plínky se stejně nasáknou vodou, ne? Takže čůrání (ve vodě naše oblíbená činnost) asi nezachytí, nebo ano? Nebo je to dělaný jen na bobo, aby se nedostalo do vody? 😅 Jsem v tomhle analfabet, taky začínáme v pondělí... 🙂

winifred
4. říj 2008

Já jsem taky chodila plavat se starší dcerkou a nemusela malá mít plenku ,ale stačili plavky.Ono ji m nejde o čurání do vody ,ale o to kdyby se děti pokadili tak ať jim to tam neplave. 😉

kubinkov
4. říj 2008

My chodíme plavat v plavkách. Velikost 74, ve slevě stály 70,- Kč. Měli jsme je na dovolené u moře a teď je máme do bazénu. U nás v kurzu doporučují plavky, že ty jednorázové děti někdy nadnáší. Ale stejně bych asi měla plavky, protože na jedno použití jsou trochu zbytečný luxus. Dostali jsme jedny jednorázové plavky, ale po koupání byly zničené, nevím, jak bych je sušila.

modramys
4. říj 2008

Jasan je to dělaný na bobo🙂

majenka
4. říj 2008

Cílem plavek není zachytit moč, ale stolici (moč nezachytí ani plenkové ani klasické). Já osobně jsem pro variantu šetrnější k životnímu prostředí. Malá plave od 5. měsíce a od začátku má látkové plavečky. Nejprve Imse Vimse, teď Popoliny. Na začátku jsem na to instruktorku upozorňovala a vysvětlovala jí, že mají kolem nožiček lem, který případnou nehodu zachytí. Tak to bylo OK a do papírových mne nenutily (ani bych se nedala 😀 ). A maminky jsme tam nakazily tak, že papírovky jsou tam výjimkou. Zato už máme 3x moře od Popoliny, každé v jiné barvě 😅

katakin
5. říj 2008

Jakoubek má také klasické plavky a jsem s nimi spokojená 🙂 Než nám začal kurz plavání,volala jsem k nám do bazénu, jestli koupit plenkové nebo klasické plavky a tam mi řekli, že mám koupit klasické. Jakoubek je v nic navíc pořádný frajer 😉

nara
5. říj 2008

Tak u nás na plavání dokonce vyžadují, aby děti měly plavky, kvůli správnému těžišti, plínky mít nemůžeme, že by nebyly tak pohyblivé. A rozhodně z nich hned tak nevyrostou. Máme je už dva měsíce a budou mu určitě ještě dlouho. Říkají, že se spíš dřív vlivem slané vody rozpadnou, než že by z nich děti vyrostly 😀

petronilla
autor
6. říj 2008

Tak zas mám dilema 🙂,koupila jsem si dvě ty plínky,ale stejně uvažuju o plavečkách.Uvidím co nám dnes na tom plavání řeknou.Ale zase nevím,jakou koupit velikost,abych se trefila 😒 ,ach jo... 🙂.Máme velikost 74-80,tak nevím,jestli koupit spíš tu 80.Aduš není žádné vyžle,tak asi spíš jo 😉,aby ji nedřely do faldíků 😅. Co myslíte vy,holky?

kopcik
6. říj 2008

záleží kam chodíte plavat. někde vyžadují jen plavky, prý jim ta plína brání v pohybu. něco na tom asi bude... ale ted budem chodit jinde, kde zase vyžadují ty pleny....

novako
6. říj 2008

Začneme s malou chodit plavat od ledna a pokud to půjde, chci jí koupit plavečky. Má to dvě výhody. Až z nich Liduška vyroste, dají se prodat a navíc jsou eko. 😵

johanda
6. říj 2008

modramys -usušit jednorázovku? Tak to je humus😝
Moje mladší holka chodí do bazénu v plavkách, v bazénu to vyžadují a přijde mi to rozumné, Jednorázové plavkové plíny nejsou hermeticky těsné, moč proteče stejně jako u plavek. Navíc mít kilo vody mezi nožkama v nasoslých plavkách mi přijde pro plavání docela obtěžující.

lu777
6. říj 2008

no mne prave taky prislo, ze bych byla radsi v plavkach nez v te jednorazovce...

petronilla
autor
6. říj 2008

Tak holky,máme první plavčo za sebou,měli jsme tu plínu,ale už mám objednané plavečky.Taky jim to je jedno co dětičky mají.

tlap.ka
7. říj 2008

ahojda,tak taky přidám svou trošku do mlýna 🙂 my chodíme na plaváčka a kupovali jsme si plavečky přímo na bazéně, jsou "speciální" v tom, že mají kolem stehýnek pevnější gumičky, aby případný bobek nevypadnul, čůrání jim asi nevadí, protože tam asi mají dostatek chemie. Jinak k těm plínkám nám paní instruktorka říkala, že se nasáknou vodou a mimča nejsou tak pohyblivá, tak je nemáme nosit vůbec.Ale taky říkala, pokud zapomeneme plavky, tak nemají nic proti plínce.Jinak přeju krásná plavání, my už máme za sebou 3 a i když jsem měla strach,jak na tom budeme s potápěním, tak je to pohoda a moc se nám to líbí 😉