Koupání miminka. Používáte žínku z drogerie?

jjasmina
10. pro 2019

Holky co používáte na koupání miminka, myslím mycí gely, jestli požíváte žínku(v drogerii se mi zdají drsné) nebo případně kde ste kupovaly, děkuji

lenickakl
10. pro 2019

používala jsem na novorozence hipp, měli ho i v porodnici 🙂 a žínku jsme měli takovou molitanovou, byla v balení u pěnovýho lehátka

nazka
10. pro 2019

@jjasmina já koupala a budu koupat zase v cutodanu a měla jsem jednorázové mycí zinky...

gingerbread
10. pro 2019

@jjasmina Ahoj,za mě nejlepsi mandarinkovy koupelovy olej od Nobilis nebo kojenecka koupel od Welledy a zinky z Ikea mela jsem jich hodne a kazdy den pouzila cistou..

jjasmina
autor
10. pro 2019

A koupaly ste miminka hned po porodu, mě dr řekla, že jen čistou vodou prej

lenickakl
10. pro 2019

@jjasmina já jsem porodila ve středu odpoledne a ve čtvrtek někdy jsme malýho koupaly společně se sestrou z dětskýho a normálně tím hippem hned 🙂

lpch
10. pro 2019

Mne se osvedcil hodne Sebamed, vyzkousela jsem Hipp, Uriage, Biodermu, Klorane a tahle znacka, u kdyz nejlevnejsi, diteti sedla nejlip. Na zinky se vykasli, kup si zasobu perlanu a kazdy den budes mit cisty kousek na myti

petulejan
10. pro 2019

Koupu v Nivea,sebamed. Malé nevadí nic,omyvam jen rukou,s žíňkou jsem taková neohrabana a koupe se až je odpadnuty pupik.

neomenia
10. pro 2019

Ahoj, v porodnici jsem myla mimi az po 2 dnech. Mazek na kuzi ma ochrannou funkci. Pak jsem ho omyla hippem a doma myju jen vodou. A ne kazdy den. Cca 1 x týdně hippem nebo weledou. Com min chemie, tim lip.

chumlee71
10. pro 2019

Myla jsem jen čistou vodou a ani teď moc nepoužívám mýdlo.Syn má dva roky.

marketa1218
10. pro 2019

Také jsem myla jenom čistou vodou, teď na třech měsících máme hipp, ale nekoupu každý den. A většinou jenom rukou, tak se nejlépe dostanu třeba pod krček 🙂

krupka3
10. pro 2019

Zinky jsou stejne jako rucniky obrovsky zdroj bakterii, my jsme vzdy umyvali jen rukou. Navic cerstve miminko jen vodou, casem jsme zacali pouzivat jen trosicku samponu na hlavicku.

puhelin
10. pro 2019

Dcera ma 2,5 roku a stale se myje v ciste vode bez mydla. Pouze kdyz ma spinavejsi vlasy, davam trochu samponu. Ale vzdy az pred odchodem z vany. Zinku zadnou nemam. Syn-miminko byl poprve myty az doma, dcerku jsem si zkusila vykoupat uz v porodnici, vyzkousela jsem si, jak ji drzet. I tam pouze cistou vodou.

atekram42
10. pro 2019

Pouze čistou vodou, nic jiného není na malé miminko potřeba. Případně pokud má někde suchou kůži, tak po koupání trochu namazat olejíčkem. Koupat stačí 1 - 2 týdně. A používám celulózové pratelné ubrousky (původně separačky), jsou jemnější než žínka.

eithelwing
10. pro 2019

K mytí stačí opravdu čistá voda. 🙂 Až když jsem si trochu byla jistější, sáhla jsem po darovaném Hippu. Žínky se mi nejlépe osvědčily z Ikea, ale ze začátku jsem ani žínku nepotřebovala, dotyk ruky spíš miminko uklidní. 🙂
Po koupeli olejíček, ideálně přírodní, čistý, bez příměsí.
Nekoupala jsem denně, dcera nesnášela svlékání.

guinea
10. pro 2019

@jjasmina Používala jsem jednorázové žínky z netkané textilie zn. Hartmann z lékárny 😊

leymea
10. pro 2019

Taky jsme koupali jen v ciste vode (ale zas kazdy den). Az casem jsme zacali davat penu do koupele od Nivei😊

merope
12. pro 2019

V porodnici jsme koupali každý druhý den, používaly jednorázové žínky (asi ty zmíněné z netkanky) a mýdlo si už nepamatuji. Domů jsme si jednu tu žínku donesla a zpočátku používala (a prala v pračce). Postupem času jsem zjistila, že vlastně ta žínka jen zvyšuje mou neohrabanost a hlavně mýdlo moc není potřeba. Mýdlo používám sebamed pouze na intimní partie (kde potřebuji omýt pryč hlavně zbytky krému, zapaření a podobně) a výjimečně hlavička, pod pažemi a to ještě ne vždy. Dostala jsem maličký vzorek a zatím ho používám přes půl roku a pořád tam ještě je - vždy prostě stačí kapka.

Až bude velký, budeme chodit na písek a podobně, tak budu asi používat víc, teď to zatím fakt stačí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru