Umístění přebalováku. V koupelně nebo v ložnici?

kaca261
29. kvě 2020

Holky je lepší mít přebalovák v koupelně na pračce nebo v ložnici na komodě?
A případně nějaké typy jak to vymyslet aby to vypadalo hezky? Komody mám z ikey (klasické tři šuplíky, ale spojené dvě vedle sebe) a pračku mám klasickou s předním plněním).
Na ty komody přemýšlím co vymyslet za ně, jsou totiž úzké. A nad pračkou nevím jestli nebude zavazet bojler co máme nad ní.
Děkuji za typy😊

theuska29
29. kvě 2020

@kaca261 Já mám přebalovák u postýlky 🙂 Ze začátku super. Od dvou měsíců už přebaluji naprosto všude, tak mám zásobu jednorázových podložek :D

zavodnice
29. kvě 2020

Mám ho v koupelně. Je to praktické třeba po koupání nebo když je potřeba ihned akutně omýt 🙂. Ale co se přetočí, už jsem přebalovák moc nepoužívala a přebaluju všude, kde zrovna jsme.

puhelin
29. kvě 2020

Rozhodne v koupelne, tak to mam ja uz u druheho miminka. Oplachuju pod tekouci vodou, nepouzivam vlhcene ubrousky. Nemusim si nosit teplou vodu do pokoje pokazde kdyz jdu prebalit. Nemusim nosit pokakane miminko pres pul bytu.
Prebalovak mam ten zakladni Sniglar, ve spodni polici mam plenky. Pracku mam vedle prebalovaku, ale melkou, neveslo by se mi na ni miminko. Nad prebalovakem mam stresni okno.
Zespod tveho bojleru bych dala hezky cernobily obrazek, ze zacatku staci treba jen cerny ctverec na bilem podkladu.

lovemusicsun
29. kvě 2020

Já ho mám odjakživa v dětském pokoji (i když to na začátku jako dětský pokoj nevypadalo). Měla jsem tam oblečení ve skříni a na přebalováku misku s vodou, takže všechno při ruce.

ondul
29. kvě 2020

V koupelne to ma smysl pouze pokud planujes umyvat pod tekouci vodou po kazdem bobku. Ale pokud mas v planu misku s vodou a hadriky nebo vlhcene ubrousky, a zvlast pokud budes v noci casteji prebalovat, tak urcite v loznici.

areh
29. kvě 2020

Za mě je to praktičtější určitě u postýlky. Tak jsem přebalovala nejčastěji. Takže si spíš promysli, kde budeš nejčastěji přebalovat. Případně, přemístit ho můžeš vždycky 😉

jjasmina
29. kvě 2020

@kaca261 My ho máme na postýlce

atevi7
29. kvě 2020

Máme na komodě Ikei tento nádstavec a je super 😊 https://www.best4baby.eu/index.php/prebalovaci-...

zirafka11
29. kvě 2020

Já mám přebalovák na kuchyňském pultu (kuchyň spojená s obývákem). Je to jediné místo, kam jsem ho mohla dát, aniž bych si zamezila průchod v některé z místností a musím říct, že mi to vyhovuje. V noci se párkrát klidně zvednu, vodu mám po ruce taky (i když neoplachuji) a zároveň je u hrací plochy.

sudylichozrout
29. kvě 2020

Mam prebalovak v loznici vedle detske postylky. Prijde mi to logictejsi.

puhelin
29. kvě 2020

@ondul Nekdo neoplachuje vodou ani kazdy bobek, nekdo oplachuje vodou ani kdyz bobek nebyl ;)

cilkat
29. kvě 2020

Oplachuju vodou a nepřebaluju v noci. Za mě koupelna jasná volba. Ale je to dáno těma dvěma faktorama...

meronym
29. kvě 2020

@kaca261 Mela jsem prebalovak v koupelne. Spolu s kosem na pleny. Vzhledem k tomu, jaky smrad dokaze detatko vyprodukovat, se mi predstava prebalovaku v pokoji nikdy nelibila. Krome toho jsem omyvala navlhcenym perlanem a nedokazu si predstavit, ze bych nemela po ruce tekouci vodu.

meronym
29. kvě 2020

@zirafka11 To mi nepripada 2x hygienicke.

zirafka11
29. kvě 2020

@meronym Jelikož pult na vaření nepoužívám, nepřijde mi to nic nehygienického. Převařenou vodu mám v misce, samozřejmě pokaděný zadek necpu do dřezu k nádobí....Nehledě na to, že nikde jinde nemám možnost přebalovací pult mít a přebalovat na zemi nebo posteli mi stačilo týden, aby mě pak fyzio musela napravovat záda.

korin
29. kvě 2020

Měla jsem přebalovací podložku v koupelně na pračce (s horním plněním, mimo přebalování byla otevřená). Nad pračkou byla skříňka, zespod jsem nalepila obrázky, aby bylo na co se dívat. Vlhčené ubrousky jsem doma vůbec nepoužívala, používala látkové pleny. Osvědčilo se se mi to tak na třech dětech ( a někomu jinému může zase vyhovovat něco jiného).

zuzita15
29. kvě 2020

@kaca261 ja mam teda prebalovaky dva, resp. prebalovak mam v detskem pokoji a v koupelne mam misto na skrince hned vedle umyvadla, kam ji davam jeste ted po koupani, a mam na nem slozeny rucnik, ale mame velkou koupelnu, puvodne tam byla dve umyvadla vedle sebe 😳 vyuzila jsem plne oba, kdyz byla mimco, prebalovak ted uz spis zahali

daasqua
29. kvě 2020

Máme přebalovák na pračce hned vedle umyvadla a je to super, pokaždé umývám pod tekoucí vodou, vydrželo nám to i teď do 2 let, i když už je přebalovák malý. Vlhčené ubrousky jsou zlo a někde mít misku s vodou a jinými ubrousky mi nepřijde praktické. Tady šoupnu zadek pod vodu a za 5 sekund hotovo.

yenefer1
29. kvě 2020

Měla jsem přebalovák u postýlky, taky jsme měli obyčejnou komodu a manžel na ni vyrobil nádstavec na přebalovací podložku.

jako_mala_holka
29. kvě 2020

Kazdy podle moznosti, my ho treba mit v koupelne nemuzem, neni kde, i pracku mame v kuchyni, navic uzkou, takze podlozka by se na nej nevesla... mame prebalovak v pokojicku vedle postylky... v obyvaku prebalim proste na gauci, koupat budem v kuchyni, na dve zidle vanicku a na stul mam druhou podlozku, hotovo

alcar
29. kvě 2020

Mela jsem prebalovak v loznici. Take komodu MALM, ale ctyri supliky, coz mi prislo na prebalovani tak akorat, i kdyz jsem mala. Komoda se trema suplikama mi prijde na prebalovani teda mala, to by te mohlo bolet v zadech. Na komodu jsem si nechala udelat od stolare presne na miru prebalovaci desku a komoda byla odsunuta ode zdi asi 15cm. Prebalovaci deska byla prisroubovana ke zdi, takze se komoda nemohla prevratit. Byl ale horsi pristup do toho vrchniho supliku.

rozarka24
29. kvě 2020

Já mám připravené dva prebalovaky 😅 jeden v pokojíčku u postýlky a druhý v kuchyni. Máme ložnici a pokojíček v patře, a představa chodit furt nahoru nebo dolů prebalovat je děsná. Takže jsem si koupila dva. Nedokázala jsem to jinak vymyslet, máme takový blbý byt 🙈

jana_zofie
29. kvě 2020

Já mám v ložnici na komodě (Malm, 4šuplíková), daný "bokem", krásně se tam vejde, jenom teda přebaluju ve vstupu do ložnice v otevřených dveřích (komoda je vpravo od dveří, které se otevírají doleva dovnitř, tak aby mě nikdo nesejmul) - nicméně vůbec mi to nevadí. V prvním šuplíku pak mám vše pro přebalování. Ale v koupelně na pračce mám taky přebalovák (takový ten malý s nafukovacíma postranicema, které jsem se ani neobtěžovala nafouknout) a využívám ho, když se koupem, případně když byla ta katastrofa tak velká, že postříkat Medvídkem a utřít by bylo málo...

petuliiik01
29. kvě 2020

Přebalovák máme v koupelně a zvládáme zatím přebalovat pouze tam - dcera 14 měsíců 😉 👍

anuliinka2013
3. čer 2020

Zalezi take, jak mate velkou koupelnu... my v ni meli nevyuzity prostor, tak se tam prebalovak krasne vesel. Bylo to bezva po koupani (teplo v koupelne), a kdyz jsme prebalovali, ten kpusek jsme ho donesli, zas tak velky byt jsme nemeli 🙂. Vydrzel cca do roka a pul... pak jfme se stehovali a prebalovak rusili (uplne mi to bylo lito!) a ted uz mam jen takovou mekkou deku s podlozkou, kam po koupani polozim v obyvaku na koberci (takze i bez nej se to da). Ale kdyz by byla mala koupelna, asi bych ho tam za kazdou cenu nedavala, prijde mi to pak takove stisnene a nepohodlne...

jiss
3. čer 2020

Máme v ložnici a nevyhovuje mi to. Jednak ještě stále přebalujeme skoro každou noc, zbytečně to ruší manžela. Druhak po větší stolici je nutno umýt zadek pod tekoucí vodou a běhat na druhou stranu bytu přes několik prahů s polosvlečeným děckem na ruce je fakt bomba, zvlášť, když rád čůrá bez plenky.

mourovatakocka
3. čer 2020

Mela jsem v koupelně na pračce. Pak nejsou potřeba jednorázové podložky, vlhčené ubrousky ani nic. Hned vedle umyvadlo a ručník a je to.

pindrusice
3. čer 2020

Na obě děti jsem měla přebalovací podložku na komodě hemnes, vodorovně s délkou skříňky.takze nebylo třeba nic podkládat. Jen leží dítě podélné a ne nohama k tobě. Ale nikdy mi to nevadilo. V koupelně bych neměla místo, pračka byla v kumbale. Používala jsem perlan a medvídka ve spreji. Pleny jsme měla v prvním šuplíku,v dalším oblečení. Vše na jednom místě.

me_druhe_ja
3. čer 2020

Mám přebalovací podložku v koupelně: máme umyvadlo, vedle kterého je takový dlouhý prostor a tam se krásně vleze. Nepoužívam ubrousky, ale vatovy čtverce namočený ve vodě. V zimě tam bylo teplo a taky ho hned z vany soupnu na podložku do ručníku. Jinak by musel být asi na zemi. :-/ vyhovuje mi to max. Teď už v noci neprebaluju, ale že začátku byl opruz, když jsem prebalovala 2-3x za noc.