Rozdílná velikost oblečení pro miminka v obchodech. Zkušenosti?

meganx
28. led 2020

Ahoj 🙂 jakou mate zkušenost s velikostí oblečení pro miminka v různých obchodech?
Zajima mě to proto ať vím, když mám HM 62, jestli to mám spíše počítat jako 68 apod🙂 prý Lidl má větší oblečky. Takže vůbec netuším, zda v těch bodycek nebude plavat😁
Dekuji moc za odpovědi 😊

makra1988
28. led 2020

Dobrý den, ano lidl(větší) , kik, h a m, c a a(větší) , pepco(menší) a další obchody mají rozdílné dětské oblečení, velikostně. Všechny na to dokonce mají tabulky. Ale můžu vás ujistit, že od 56-74 dítě roste jako z vody, tak vždy kupte o velikost větší. Nebo něco z druhé ruky a najdete si své oblíbené. 😉😉😉A také záleží, jak už teď máte velké ditko a jaké zkušenosti

leniczka23
28. led 2020

Za me se ro neda urcit..mela jsem z H&M oblecky co sedeli presne i soupravu co byla 62 ale byla to 68minimalne spis vic..syn to tricko nosi heste ted a to nosi obleceni 74/80😁
Lidl mi taky nektere sedi nektere jsou vetsi..vetsi maji spis bodycka. Pepco za me sedi rozhodne bych nerekla ze vetsi.😁 Ale to poznas kdyz to uvidis..kolimrat jsem nakupovala spis od oka nez podle velikosti.

makra1988
28. led 2020

Jj take se přikláním k tomu, že záleží i jaké oblečení. Bodycka, kalhoty, mikiny.
Nedávno jsem brala od paní víc teplaku vel. 98 a 4ka jsem z toho musela uskladnit, prostě malé. Řídím se i podle velikosti syna, třeba teď má 104 cm, tak se dívám už na velikost 110, některé věci se dělají menší. Bundu z děvčátko u nosí pro děti od v 5-6let. Jak co no

pipi_puncocha
28. led 2020

Obecně mi přijde Pepco o velikost menší, Lindex větší, H&M, M&S, F&F cca akorát, ale je to fakt orientační, kus od kusu, navíc jak to vypereš tak něco taky změní velikost... Předem se to fakt nedá odhadnout. Navíc když jsem byla těhotná, tak mi každý říkal, ať ty malé velikosti vůbec nekupuju, že z toho hned vyroste a syn má teď 10 týdnů a pořád nosí spoustu věcí ve vel. 56.

zuzangel
28. led 2020

Jj Lindex, HM,Lidl určitě větší. Např u nás ve dvou a půl letech nosíme HM body 74 🙈🤣 časem si na to přijdeš jak to pasuje právě vám.
Jinak si nedokážu představit vzít o číslo větší než by mělo dítě mít, vždyť v tom musí plavat. Řeči typu že to má dítě na chvíli nejsou úplně pravda, pokud dítě extrémně neroste. My vždy využili hodně dlouho všechno, teď třeba jsem vyřídila pár 86 legíny, co jsme měly rok.

leilinka1234
28. led 2020

@zuzangel přesně, jak jsem byla ráda za pár kusů ve vel 50 🙂 a to měly obě dcery 50 cm. Ve větším pak miminko plave a obzvlášť v zimě je to na prd, když se miminko musí vrstvit. Nicméně, za mě lidl extrémně velký, o 2 čísla určitě. Stejně tak Lindex. C&A spíš menší, h&m jak kdy. Něco mám větší, něco odpovídá 🙂 pepco a kik nekupuju, tak nevím. Radši si připlatím a vím, že to vydrží, viz lindex a h&m... Pepco 2x vyperu a můžu to vyhodit 🤦‍♀️

pipi_puncocha
28. led 2020

@leilinka1234 u nás taky tak, syn měl 50cm a 3550g a velikost 50 určitě minimálně 2 týdny vynosil, 56 mu byla ze začátku opravdu velká.

karla2015
28. led 2020

Me prislo Pepco, HM, Benetton a F&F mensi (kupovala jsem o cislo vetsi), Lidl byl vetsi.

me_druhe_ja
28. led 2020

Osobně bych nekupovala Lidl body už - koupila jsem 50-56 jen 5ks, zavinovací a jsou na prd. Jsou strasne velký a hlavne se po jednom vyprání šíleně vytahaly u krku, takže to má úplně holý.😏

theuska29
29. led 2020

Nakupuji jen v Lidlu a Pepcu 🙂
Z Lidlu má malý velikost 56-62 a ještě nějakou dobu mu bude. A v Pepcu už je mu těsná 62, ale u 68 musím ohrnout rukávy 🙂

eithelwing
29. led 2020

@meganx Je to fakt různé, spíš jsem zjistila, že v H&M, v Lindexu a podobně se dají sehnat spíš oblečky pro děti dlouhé a hubené. Nebyl to můj případ, ale když jsem kupovala pro děti v příbuzenstvu, tak tam. V oblečcích z Pepca nebo z Lidlu by plavali. 🙂

vackovakaterina11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz