Péřová zavinovačka, máte zkušenost?

martinan4
4. kvě 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s péřovou zavinovačkou. Poslední dobou se nějak množí informace, že je to pro děti to nejlepší, že peří v zimě hřeje, v létě chladí, že když se rozvine, tak se do ní dá dítě položit jako do takového hnízdečka, kde je mu dobře... Zároveň se mi ale nezdá, že je to vhodné pro i pro děti, jejichž rodiče mají nějakou alergii. Děkuji za každou informaci 🙂

misickaua
18. říj 2017

Holky, musím říct, že je to to nejlepší co pro dítě může být. Syn mi 4 dny v porodnici probrečel. (Ty jejich zavinovačky byly tenké a naprd) Pak dojela mamka, hodila ho do péřové nadýchané zavinovačky, pěkně zatáhla a od té doby ani nehlesl! Úplně se uklidnil a bylo vidět, že se mu to líbí. Asi to dětem připomíná stísněný prostor v děloze...
Zavinovačku jsem pak používala co nejdéle to šlo a byla jsem moc spokojená.
Teď jsem znovu těhotná a svoji péřovou zavinovačku si rozhodně vezmu i do porodnice.

misickaua
18. říj 2017

PS: Doporučuji tento typ zavinovačky, jde dobře zavázat.

dadamatysek
21. říj 2017

Nedám na ní dopustit! Dceruška v ní od narození krásně usíná doma a je super i do kočárku.

darina7
24. říj 2017

Moc děkuji za reakce. Jen přidám svou🙂..Také na ni nedáme dopustit!🙂 Dcerce je rok a spinká na ní do teď (už ne samozřejmě zavinutá, ale má ji pod sebou a vždy se do toho tak zaňuchná a spinká na ní daleko líp než bez ní🙂...a do kočárku a pro malého novorozence byla suprová🙂...ostatní jsem nepoužívala...ještě jsem měla swaddler na zavázání ruček, když se nima škrábala a to bylo taky fajn🙂🙂...

midnightpoison
29. lis 2017

Používala jsem jak provoz zavinovacku,tak i hnízdečko pod miminko. Nejdřív jsem to používala u syna a nyní u dvojčátek. Peřinku jsem později používala místo peřinky na prikryti. Někdo tu zmiňoval peří jako alergen...Sama mám alergií na peří,ale ani jedno ze 3 děti nemělo jediný problém.

luciana1987
17. led 2018

Já jsem ještě na netu našla tuto:
https://www.fler.cz/zbozi/perova-perinka-dracek...
a přijde mi to to samé a cenově dostupnější, nemá někdo? Od Kiedroňové stojí 1000kč....plus povlak, přemýšlím o koupi, pamatuju si,že mamka měla na bráchu -je o 18 let mladší🙂 a moje ségra třeba měla klasickou zavinovačku a její malá byla o měsíc dřív narozená a zvládly to bez zavinovačky z husího peří...

smudlinka24
17. led 2018

Orientuje se podle množství a druhu peri, ať nekoupíte prázdný povlak s jedním brkem na dne. Jinak za mě je to nepostradatelné pro dobre spaní vsech😀, 7 měsíců a stále na ni malá spi.

smudlinka24
17. led 2018

A náhradní povlak je velice prakticky, da se buď koupit nebo usit.

luciana1987
19. led 2018

Děkuji za odpověď, nakonec jsem objednala od p. Kiedroňové, jelikož jse potřebovala i polštář do postýlky🙂

luckadomisek
7. bře 2018

@martinan4 Dobrý den, já mohu péřové zavinovačky jen doporučit. Malý mi jinak neusíná. Opravdu zavinovačka v zimě udržuje miminko v teple, v létě chladí Používám jí jako na zavinování, ale i jako hnízdečku na gauč, do postýlky, na deku na zahradu, nebo se dá využit i jako fusak do kočárku - samozřejmě na jaře, podzim, ne v zimě.Zavinovačku mám z www.perovezavinovacky.cz .Sama jsem si ji ohmatala na veletrhu for babies. Zavinovačka se dá prát, v pračce, a pak se dá do sušičky. Povlak je odnímatelný, a můžete jej vyprat. Dá se pak dokoupit i nový. Investice nelituji, a mohu jen doporučit. Zbylé zavinovačky leží ve skříni.Nepoužíváme je.

nikol1989
22. dub 2018

Ahoj 🙂 Chtela jsem se zeptat, v cem davate miminko do perove zavinovacky spat. Mam tuto https://www.perovezavinovacky.cz V byte mame normalni teplotu, cca 22 stupnu. Memu synovi je 10 dni. Davam bodycko bud s dlouhym nebo i kratkym rukavem a dupacky nebo teplacky. Obcas overal. Zajimalo by me, jestli nevadi ten kratky rukav. Kdyz ho kontroluju, ruce nema studene. Ani hrudnik a zatylek, tak by to snad melo byt v pohode. Je to ale prvni dite, tak si to chci pro jistotu overit u zkusenejsich 🙂 Moc dekuju za pomoc.

smudlinka24
22. dub 2018

Teplota je podle mě vyšší než by mohla byt. Spát urco v dlouhém rukávu-overalek. Mne by to taky nebylo příjemné, spát v tricku s krátkým. Peri má dobrou termoregulaci, ale stejne je dobre kontrolovat, jestli není mimi zpocene.

muhehehe
22. dub 2018

@nikol1989 Dávala jsem svého chlapečka do péřové zavinovačky spát jen v bodýčku s dlouhým rukávem, a opravdu stačilo. A to jsme ani doma neměli takhle teplo. Dlouhý rukáv bych na noc určitě nechala i při těch dvaadvaceti, ale na spodek není potřeba... nebo třeba jen ponožky.

sunflowerr
23. dub 2018

Taky jsme měli péřovou zavinovačku, ten stahovací typ, jak tady dával někdo ten obrázek. Malý je narozený v březnu, kdy bylo ještě chladno, takže super věc. Krásně v ní spinkal. Používali jsme i ven do kočárku, namísto fusaku. A do postýlky na noc to měl jako takové hnizdečko.
Teď v dubnu jsem už péřovou výplň musela vyměnit za tenčí dečku,protože už se mi v péřové potil.

Jinak jsme do péřové zavinky oblékli body s dlouhým i dupačky, byl drobeček, tak aby mu bylo teploučko. Na noc jsem dávala overal. Teď když je teplo, určitě postačí jen body s dlouhým rukávem a ponožky

fajas80
23. dub 2018

Náš malej v péřový zavinovačce řval jak tur, hrozně se v ní přehříval a to jsme doma neměli žádné teplo, právě naopak.I jen na ni ležet nechtěl, byl hned úplně zpocený.V zavinovačkách z jiných materiálů byl úplně v pohodě. Za sebe nemůžu doporučit.

nikol1989
23. dub 2018

Moc dekuji za odpovedi 🙂 Taky bych uvitala trosku nizsi teplotu, ale nejak mi to nejde stahnout. Zijeme ve Svedsku a ted mame cca 11 stupnu pres den. Doma netopime a i tak je tu tech 20-22. Vetram co to jde, ale pres noc nemuzu nechat okno otevrene. Ty svedske domy maji nejakou dobrou izolaci asi 🙂 Kazdopadne v noci po kojeni jsem sundala teplacky, pridala kabatek pres bodycko a nasadila ponozky. Ted pri dalsim kojeni se mi malicky zdal mit prijemnejsi teplotu na zatylku nez predtim. Jeste jednou moc dekuju za rady 🙂

markrist
23. dub 2018

@martina4 Ahoj, ja perovou zavinovacku pouzivala casto, maly v ni byl spokojeny. Pouzivala jsem i do kocarku, tlumila otresy. Takze muzu jen doporucit.

zelenaesmolda
23. dub 2018

ja mam teda normalni zavinovacku ale zajimalo by me u te perove jak to cistite?me uz dvakrat mala zavinovacku pocurala tak jsem ji dala vyprat ale peri se prece jenom tak v pracce prat nesmi tak jak to resite?

smudlinka24
23. dub 2018

Muže se prát, neni problém.

nikol1989
23. dub 2018

Ja peru podle navodu a zadny problem jsem zatim nemela. Na 40° s tenisakama a pak do susicky taky s mickama. Zavinovacka vypada porad stejne, peri nijak neslehlo. Ale je potreba ta susicka, jinak asi do cistirny. Jinak nas malej si v ni taky lebedi. Vzdycky se do ni hezky zachumla a vypada spokojene 🙂 Je pry i dobra na udrzeni spravneho tvaru hlavy, aby se neprelezela. Info o tom je na www.vyvojdeti.cz 🙂

zuzineckah
23. dub 2018

@martinan4 ano mám, dvě ze tří dětí byly na ní závislé až do doby než z ní definitivně vyrostly 😂v ničem jiném nebyly tak klidné a nespaly tak dobře, rychlozavinovačky se vůbec neosvědčily... Měla jsem i letní vložku, která byla jemnější, ne tak teplá. Za sebe (resp. ze své zkušenosti) mohu jen doporučit👍 Ale je to kus od kusu, nejmladší dcera zavinovačky třeba nesnášela 🙂

smudlinka24
23. dub 2018

Susku nemam a vítr mi ji krasne nacechra.

zelenaesmolda
23. dub 2018

@nikol1989 tam je opravdu na etikete ze se muze prat v pracce?

nikol1989
23. dub 2018

Snad se to da precist 🙂

zelenaesmolda
23. dub 2018

@nikol1989 dekuji,dalo se to precist.jenom bych to asi neprala v normalnim pracim prasku,ten neni delany na peri a podobne outdoorove materialy

nikol1989
23. dub 2018

@zelenaesmolda Priznam se, ze me nenapadlo pouzit specialni prasek na peri. Pouzivam ten co na detske obleceni - bez barviv a parfemace 🙂

zelenaesmolda
23. dub 2018

@nikol1989 pokud chces opravdu neco prirodniho zkus mydlove orechy 🙂

nikol1989
23. dub 2018

@zelenaesmolda Diky za tip 🙂 Urcite rada vyzkousim.

mamamtbo
23. dub 2018

Ahoj! Synek se narodil v lednu 2017, perovou zavinku jsem mu za tezky peniz koupila + druhy obal na ni a byla to ta nejlepsi investice..vyuzili jsme ji skoro do roka (byl drobek, ke konci jako perinu). Ale zadnej dracek a ty ruzne typy dle te fyzioterapeutky, ale klasickej tvar se stuhou..🙂Jeste je fajn merino zavinovacka!

zelenaesmolda
23. dub 2018

@nikol1989 nevim jestli se tady daji sehnat,ja si je objednavala na amazonu,je jich kilo za cca 300 ale vydrzi vic jak rok pri prani nekolika pracek tydne.jsou 100% prirodni,zadna chemie.Pozor na prasek z mydlovych orechu v DMku,kdyz si prectes slozeni tak tam nejake belidla ci co pridane jsou takze nazev docela klame...