Oblečení pro mimča a batolata. Kupovat nové nebo na bazárcích?

95newmommy2020
6. črc 2020

Ahojky, všimla jsem si, že oblečení v pepcu, CA i HM stojí par korun, není drahé. Když se chytnou nějaký slevy nebo výprodeje. Zároveň mi třeba už par lidi řeklo, ze se ji. Oblečení prodává blbě, ze to nikdo skoro nechce. No já co jsem likvidovala jsem dala zdarma plus nabídla i odvoz, abych se toho zbavila.
Jo a jen tak pro příklad včera jsem koupila bodycko v pepcu za 59 Kč a někdo prodávala bodycko na Vinted taky značka Pepco jen teda nejaKy jiný za 150,- ks a to už bylo nošeny.

95newmommy2020
autor
7. črc 2020

Holky a kde byste třeba doporuculy kupovat? Třeba vinted ? Já nejsem nijak náročná. Jen rada třeba koupím pack po několika kusech než po jednom.

dandaa
7. črc 2020

@95newmommy2020 vinted je nejlepší, nebo skupiny na FB od určitych značek

ariadna12
7. črc 2020

My pro novorozence koupili vse nove a postupne presli na kupovani semtam v Pepcu (nevyhovuje casto velikost a kvalita), neco v C&A, a hodne na brumla.cz (dobry detsky sekacek, znackove kvalitni obleceni za dobrou cenu).

95newmommy2020
autor
7. črc 2020

@ariadna12 to ani neznám, jdu na to juknout. 🙂

ivis_b
7. črc 2020

Já kupuju synovi všechno nové, použité věci sama sobě nekupuju, tak to nebudu kupovat ani jemu. Nijak to neodsuzuju, jen prostě kupuju nové oblečení. Taková ta klasika - HM, CA, Lindex, funkční hadry z Outdoorkids a i to Pepco - tam jsem kupovala takové ty věci fakt na zničení do školky, tepláky, trička, víc nic (kvalita není velká, ale zase mi není líto, když si v lese zničí tepláky za 60 Kč). To, z čeho mi odrostl, chci věnovat do kojeňáku a dětského domova. Teď čekám holku, takže budu nakupovat znova a už se na to těším 🙂

nezvalova
7. črc 2020

Já mám dětské oblečení , tak různě. Něco dědím, něco koupím použité a něco nové. Pokud jsou vyprodeje, dá se často koupit věci nové za cenu, kterou by člověk dal za použitou věc z bazaru i s poštovním. Já kupuji hlavně v HM a Tchibo. V Pepcu kupuji minimálně, věci se hodně rychle ničí. Občas koupím něco z Lidlu, F&F , Decathlon. Výjimečně Kik či Takko, bo ho mám daleko.Lindex mi přijde docela drahý, i když kvalita je velmi dobrá. Syn má 4 roky , chodí do školky, kde věci dost ničí, takže kupovat věci nove, drahé a značkové mi přijde zbytečné, obzvlášť když to on ani neocení.

95newmommy2020
autor
7. črc 2020

@ivis_b Mě taky přijde, ze ty věci stojí par korun. Třeba někdy jak otevřely obchody, jsem koupila 10 ks body z biobavlny z CA za asi 220 Kč. A dost často to je i levnější než někdo prodává. A protože jediný co vím, že drahy je Rebel Kids a nejde sehnat, tak ani nepoznám, co je třeba kvalitnější a proto je to dražší i použity. Jinak mě je osobně jedno jestli je to nový nebo použity, stejně ho denně několikrát prevlikam. Navíc stejně mám pocit, ze ho neumím ani hezky obliknout. :D Když vidím ty jiný děti, jak jim to sluší a on je chudák jak strašák do zelí. No tohle teda souvisí i s tím ze ani já sebe neumím nějak stylově obliknout. :D

95newmommy2020
autor
7. črc 2020

@nezvalova Decathlon? To ani nevím, ze tam mají dětský věci. Tak sem se zajedu kouknout, to mám i kousek. 🙂))

ivis_b
7. črc 2020

@95newmommy2020 na miminka jsem teda v Decathlonu nic neviděla... spíš až na trošku větší, cca školkové děti.

inkheart
7. črc 2020

@95newmommy2020 já kupují nové hodně v Lidlu, když mají něco nové miminkovske, zejména tedy online. Teď tam mají overaly na spaní za 99Kc a vzala jsem asi 6, po dvou v různých velikostech, protože kvalitu tam dlouhodobě drží hodně vysoko. Je to velice příjemná bavlna. Jinak tak různě, od našich dostávám spoustu značkových věci z H&M a podobně, máma si libuje v kupování věciček pro malého, což je super🙂 Ale jinak mi to tam přijde hrozně drahé, I když kvalita dětských věcí je většinou lepší, než těch pro dospělé (kdykoliv jdu do H&M koupit něco pro sebe, všude vidím spíš samý polyester, tak jsem tomu nikdy moc nepřišla na chuť, ale pro malého mám odsud docela dost fakt hezkých kousků z bavlny, tak těžko říct). Jinak ten Lindex je hezký, ale hodně drahý. Mají tam ale dlouhodobou akci, že si člověk může koupit 3 pyžamka pro miminka za cenu 2,tak tu jsem teď nedávno využila. A pak beru použité oblečení, využívám fb Marketplace, zajímají mě jen inzeráty s více kousky oblečení a ve stejném městě, kde bydlím já, ideálně ne příliš daleko od mého bydliště.

elher
8. črc 2020

Ahoj, mám prcka, 20m. Od malinka máme mix - něco nové, většina ale po bazarech. Nejvíc a nejlíp se mi nakupuje oblečení asi tady na koníku. Osobně ale radši prodávám dále na sbazaru nebo facebooku.
Pokud bys měla zájem, mám aktuálně velký balík oblečení velikost 80 (ještě jsem nestihla nafotit). Tuto velikost měl ale dost dlouho a tak je tam mix věcí na léto, podzim i zimu. A dále mám už vyřazené nějaké vel. 86 (spíše jaro, léto). Jsem také z Prahy, konkrétně ze Střížkova. Nyní jsme tedy do neděle pryč, ale není problém se příští týden domluvit a klidně se stavit a ukážu, popřípadě nafotím. Jak jsem psala, některé věci jsem kupovala nové, některé na bazaru.

nezvalova
9. črc 2020

@95newmommy2020 Decathlon, je jak tu již někdo psal, spíše pro větší děti. Pro miminka, tam nic nemají. Pro děti cca od 2-3 let.

lula86
13. črc 2020

@95newmommy2020 tak já si myslím že kupovat vše nové na mimi je zbytečné. Samozřejmě jsem pár kousků koupila, ale víc jak 60% máme z bazárku přes různé skupiny fb, vinted aj. Za mě se osvědčila značka lindex, m&s (dražší) f&f a ca (levnější). Oblečení krásně drží od lindexu oblečení vydrží díky nastavitelnosti oblečení opravdu dlouho a to je i za trošku větší pc super. V pepcu jsem byla také ale musím říct, že kvalita je někdy odpovídající právě té nízké ceně. Něco drží a není vytahané a zmolkove vůbec a něco naopak úplný hadr, navíc ty velikosti tedy někdy neodpovídají úplně (např. jsme dostali jako dárek dlouhé bodycko vel. 74 a odpovídalo to o číslo menší).

jasminek2012
13. črc 2020

Já kupují pro mimčo z 99 % nové na Lidl shopu. Staršímu už tak různě, většinou nové. A mám moc ráda brumla.cz, tam jsem sehnala super kousky za super ceny.