Praní oblečků pro miminko v gelu Jelen. Jak řešíte, že je obečení tvrdé?

medi1
11. říj 2019

Dobrý den,
chci se zeptat těch maminek, které používají gel, nebo prací prášek Jelen, jak řeší to, že oblečení pro miminko je trvdé.
Čekáme zimní miminko a mám hodně oblečků s chulatým kožíškem, nebo mikroplyšové oblečky a místo toho, aby byly oblečky krásně nadýchané a jemné, tak jsou tvrdé skoro jako šmirgl papír.
Prala jsem v gelu Jelen na 40°C bez aviváže.
U ostatního oblečení, které není pro miminko a které peru v normálním prášku s aviváží ( DM Denkmit a Lenor ) tento problém nemám.

zelenaesmolda
12. říj 2019

@anakolut
cetlas jejich vyjadreni k tomu proc netestovali protismerne sedacky?vzdyt to byl blabol...

tohle je vyjadreni odbornika pres autosedacky k testum adac
Protože test ADAC je z hlediska bezpečnosti úplně k ničemu. Za prvé 40% váhy hodnocení je připsán naprosto irelevantním faktorům, jako je obsah ftalátů v plastech. Za druhé test ADAC neměří zatížení krční páteře. Porovnejte ho s Testem Plus, který toto zatížení měří a žádná posměrná sedačka nemá šanci projít. A třetí důvod - ADAC dělá test otočení auta, ale nedělá rollover tet, kdy se auto otočí vícekrát. A výsledek můžete najít na YouTube. Dítě že sedačky vždy vypadne.Test Plus je jediný relevantní zdroj informace o bezpečnosti dětských autosedaček.

travnulee
12. říj 2019

@verunka_korunka no jedno to není, když to dáš vícekrát vymachat, chemii do prirody vypouštíš tak či tak...

zelenaesmolda
12. říj 2019

@travnulee
ona asi myslela z hlediska noseni 🙂

anakolut
12. říj 2019

@zelenaesmolda nečetla jsem, ani jsem neviděla na YouTube, ale zkusím to najít. A který odborník na sedacky to napsal? To, že se měří ty škodliviny vím, že je to tam až nesmyslně velké kritérium,vím, ale i té krční páteři jsem nevěděla, to je docela dost zarazejici. Nicméně stejně nevěřím, že dTest je uplacený...

bassetlady
12. říj 2019

@anakolut některé jejich testy jsou opravdu zarážející např. nosítka, dětské židličky byly taky pofidérní. Spolupráce s výrobci se tu nabízí.

emamokra
12. říj 2019

@medi1 když byl náš mladý malý tak myslím prací prášek Jelen ještě nebyl nebo jsem o něm nevěděla ale teď ho používám normálně a nepřijde mi že by prádlo bylo nějak tvrdé. Můžu se zeptat proč nepoužíváte aviváž ?

anakolut
12. říj 2019

@bassetlady uf, tak já už nevím, čemu věřit. Měla jsem je za seriózní...

zelenaesmolda
12. říj 2019

@anakolut
reditel centra autosedacek.kdyz jsme u te krcni patere tak doporucuju podivat se na crash testy pro vs protismer na youtube,je to mazec 🙂

verunka_korunka
12. říj 2019

@travnulee ano, slo mi o dite... tedy zamezit pripadne alergicke reakci a taky se pani ptala jak se zbavit tvrdosti... predpokladam ze to dela gel, pokud se nekolikrat vymacha, nemuze to byt tuhe. Leda ze by mela tvrdou vodu. To by mozna mohlo zustat tvrdsi i po vymachani. Tazatelka vubec neresila nejakou ekologii...

alcar
12. říj 2019

Ja pouzivam, jiz tady zminenou, Lovelu (u vsech deti) a jsem spokojena. Vypere dobre a mne osobne i hezky voni. Jelena mam ve spreji na skvrny a to je dosti zoufale. Avivaz uz roky nepouzivam kvuli susicky a ono to vlastne ani u te susicky neni potreba.

travnulee
13. říj 2019

@verunka_korunka jj, ja jen, že to není úplně jedno, ten můj frosch taky není stopro nontoxic😉

travnulee
13. říj 2019

@zelenaesmolda děkuji za informace o autosedackach, normálně si šokovala, včera jsem si to prostudovala a dnes ráno přesvědčuji tatinka o koupi ještě protismerne sedačky pro mladší dítko, ten na mě kouká, jelikož starší už jezdil od jednoho roku po směru.

zelenaesmolda
13. říj 2019

@travnulee
doporucuju fb skupinu deti proti smeru,poradi vam tam s vyberem sedacky,obratte se na pana realny radek 🙂
jsem rada,ze jsem vas presvedcila protoze protismerky jsou opravdu daleko bezpecnejsi ale bohuzel vetsina lidi hledi jenom na to kolik sedacka stoji,bezpecnost je nezajima a klidne koupi sedacku v tescu protoze se prodava tak prece musi byt bezpecna :(

alcar
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
13. říj 2019

@alcar
tak tech rodin co ma dvojcata zase tolik neni...ale i pri dvojcatech se da nasetrit,nebudes teda asi kupovat britax nebo cybex za 10 litru ale treba joie stages nebo every stage stoji kolem 4 tisic a to uz se daji dve poridit,vsak nejakou dobu trva snazeni o dite,pak tehotenstvi a dejme tomu rok je dite ve vajicku,to mas vice nez dva roky cas nasetrit na sedacku. 🙂

medi1
autor
13. říj 2019

@emamokra normálně používám aviváž, ale teď jsem přála oblečení pro miminko a tam jsem tu aviváž nedala, protože se nedoporučuje 😊

zelenaesmolda
13. říj 2019

@medi1
hlavne nedavej avivaz na bile pradlo protoze zesedne 🙂

alcar
Autor odpověď smazal
Zobraz
travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
13. říj 2019

@alcar
co klippan nebo axkid?to jsou jeste lepsi sedacky nez britax nebo cybex

@travnulee
tak protismer se doporucuje do 4 let,takze sedacka do 18 nebo 25kg,pak uz dite v protismeru fakt jezdit nemusi.treba joie stages stoji kolem 4 tisic a je do 25kg,to zase takova palka neni 🙂
jsou samozrejme lepsi sedacky nez je joie ale kdo nema na top znacky jako je axkid,klippan,cybex nebo britax tak joie je dobry kompromis cena x kvalita protoze jsou to porad kvalitni sedacky ale za mensi peniz.

alcar
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
13. říj 2019

@alcar
mate pultikovou?

travnulee
13. říj 2019

@zelenaesmolda tak jsem se dívala na tu joie stages, ale pokud se nepletu, tak ta konkrétně test plus mít nemůže...a teď je otázka, jestli ho nedostala jen kvuli tomu, že ji lze otočit i dopředu?...

zelenaesmolda
13. říj 2019

@travnulee
to nevim,je to mozne.vim,ze plus test nemaji zadne otocne sedacky jako joie spin ale proc ho nema stages to nevim,zase tak do detailu jsem to nezkoumala.
pokud vas to zajima zeptejte se ve fb skupine deti proti smeru.

alcar
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
13. říj 2019

@alcar
tak ty jsou zrovna dost nebezpecne...ale podle Dtestu super :D

isabelafuentes
13. říj 2019

Zkuste Euronu - Baby and sensitive. Doporucuji!

alcar
Autor odpověď smazal
Zobraz
travnulee
14. říj 2019

@alcar na ten plus test se odkazuji i některé značky sedaček na svých webech, to nebude nesmysl. Ale kdybych měla už koupenou, tak taky neřeší, my musíme koupit novou do půl roku, takže vyberu tu s tim plus testem.