Výbava pro mimi. Co máme koupit?

lamia
14. lis 2006

Ahojky, maminky profesionálky, tak jsme pomalu s manželem začali nakupovat nějaké věci pro mimi a narazili jsme na problém - naše naprosto nulové zkušenosti. 😀 Třeba přebalovací pult - jaké máte zkušenosti, je lepší plast nebo dřevo, na co si dát pozor při nákupu (stabilita...), na co jsou proboha všechny ty vaničky a mýdlenky 😀 😀 (konstatuje manžel 😀 )na pultu?? A co oblečky na mimi, co si myslíte, že je opravdu ta základní výbava pro mimi? (v každé knize nebo časáku píšou něco totálně jiného... ☹ ) Prostě se podělte moc prosím o své cenné zkušenosti se vším, co mimi potřebuje, co vás překvapilo, že funguje/nefunguje, je/není zapotřebí a tak. Protože se domníváme, že nejsme jediní z výbavičky poněkud zmatení "čekatelé", tak si dovoluju založit nové téma a předem děkuju za všechny zcela jakékoliv rady a postřehy!

vladimuraz
25. dub 2010

Sambucca, no jasně, když budeš kojit, nepotřebuješ sterilizátor 😉

sambucca
25. dub 2010

doufam ze budu 😅

kubinkov
25. dub 2010

Doktorka Suralová byla svého času hvězdou v reklamě, tuším, na Domestos a desinfikovala domácnost od podlahy ke stropu. Asi i s dětma. 😀 😀

jijitka
25. dub 2010

sam - na plný výkon, tak 10-15 minut, jak se mi to podaří nastavit, prostě to nechám přejít varem.
Já kojím, ale taky občas potřebuju něco vyvařit - např. používám zachytávače mléka od Aventu...

Ještě mě napadá: v doporučovaných výbavách pro maminky se většinou uvádí, že budou potřebovat 2 kojící podprsenky.
Pro mě by určitě nestačily, jen bych prala. Hlavně během šestinedělí a ještě chvíli po jsem v noci produkovala tolik mléka, že jsem se budila mokrá, vložky v podprdě jsem mohla ždímat. Tak jsem si na noc nakoupila asi 6 podprsenek u Vietnamců - vypadá úplně stejně jako z obchodu, s tím rozdílem, že stála 70,- Kč. Bohužel je o malinko větší než potřebuju, jinou neměli, ale na noc to stačí. Na denní nošení mám Naturanu, ta sedí skvěle a nosím ji jen, když předpokládám, že budu někde kojit.
Jinak chodím v "civilní"

kjajule
26. dub 2010

tak já bych třeba sterilizátor na druhé koupila, hrozně mě otravovalo vyvyřovat v hrnci kojili jsme akorát dva měsíce... 😒
ale jak tu čtu jijitka vyvařuje v mikrovlnce v misce...to by nemuselo být špatné já myslela že ty sterilizátory mají nějakej extra systém ted když koukám na obrázky tak to není nic zvláštního akorát miska s víčkem a mřížkou...kdybych to veděla tak taky vyvařuju v mikrovlnce... 😀

klara.t
26. dub 2010

K těm podprsenkám: předem jich moc nekupujte. Je to individuální. Mě v noci stačily ty prsní vložky, ždímat jsem je nikdy nemusela. Teklo mi mléko hlavně při kojení z druhého prsa. Ale 2 to chce určitě. Já koupila 2 kojící v obchodě zvaném Gigantextil, tak jestli ho někde také máte, tak tam zajděte. Jsou za 90Kč. Pak jsem si ale místo nich koupila bolérka (sportovní podrpdu). Vyhovuje mi mnohem víc. Kojící už nenosím. U bolerka stačí jen vyhrnout. Nikde to netlačí, nevytahá se to a stály mě 40 Kč.
2 týdny jsem přikrmovala, tak jsem lahvičku a stříkačku vyvařovala v hrnci. To stačilo. Pokud je ale dítě na Um, tak bych asi sterilizátor koupila. Předem ale ne. Dá se přeci koupit když bude potřeba. Třeba přes net a nikam se chodit nemusí. Než dojde, tak to třeba ty 2-3 dny vydržíte vyvařovat v hrnci.
Pro mě zbytečná byla odsávačka mléka. Měla jsem problém s kojením (proto ty příkrmy). Tak jsem si jí koupila, že odstříkám a dám MM místo UM a neodstříkala jsem tím nic. Stláčením mezi prstama jo, ale odsávačkou nic.

suik
2. kvě 2010

Doktorka Suralová je z tý reklamy na domestos nebo co, ne? 😀
Já plánuju na koupání koupit kyblík, o vaničce jsem ani neuvažovala, naštěstí teď budeme mít koupelnu větší, takže se tam asi vejdem.
Já mám problém s přebalováky. Chci koupit buď takovou tu poličku z Ikei, nebo komodu s přebalovákem, jenže to co se vyrábí, tak tam se mimino přebaluje naštorc a já chci stát ke komodě (k šuplíkům) čelem. Jsem uvažovala i o tom, že koupím normální komodu třeba z ikei a na to si nechám udělat pult, jenže ta komoda je docela vysoká.
Ke sterilizítorům a spol jsem se ještě nedostala 😀

suik
2. kvě 2010

jé, já jsem byla o stránku mimo

sambucca
2. kvě 2010

Ahoj zkusene maminka, hlasim se znovu😀 Tentokrat s dotazem - pokud bude mit miminko kombinezu, je potreba jeste zimni zavinovacka (treba Emitex) do autosedacky? Co je lepsi? Jde oboji pouzivat stejne i do kocarku? Nebo i najednou? Diky vsem za rady

sambucca
2. kvě 2010

tak jsem tak premyslela a rikam si no jo, ale kdyz treba pujdeme nakupovat na delsi dobu, preci nebude mit zizalka celou dobu na sobe teplou zimni kombinezu... takze musime mit oboji 😀 na prochazky do kocarku spis kombinezu a pres to fusak, na nakupy do center a pod. zimni zavinovacku a fusak sundam a zavinku povolim, coz u kombinezy zas tak nejde. mam pravdu?

klara.t
3. kvě 2010

zdá se mi, že toho budeš mít moc. já měla jen fusak emitex 3v1 exclusive. do toho jsem malou měla oblečenou jen v takovém chlupatém overálku https://www.modrykonik.cz/fotoblog/klara-t/albu... (měli ho v Kiku)
a to i v mrazech. kdyžtek pod tím měla ještě nějakou mikču a pod dupačkama ponožky. vždy byla teploučká. v obchodě jsem otevřela fusak a bud jí nechala tak jak je, nebo jsem jí toho "medvídka" rozepnula (nesundavala). nikdy nedala najevo, že by se pařila. kontrolavala jsem za krkem jestli se nepotí. Ono zase chodit s miminkem do nákupních center na několik hodin není vhodné. Sice jsem nijak při nákupu nespěchala, ale zbytečně jsem tam taky nebyla. Kde kdo tam může na mimčo něco prsknout ne?
určitě bych dítě v zimní kombinéze nedávala do fusaku. to se upeče. takže mi klasickou zimní kombinézu neměli. Prostě buď fusak nebo kombinézku. Vždycky na jedno z toho můžeš dát třeba deku, kdyby se ti zdálo, že je moc zima, ale pod -5C stejně ven chodit mimča moc nemají. V tom medvídkovi jezdila i v autosedačce. V autě se stejně topí, to jsem ho pak pootevřela. Na kratší vzdálenosti, když se auto nevytopilo, jsem na ní dala dětskou deku. Ta zavinka doautosedačky je moc hezká, ale nám fakt vůbec nechyběla. Kamarádka jí taky dostala a říkala, že jí používá jen aby neležela ve skříni, ale že jinak by jí měla jak nahradit.

suik
3. kvě 2010

klara: já asi pořád nevím jak vypadá kombinéza, mám dvě, menší a větší a vypadá to spíš jako ta tvoje chlupatice, nějaký fleese, asi vatelín a bavlna. Toto: http://www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/28/5.
Takže já počítám s tím že dám ponožky příp punčochy, body, bavlněný overálek a pak tamto a pak nějakej fusak.

lamarika
3. kvě 2010

suik a proč si radši nepořídíš na mimi kombinézu co se rozepíná na obou stranách. Tím pádem by to bylo mnohem víc praktičtější např. do toho obchodu. Kdy bys rozepla a ten vrchní díl by na sobě mimčo nemělo.
Taky si myslím, že je naprosto zbytečný navlíkat dítě do kombinézy a ještě do fusaku. . . A popravdě si myslím, že to řešíš zbytečně brzo. Ono až bude zima, tak ti mimčo bude mít už skoro 3 měsíce. A třeba můj malý byl strašnej teplomil a nějaká kombinéza a zavinovačka by mi byla na nic.

sambucca
3. kvě 2010

lamarika: moc brzo... to vis, lamariko, jsme vyplaseny prvomaminky co se snazi pripravit, i vybavou 😉 Ja tu zimni zavinku od emitexu koupila nenosenou v bazaru za 250, tam nebylo co resit. Jenze jsem si neuvedomila ze uz mam koupenou i zimni kombinezu 😝 tak ted se snazim si to rozumne vysvetlit no a pouzit 🙂

klara.t: mas pravdu, to vis ze nechci nikde nakupovat dlouho, neni to muj styl nekde vysedavat v centru na kaficku, ale znas to, nez tam dojedes, nez nakoupis jidlo, vyzvednes cistirnu, koupis granule psovi... utecou dve hodiny ani se nenadejes.

suik
3. kvě 2010

lamariko: no prostě mám tuhle a pak jsem dostala podobnou, ale větší. A mám to fakt na ven na procházku. Jak to řeším dopředu je moje věc a taky to má svý důvody.

lamarika
3. kvě 2010

Já to spíš myslela tak, že nemůžeš vědět jestli bude tvoje dítě zmrzli a nebo teplomil natož co bude mít ve 3 měsících za velikost. . .

lamarika
3. kvě 2010

jestli jsem tě urazila, tak se ti omlouvám, jen už mám krapet nějakou tu zkušenost a chtěla jsem ti spíš pomoct

suik
3. kvě 2010

lamariko: to ani ne, ale jen nemám ráda takovýhle rady, když už to je hotovo, když už to mám. Jinou kupovat nebudu. Taky se stěhujeme do zahraničí a víc na sever a mám dost zařizování se stěhováním a chci mít už něco odškrtnuto a taky proto že už taková jsem, chystám dopředu. Jasně že něco mám asi zbytečně, ale to asi každá nezkušená mamin

sambucca
3. kvě 2010

Holky, takze: kdyz ma mimi zimni kombinezu uz nedavam fusak, staci kdyztak deka. Pokud ma zimni zavinovacku, fusak pouziju. Je to tak? Me ta zavinka neprijde zas taaaak tepla teda.... je to tahlencta: http://www.detskezbozi.com/inshop/pictures/stor... myslim kdyz v ni dam mimi do kocaru.

misa84
3. kvě 2010

No co já si matně vzpomínám, už je to nějaký ten pátek, tak jsem Honzíkovi dávala úplně stejnou kombinézku, jakou má klarka.t v albu, dala jsem ho do fusaku, do kočárku a na ten jsem dala ještě nánožník. A když byla jó zima a musela jsem ven, měl i hrubší kombinézu. A rozhodně mi nepřišlo, že by se potil. V obchodě jsem dala pryč nánožník, rozepla fusak a kombinezku a bylo. Ono celkem táhne do kočárku odspoda, korbička není nijak vyteplená.

klara.t
3. kvě 2010

ta emitex zavinka je v letní a zimní verzi myslím, tak nevím, jakou máš. to nejde říct, že když máš tu zavinku, že použiješ fusak. já bych to do sebe nedávala. tu zavinku bych tedy použila do kočáru na jaře nebo na podzim.
zimní kombinézkou myslím takový ty "oteplováčky" spojený s bundou. ne ty chlupaté nebo fliesové overálky.

jmisa
3. kvě 2010

Já jsem používala zimní zavinku od Emitexu do kočáru - korby na podzim, nemusela jsem malého tak oblíkat, nemá to rád. Snese fusak, ale bundy nebo nedej bože kombinézu, to nee. Takže jezdil v zavince, bodyčku a tepláčkách. Pak jsem ji dávala do autosedačky, zase z důvodu toho, že nemusel být navlečen.
Ve velké zimě už jsme používali fusak.

sambucca
3. kvě 2010

klara.t: jo jo, kombinezou myslim oteplovacky, takovej ten snehulacek🙂 treba tohle http://www.babydracek.com/images/sklady_podrobn... a tu zavinovacku od emitexu mam zimni

suik
3. kvě 2010

klaro: díky, tak na kombinézu jako takovou jsem ještě nenarazila.

sambucca
22. kvě 2010

ahoj holky 😉 mam dalsi otazku na zkusene maminky 🙂 kolik jste kupovaly latkovych bavlnenach plen a kolik jste jich opravdu vyuzily? chceme pouzivat jednorazovky, tyto pleny "jen" na blinkani a pod. vubec netusim kolik jich mam koupit a proc se delaji dva rozmery (70x70 nebo 80x80), kdyz to vyjde skoro nastejno 😅 diky za odpovedi

kristi
22. kvě 2010

@sambucca ja jich měla dohromady tak 25ks. A máme je dodneška

sambucca
22. kvě 2010

kristi, a jakej rozmer? a proc? je to jedno vid 😉 🙂

kristi
22. kvě 2010

@sambucca : uplne jedno 🙂

sambucca
22. kvě 2010

😀 sem si myslela... moc dekuju! prijdou mi teda desne drahy, rikala jsem si ze klido pido koupim nejaky krasny bavlneny uterky do kychyne coz materialove vyjde na stejno 😉 ale 25ks uz neni zas tak moc jako vsude pisou do zakladni vybavy. kristi diky moc, jdu hned utracet na web 😉 🙂

sussanah
22. kvě 2010

sambucca: dva rozmery se delaji rpo mamci, ktere do tehle plinek bali mimca 🙂 Na novorozence je proste 80x80 moc velke 😉 Pod hlavicku a tak staci podle me tech 20, kdyby nahodnou pochybelo, tak se da vzdycky rychle dokoupit. Ale vyuziti plinek je fakt na vsechno, na ublinkavani, pod hlavicku/telo, kdyz chces nekam maleho polozit nahateho, na utirani zadecku po umyti atd. Doporucuju jeste kikko lux, ty maji trochu vyssi gramaz, nejsou uplne pruhledne 🙂