Peřinky. Pořizovat nebo ne?

veruspv
24. říj 2022

Nazdarek holky a maminky! Mam takovy dotaz
V breznu se ma narodit nase malicke (ale v ramci rodinnych zkusenosti ocekavam prenaseni) a pomalu sepisuju seznam pro Jeziska 😀
Ma vyznam si porizovat perinky do kocarku a do postylky? Nebo to resite zavinovackou a spacim pytlem pozdeji? Nechci zase aby utraceli penize za neco,co nevyuzijeme. Moc dekuju za rady a postrehy 🙂

hezz17
24. říj 2022

@veruspv za me zbytecnost.

hezz17
24. říj 2022

Respektive za me a me deti 😀

sigyn
24. říj 2022

V kočárku jsme měli fusak, v postýlce zavinovačku, pak spací vak. Když bylo třeba, tak jsme rychlozavinovačku použili jako peřinku. Do postýlky bych peřinku určitě nedávala, může si to hodit přes hlavu.

veruuu_kubesovic
24. říj 2022

@veruspv
nemá...do kočárku stačí fusak, do postýlky jsem měla zavinovačku a stejně se dětem líp spinkalo s námi v naší posteli, takže postýlka byla jen jako módní doplněk...

krisstina93
24. říj 2022

Mam obojí a obojí využívám, moje děti třeba nesnesou zavinovacku ani pytel. Do kočárku mám teda na chladnější období fusak, ale takový ten přechod jaro/léto, léto/podzim sem perinky v kočárku využila.

veru181
24. říj 2022

My jsme měli v postýlce zavinovačku, pak hnízdo a rychlozavinovačku jsme používali dlouho místo peřinky. Až teď skoro ve 2,5 letech jsme začali používat peřinku. V kočárku jsme měli fusak a deku.

klokanka31
24. říj 2022

@veruspv Za mě určitě koupit.

pakeros
24. říj 2022

V kocarku jsem měla fusak nebo lehkou deku.Do postýlky klasickou peřinku.

pipi_puncocha
24. říj 2022

Nevyužila jsem nic takového - ani peřinky, ani spací pytel. První 3 měsíce občas zavinovačku, ale ani ta neměla u nás úspěch.

jjasmina
24. říj 2022

@veruspv já využila perinku, malá nesnesla zavinovacku a pytel jsem nějaký doma měla, ale byl to taky vopruz, usnula mi při kojení a do pytlu jsem ji bez probuzení vážně nepovedlo dát, v kočárku měla jen fusak

prejeta_zaba
24. říj 2022

Je to jen na okrasu, jestli se ti to líbí, tak proč ne. Mně se to třeba nelíbí, takže vím, že bych se s tím akorát rozčilovala. Přikrytí se řeší buď zavinovačkou nebo později dekou. Moje děti se už od malička neustále vrtěly, kopaly, velmi brzo otáčely, takže něco takového by jim akorát překáželo. Ale některé dítě do 8 měsíců leží a kouká, tak těžko říct, jak to bude u vás. 😁

mata2hari
24. říj 2022

Je to o dítěti..některé snese to,co jiné ne.. dcera spí v postýlce zásadně pod peřinkou, spací pytel jsme zkoušely,ale byla opakovaně tak hysterická,že jsem to vzdala.. do kočáru jsme používaly a používáne fusaky a v létě lehkou deku nebo jen plínku.. zavinovačku nesnesla vůbec,už v porodnici byla spokojenější bez ní 🤷🏻‍♀️ Jsou to holt hned osobnosti.. 😂

andelka
24. říj 2022

Neměli jsme ani jedno. Do kočárku byl lepší flisovy fusak, potom deka, plena a v zimě teplý fusak. Do postýlky zavinovačka. Druhý syn je též v březnu.

emillyhk
24. říj 2022

Syn je lednový, ale v kočárku měl teplý fusak (využil i další zimu), ve vajíčku lehčí fusak (jaro/podzim ho měl i v kočárku). Jako miminko spal v zavinovačce, ty jsme měli dvě (zavazování a suchý zip) a stačilo. Polštářek dostal až někdy kolem 13m, peřinu ještě nevyužil. Spí pod dečkou (těch máme teda víc) i to asi až tak od roku a půl, dřív nechtěl být přikrytý. Takže peřinu, polštář a povlečení bych pořídila až k prvním narozeninám 😉

cuuza
24. říj 2022

Do kočárku fusak, v postýlce nesnesli nic. Přikrytí jsou jen když zalezou pod mojí deku.

andulka007
24. říj 2022

V kočárku fusak nebo deka .. a v postýlce bych se bez ní neobešla .. malá je řada ,,zachumlaná" takže jsme dokonce sehnali péřovou peřinu na zimu na léto normální a je nejvíc pokojena .. dokud ji nepřikreju neusne .. takže peřina v postýlce u nás nutnost ..

aanisecek
24. říj 2022

@veruspv já třeba zavinovačka nějak nepoužívala.a v postýlce jsem měla malého přikryteho dekou🙂 a v kočárku fusakem

ekou
24. říj 2022

Prosincove dite, ktere nesneslo zavinovacku. Tudiz v postylce hruba deka/perina a v kocarku fusak

martiniquest
24. říj 2022

Peřiny pro mimino jsem nikdy nepochopila. Naprosta zbytecnost. Fusak v kocaru a v posteli mam perinu ja, takze jsme byli zakryti moji

zelenaesmolda
24. říj 2022

@veruspv
perinku urcite ne,je to nebezpecne pokud se miminku dostane pres hlavu

inssomnia
24. říj 2022

Záleží taky na tom, jakou máte doma teplotu, pokud 24, tak asi není třeba. Pokud 19, tak to něco teplejšího chce.... mně se celkem osvědčilo kupovat výbavu krom pár klíčových věcí za pochodu, protože až v provozu přijdu na to, co by se mi hodilo..

izz76
25. říj 2022

@veruspv Do kočárku jsem měla peřiny jen kdysi na první dceru,na druhou už ne,stačí zavinovačka,deka,fusak tencí,fusak zimní. Do postýlky jsem peřinku měla i když ve finále stejně obě spaly se mnou v posteli 😊

gdpr
25. říj 2022

Prvy mesiac az na bdele okna cez den bol syn stale v zavinovacke a potom este 2-3tyzdne mal ju na noc. A perinku sme zacali pouzivat od toho mesiaca cez den na spanie do postielky a potom normalme aj na noc. V kociku mal fusak, overal a deku. Takze za mna perinku a zavinovacku vyuzijes ale mali sme aj spaci pytel ale ten sme vobec nevyuzili. A este co nam velmi pomohlo bolo hniezdo do postielky v ktorom bol od narodenia az do takeho 9 mesiaca.