Společné spaní, jakou dát zábranu?

lucie87r
27. únor 2017

Ahoj maminky. Prosím o radu. Mám postýlku přiraženou k posteli a sundanou jednu stranu. Vše je superní. Jen bych potřebovala nějaký nápad, jakou dát zábranu aby mi Maty přes den po probuzení nevlezl z postýlky na postel a z postele nespadl na zem. (Malý má 10 měsíců, takže to pro něj není problém)
Děkuju Lucka

lennus
27. únor 2017

@lucie87r My to měli stejně a zabarikádovala jsem ho vždy peřinou, kterou jsem přeložila a dala k blískosti postýlky. Jednou na to manžel zapomněl a malý žuchl, ale naštěstí se nic nestalo.

puresin
27. únor 2017

@lucie87r A nefungovala by takova ta zabrana, napr. z Ikey, na ram jeho postylky nebo vasi postele?

jitavrtule
27. únor 2017

pokud ma deset mesicu a uz obchazi nabytek, je nejsnazsim resenim ho naucit z vasi postele bezpecne slezt, bych rekla. Protoze tezko obzabranujes celou postel. My mame stejne reseni (postylku bez bocnice u nasi postele) a kolem tech deseti mesicu uz Ela umela dolu - nekolikrat jsem ji to ukazala, porad opakovala "zadkem napred", zezacatku jsem ji s tim pomahala, ale dost rychle to pochopila a dokazala se spustit po perine (postel mame zvysenou, takze bratru 65 cisel k zemi).
Pres den jsem nechavala spat v nasi posteli uprostred a mela pustenou chuvicku, takze kdyz zacla delat zvuky, sla jsem ji zkontrolovat. Ale ona se vzdy probudi, posadi a zajeci, takze v tomhle jsem to mela snadny 🙂

jitavrtule
27. únor 2017

pripadne me jeste napada to vyresit pevnym platnem a suchacema a proste kdyz usne ho v postylce zavrit latkovou "bocnici" - suchy zip kolem tech bocnich tycek. Ale porad si myslim, ze je bezpecnejsi kdyz preleze na velkou postel a uz probuzenej sleze dolu na zem, nez kdyz se probudi v postylce nejak zavrenej a bude se snazit vylezt z ni nekam pres bocnici do strany (deti jsou chytry)- pokud to mate prirazeny k posteli, hadam ze asi nebude mit rost v te spodni poloze.

portinari
27. únor 2017

Můžu se připojit s dotazem? Taky si plánuju postýlku bez bočnice přirazit k posteli. Prosím poradíte mi, jak jste řešily napojení postýlky na postel? Mezi matrací postele a postýlky bude asi 10 cm mezera resp. dřevěný rantl postele a je teda potřeba to nějak vycpat, nějaký nápad? A taky nevím, zda postýlku k posteli nějak nepřipevnit...

hanulka184
27. únor 2017

@portinari vycpala bych to třeba slabou fleesovou dekou 😉 A pokud nemá postýlka kolečka (myslím všechny 4) a nemá je otáčející,tak se přidělávat nemusí.My máme postýlku bez bočnice také jen přisunutou k posteli a měli jsme to tak jak na první dcerku, tak to máme i na druhou dcerku 🙂

kacireksro
27. únor 2017

mela jsem tam kojici polstar.slouzilo ty jako zabrana,aby se mi mala neprekulila do postele.

krystalka
27. únor 2017

@portinari - taky bych tam dala nějakou složenou tenkou deku.....nám to teda vyšlo super, že jsme tam neměli vůbec žádnou mezeru, protože máme čalouněné válendy, takže tam není žádný dřevěný okraj...a navíc výškově se to sešlo tak, že matrace postýlky byla jen o pár centimetrů níž, než naše plocha, takže to částečně fungovalo jako taková "zábrana" 🙂, že se tak snadno nepřekulil na naší postel......

krystalka
27. únor 2017

@lucie87r - v tomhle věku už bych ho asi spíš naučila z postele bezpečně slézat a pokud tam bude spát sám, tak bych před postel hodila na zem peřinu z postele, aby kdyžtak spadl na měkké 🙂

pajula123
28. únor 2017

@portinari my mame kojici polstar na te strane postylky,kde bocnice je,tim se matrace o kousek posune a to posunuti prave prekryje mezirku.

portinari
28. únor 2017

@hanulka184 @kacireksro @pajula123
Díky za tipy! Koukám, že jste to řešily tak, jak napadlo i mě. Dobré vědět, že se tato jednoduchá řešení osvědčila, nebudu tedy nic speciálního vymýšlet...

@krystalka Taky mi vychází matrace postýlky o pár cm níž, což je tedy vlastně dobré 🙂

lennus
28. únor 2017

Naučit se dítě slézt z postýlky je věc jedna a zabránit, aby nespadlo při spaní, věc druhá. Náš malý při spaní dost rotuje, takže je to do teď nezbytnost ho zabarikádovat, přitom slézat uměl už dost brzo, to jsme ho naučili. My dali mezi postel a postýlku srolovanou deku.

lucie87r
autor
28. únor 2017

Děkuju za rady 🙂 naučit ho slézt me nenapadlo. Ale nejspíš je to nejlepší nápad!
Dřív jsem mezi postel a postýlku vsunula její poslední část. Maty sebou ale dost mrská. Při otáčení se mu pak nožky zasekly do mezirky mezi tyčky a samozrejme se probudil.