Málo plodové vody v 30. týdnu těhu, máte zkušenost?

bikerinka
2. dub 2016

Ahojky vsechny tehulky a maminky prosim o radu s plodovou vodou. Jelikoz mi dr. na kontrole oznamil ze mam pit jeste vic a jist polevky aby se mi vytvorilo vice vody. Mate s tim nektera zkusenost ve 30 tt. ? Budu rada za rady 🙂 Hledala jsem po internetu ale nemuzu nic najit ☹

sunny2016
5. dub 2016

Ahojky..nevím, jestli ti to nějak pomůže, ale ja az do 35. tt neměla s plodovkou žádný problém..trapily mě ledviny a proto mi zavedli stent z ledviny do močového měchýře. Tento stent mi samovolně vypadl a zároveň s nim mi i praskla plodová voda. Kontrakce mi nezačaly, miminko nestradalo ani podle KTG ani UZ a nejake množství (hraničně málo) mi tam zbylo. Za tyden jsem měla plodovky zase nadměrné množství! (Polyhydramnion) Dotvorila se sama. Podle mě je lidské tělo nevyzpytatelné a kdykoliv se muže vse změnit. Nyní jsem 39. tt a plodové vody mam opět hraničně málo (měla jsem chvíli i opět normální množství) Tento tyden jdu kvůli tomu porod vyvolat.. Asi bych si s tim hlavu nelámala. Miminko si vystačí i s málem. Je důležité opravdu často sledovat průtoky v pupečníku a hlavičce , KTG a samozřejmě váhový přírůstek. Snad jsem ti alespoň malinko pomohla a uklidnila tě. Nejsem si však jistá, jestli vic tekutin spustí výrobu plodovky🙂)) to v mem případě neplatí..

bikerinka
autor
8. dub 2016

Ahojky dekujj za radu a tak ted mi nezbyde asi nez si pockat do 19 co mi rekne doktor kdyz uz vypiju denne 3 litry vody a jim polevky jak mi poradil dr. 🙂 tak hlavne at ti to vse dobre dopadne a jste zdravi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru