Opravdu hebká žínka, aneb čím myjete mininko?

guinea
13. zář 2015

Ahoj holky, i když mám už dvouměsíčního chlapečka, pořád jsem nepřišla na to, jak ho dobře umýt. V porodnici měli na miminka malou hebkou žínku, tou to šlo dobře. Ale všechny žínky, které mám nebo jsem viděla v obchodech jsou froté, a to tedy moc hebký materiál není, nehledě na to, že z mojí menší ruky padají. Když myju jen mycí emulzí a rukou, tak zase neumyju šupinkatou kůži, která se mu dělá na hlavičce. Zkusila jsem koupit dětskou houbu v DM drogerii, ale to je ještě míň účinné než jen rukou. Jak myjete miminka vy? Případně neporadily byste, kde bych sehnala tu malou opravdu hebkou žínku?

kamino
13. zář 2015

@guinea Používala jsem na prcka jednorázové žínky z DM.. sice dražší varianta, ale opravdu hebké.

viridie
13. zář 2015

Ahoj 🙂 Já doporučuju perlan. Jemny materiál, saje dobře a na hygienu miminka mi přijde bezva. Kupuju vždy velké plàty v lékarně, doma nastříhám a můžeme koupat. A hlavně se po použití vyhodí, já ho používám i místo vlhčených ubrousků, při přebalování.A skvelý je i na mytí např.záchodu..🙂

guinea
autor
13. zář 2015

@kamino Těch jsem si tam nikdy nevšimla! Moc díky za tip, poptám se tam, kde je najdu...

guinea
autor
13. zář 2015

@viridie Používáš ho jen tak, jakože miminko "šmrdláš" kusem toho materiálu, a nebo z něj ušiješ žínku?

kamino
13. zář 2015

@guinea byvaji u prsnich vlozek a tak... tedy jsou to 3 roky zpet,ale prcek mel trochu exem a tuhle byly tak jemne,ze ho to nedrazdilo.

cacenka_d
14. zář 2015

Pletenyma zinkama od babicky, i ty mydla nam k tomu dela ;) plete porad takze neni problem udelat, mam asi 4 jednovrstve (ja je mam rads) a jsem spokojena mekounky houba se tomu nevyrovna.

nonnni
14. zář 2015

@guinea zinka, nebo vkladacky z bambusoveho frote. http://www.majka-shop.cz/anavy-bambusova-zinka-...

olusenka
14. zář 2015

opravdu hebká žínka je z bambusového froté, to slovo bambusové je opravdu důležité, s klasickým bavlněným se to srovnat nedá.

cacenka_d
14. zář 2015

Me bambus vzdycky ba naopak ztvrdnul ve vsem vcetne plen, moc ho nemusim 🙂 JInak zinky zde jsem nasla, ze si tam nejake dala 🙂 http://www.mydlarnakadlin.cz/zinky-a-rucnicky-c...

bassangha
14. zář 2015

Extra hebká - žínka unuo, máme také nachystáno ve výbavičce.

ladyhacek
14. zář 2015

já žinku vyhodila a myji rukou 🙂, jinak bych asi volila bambus 🙂

michalusenka
14. zář 2015

@kamino ja byla v DM a pry nic takoveho nemaji 🤐

kamino
14. zář 2015

@michalusenka Tak to se divím, já to tam běžně kupovala... jak jsem psala, před 3 roky.. byly to jakoby hoodně velké odličovací tampony v čtvercovém formátu - jestli mi rozumíš.. kamarádka mi je poradila na mytí a byly super.

michalusenka
14. zář 2015

@kamino no ja vm ze mi prave takovy svagrova doporucila jednorazove zinky, ze v tech normalnich se chytaji bakterie a ted uz myje jen rukou

guinea
autor
14. zář 2015

@michalusenka
@kamino
Aha, já jsem tam byla dnes a hledala jsem vyloženě žínky, ty neměli... Ty čtvercové odličovací tampony jsem tam viděla, ale nevěděla jsem, že to bylo to ono 🙂

kamino
14. zář 2015

@michalusenka To mi také na látkových vadilo.. a prát je po každém použití se mi nechtělo, navíc všechny byly hrubé, samotné mi to moc příjemné nebylo.. držím palce, ať je seženeš 🙂

kamino
14. zář 2015

@guinea tuším, že měly modrý obal.. velikost asi tak 20x15 cm odhadem...

michalusenka
14. zář 2015

@kamino neni to neco z tudma? kukam ze tam je v prehledu i rosmanovska znacka tak koupim ty...
https://www.google.cz/search?q=jednorázové+zink...

kamino
14. zář 2015

@michalusenka ne není, tohle jsou vyloženě žínky, nevím, jak jsou hebké, chce to vyzkoušet.. tamto bylo opravdu jak velké odličovací tampony.. ale vyzkoušej.. Rosmanna tu nemáme, tak nevím..

evaamy
15. zář 2015

Já koupila v Bráně k detem takové malé látkové ubrousky..Bum wipes ellas house se to jmenuje🙂

lasicek
15. zář 2015

T- Tomi bambusové uterky, ne žíňky. Jediné, které nedřou. Jinak ještě jednorázové že zdravotnických potřeb. Jiné jsou o ničem, i ty z biobavlny.

diniki
15. zář 2015

Já nedám dopustit na jednorázové mycí žínky (př. Perlan). Jako prvorodička jsem ze začátku ctila zásadu vše pořádně prát a dezinfikovat 🙂 😒 , ale ty froté žíňky mě po každém koupání opravdu prát nebavilo.

martinecka20
16. zář 2015

Koupila jsem v lekarne - ve zdravotnich potrebach jednotlrazove zinky, co pouzivaji v porodnici a uz bych nemenila. Pri synovi (20mes) jsem koupila frote a pak radeji nastrihala obyc plenu. Po odchodu z porodnice s malou (6 tydnu) jsem rovnou nakoupila dve baleni tech jednorazovych a super 😉 dokonce se do nich da vlozit ruka. To mi nevyhovuje, tak jsem si to roztrhla na rovny dil a rozstrihla napul. Mam tak dvojnasobny pocet a usetrim 😉

martinecka20
16. zář 2015

jsou to ty, co posilala odkaz @michalusenka 😉

smallinka
16. zář 2015

když je tak malé tak je nejlepší omývat rukou pak ta froté žínka.........nehledala bych v tom žádnou vědu 😉

koncita
16. zář 2015

@guinea http://www.detskyraj.cz/hygiena/esito-zinka-lama

heboučká jakoby flísová žínka, doporučuju 🙂