Přebalovací pult nebo stačí obyčejný stůl?

sarka49
8. črc 2015

Maminy, na přebalování mám pořídit přebalovací pult nebo stačí psací stůl, který je 75 cm vysoký. Já měřím 160 cm a ten stolek mám ke kyčlím. Jde mi o to, jestli by mě pak nechytaly záda, nemám tucha, jak se k mimi budu muset hodně naklánět...

myisiska1
8. črc 2015

Já to vyřešila přebalovací podložkou s pevným dnem. Tu jsem si vždycky dala na postýlku. Bylo to výš než na klasickém stole a stálo to pár peněz

pernile2003
8. črc 2015

Ja mam obyc.stul a nafukovaci podlozku z ikey. Ale nejradeji prebaluji na man.posteli v sede. Na tech par minutje to zatez minimalni. Horsi je noseni na rukou:-P

ada22
8. črc 2015

@sarka49 U kyčlí je celkem nízko. Určitě se to dá, ale otázka jak moc ti to bude časem štvát. Jinak my máme na staré komodě delší desku a na té klasickou podložku na přebalovaní. Jestli máte prostor, tak bych si něco pořídila u dcery jsem přebalovala na přebalováku minimálně do roka a půl. Když jsem řešila přebalovák teď u druhého, tak máma na mě koukala ,zda je to potřeba, že oni nic takového neměli, ale proč si život neudělat jednoduší 🙂 .
Plus je, že tam máš položené plenky a věci k přebalení.

alcar
8. črc 2015

Tak ja nedam bez prebalovaku ani ranu. Merim taky 160cm a prebalovaky mam tesne pod prsa. Myslim si, ze po kycle je malo, to te budou bolet zada. To uz je lepsi prebalovat na te posteli nebo na zemi. Ale kazdy podle uvazeni, mam kamaradky, ktere si vystacily s gaucem apod. Ne, ja bych to proste nedala. Hlavne, pokud si uz poridis prebalovak, tak at je co nejvetsi, hlavne hodne siroky, at tam muzes prebalovat co nejdele. Takove ty pidi typy z Ikey apod jsou o nicem. Ty jsou tak do pul roku veku. Moje mala ma 15 mesicu a porad prebaluju na prebalovaku. Sice si tam uz stoupa apod, takze musim byt furt ve strehu a porad ji drzet, ale na zada je to proste balzam.

sarka49
autor
8. črc 2015

já si právě myslím, že to bude málo. No, na podzim to vyzkouším... Pak jsem ještě myslela na to, že by mi truhlář mohl udělat pod podložku na stůl nějaký nástavec.

betelgeuzz
8. črc 2015

@sarka49 tak schválně jsem to teď měřila, mám 156 cm, psací stůl mám k rozkroku a výška to byla ideální. Pořídila jsem na něj přebalovací podložku a to mi stačilo. Cvičila jsem se starší vojtovku a taky to bylo akorát. Já si zas neumím představit stůl pod prsa, vždyť to se musí zvedat ruce strašně nahoru. Já bych na tvém místě pořídila jenom podložku, když ti to nebude vyhovovat, můžeš koupit přebalovák.

sarka49
autor
8. črc 2015

@betelgeuzz ono to asi tak dopadne, že to vyzkouším jen s tím stolem a pokud to nepůjde koupím pult. Díky.

lucka_zaoralova
8. črc 2015

Ahoj! Ja mela pro obe holky komodu z Ikey (3 zasuvky) a na to nam znamy udelal z obyc. lamina prebalovaci desku s boky, ve ktere mam mekkou prebalovaci podlozku - za me ideal! Az ditko z prebalovaciho obdobi vyroste, desku oddelame a mame porad plne funkcni komodu 🙂. Vrele doporucuju! Pro me treba predstava, ze xkrat za den prebaluju ditko na posteli nepripadala v uvahu, praskly by mi zada 😉. Tot moje zkusenost 😎

kacbal
8. črc 2015

@sarka49 ja prebaluju prevazne pouze na prebalovaku, mam ho na koleckach, takze kdyz se jdeme koupat, tak si ho beru sebou i do koupelny. v prihradkach pod prebalovaci deskou mam navic veskere potreby pro miminko - plinky, ubrousky, krem atd.

alcar
8. črc 2015

Ja mam taky komodu Malm z Ikey, ale 4 zasuvky (100cm) a na to jsem si nechala udelat prebalovaci desku od truhlare. Vedle toho mam prave tu, co ma tri zasuvky a ja nevim, mne to prislo docela nizko. Pak, jak mi na tu vyssi dal truhlar tu desku, tak jsem zas rikala, ze je to vysoko, chlap si tukal na celo. 😀 No mne by vyhovovalo asi neco mezi. Ale to neni k dispozici, tak jsem radsi zvolila tu vyssi variantu a ted jsem za ni rada. Asi uz jsem si tak nejak zvykla. Hlavne je super vec ty zasuvky pod nim, mam tak vsechno pri ruce. 🙂

evab.
8. črc 2015

Já si místo pultu dala desku na pračku v koupelně a přebaluju tam. Nejvíc na tom oceňuji okamžitý přístup k vodě

zanri
8. črc 2015

Mám stolek vysoký taky 76cm, rozměry desky 45 x 100cm, a na něm přebalovací podložkou s pevným dnem 50x 80cm s mantinelama, a vzadu na stole mi zůstalo místo na krémy atd., výška je pro mě naprosto ideální (měřím 163cm), u pasu mám tu kratší délku - tedy prckovi nožičky a k hlavičce se krásně předkloním, ruce mohu položit na lokty podél malého - super, naopak mám (měla jsem - než malej seděl) problémy s přebalovacíma pultama u doktorů - pro mě strašně vysoko a já skoro nedosáhla na dítě.

mandala
8. črc 2015

Přebalovák je fajn, ale já neměla ani u jednoho dítěte, přebalovala jsem v postýlce a taky to šlo 😉

zanri
8. črc 2015

@sarka49 takhle to vypadalo ze začátku, když místnost složila jen na přebalování a malej spal v kolíbce

melodygirl
8. črc 2015

@sarka49 po svých zkušenostech bych řekla, že je přebalovák k ničemu. Maximálně jako úložný prostor pro kosmetiku atd. Přebalovala jsem od 2 měsíce na posteli, nebo kdekoliv jinde na gauči v sedě, s tím, že jsem si pod mimi dala přebalovací podložku

cinky
8. črc 2015

za mě určitě ano, využila jsem přebalovací pult úplně maximálně. První týdny jsem využívala i vaničku zabudovanou v pultíku. Přebalovala jsem samozřejmě i všude jinde, ale přesto je to skvělá věc na záda. Doporučila jsem i kamarádkám.

simbelmine
8. črc 2015

Měřím 168 cm, přebaluju na psacím stole a pohoda. Pokud se to dá takto vyřešit, považuju spešl přebalovák za zbytečnost, zvlášť, když za pár měsíců z něj začne dítě pomalu zdrhat 🙂.

tkanicka
8. črc 2015

Mam 175 cm. První sem přebalovala na starém peřiňáku a přebalovací podložce s pevným dnem a druhé na stejné podložce na pračce. Jinak na posteli, na zemi... nijak mi přebalovák nechyběl. Jen jsem teda měla navíc takové ty košíčky na kolečkách, abych měla kam dát plínky apod.

sonja01
8. črc 2015

Já měla na stole přebalovací pult a bohatě to stačilo, jakmile se naučil syn stát, začal bojkotovat přebalování vleže, tak jsme se přebalovací podložky zbavili. Nechtělo se mi pořizovat další kus nábytku 🙂

kachnicky
8. črc 2015

@lucka_zaoralova Mužu se zeptat jak tu desku mate ukotvenou? Řrším stejný problém, jedem koupit komody do ikei jen že mi příjde že mi cca 50cm ke zdi nestačí a neumím si představit jak mam na to dat desku nebo pevný přebalovak ? 😒 bojím se aby se mi to nezváhlo ☹ A přebalovací stul kupovat nechci...

dolfino
8. črc 2015

Já přebaluji také na psacím stole. Záda mě sice bolí, ale pochybuji, že je to z přebalování. Spíš je to z nošení prcka... 🙂

ally8
8. črc 2015

já přebalovala jedině na posteli, dala jsem si jen pod prcka to lehátko nebo v noci jen plínku. Pult mi nechyběl a navíc bych stejnak v noci nevylejzala z postele. A také když se začla převalovat byla postel pro mě bezpečnější. Záda mě nikdy z toho nebolely.

kachnicky
8. črc 2015

@alcar přesně tuhle metrovou mam v planu koupit, mužu se zeptat kolik mate cm? 🙂

teenyel
8. črc 2015

Máme podložku na psacím stole v pokojiku a pak máme z aska takový stolek na kolečkách, vyšší, 2 supliky, 2 police pro úložné boxy a 2 vysuvne drátěné košíky, na tom podložku s pevným dnem a to bude určitě lepší, než ta na stole....protože si můžu na koupání přejet do koupelny a na noc do ložnice vedle postýlky 🙂

filajka1
8. črc 2015

@sarka49 mame pidi byt a neni prostoru na prebalovaci pult, tak mam pres detskou postylku prebalovaci pultik s pevnou deskou - konkretne tento: http://www.babyrenka.cz/do-koupelny/prebalovaci...

Je sikovne, ze ma zaoblenou zadni stranu, je to jakoby mantinel, nikam nesklouzne. Navic, kdyz byl malinky, tak jsme desku po koupani dali pres vanu a ususili hned v koupelne. Je omyvatelna, celkem prijemny kompromis mezi cenou a kvalitou. Dneska ma mrnous kolem 10kg a na desce v pohode, i kdyz ted uz ho neudrzim na ni lezet, takze stoji.

Upravovat stul, pokud nemas vylozene prebalovaci pultik, je zbytecne, je to nizke, pres postylku je to vyssi. Vem si, kolikrat denne se k nemu budete ohybat a prebalovat (jako uplne mimi treba 8-10x denne).

mercedesse
8. črc 2015

já mám prebalovaci komodu a využívám ji maximálně. Bez ní bych se zbláznila. v suplikach mam věci a oblečení. všechno krásně při ruce. Mladší jsou už dva roky a jeste tak rok si ji nechám. Treba když striham nehty tak tam dávám i staršího 4,5 roku. Až je tam nebudu dávat, zbyde mi hezká komoda.

korin
8. črc 2015

Přebaluju v koupelně na pračce. Oceňuju blízkost vody, vlhčené ubrousky doma vůbec nepoužíváme. Mám na ní přebalovací podložku s látkovou plínou. Tou dítě otřu, pokud bylo třeba je omýt. Pokud se na ni vyčurá, vyperem ji a jedem dál (jednorázové podložky berem jen na dovolenou).

emalkova
8. črc 2015

Mám 163cm, přebaluju na psacím/počítačovém stole 76cm a nijak se k ní ohýbat nemusím. O 5cm výš by to nejspíš bylo o chlup lepší, ale ne zas o tolik, abych kvůli tomu sháněla extra přebalovák, který nemám kam dát 🙂. Navíc jde fakt o pár minutek... Na tom samém stole (rohový) mám i vaničku při koupání, rovnou malou vyhodím z vany vedle na přebalovací podložku a pro obě činnosti výška OK...

magdalenax
8. črc 2015

..Já si tak představuji, kupř. hezké počasí, prostě léto, půjdu s prckem na procházku, najednou hrc, dítko se po.... a já počkám až domů, až budu mít k dispozici přebalovací pult...., tím jsem asi tak chtěla říct vše...

alcar
8. črc 2015

@kachnicky ja jsem prcek 160cm. Ale mne to prave vyhovuje, ze je to tak vysoko. Kdyz napr. striham nehty, tak na ne krasne vidim, zaroven si malou hezky zafixuju a nemusim se ohybat atd. Desku mame ukotvenou ke zdi a ne ke komode. Komodu mame predsunutou tak cca 10cm a deska presahuje asi o 20cm. Pasuje mi na to podlozka 72x72cm. Akorat v tom prvnim supliku mam veci jen vepredu, dozadu se spatne leze.