Výbavička, co vše koupit a co je zbytečné?

lenice272
23. led 2018

Ahoj, mám takový široko obsáhlý doraz. Pomalu pořizuji výbavičku a chci se zeptat zkušených maminek co určitě koupit a co není potřeba. Dále by mě zajímalo jakou značku dudlíků a kosmetiky jste používali. Moc děkuji za odpovědi

ka_84
23. únor 2018

Dopředu jsem koupila jen pár kousků oblečení (body, overaly, tepláky, ponožky, čepice), zavinovačky, 10 ks látkových plen, pár balíků jednorázovek v akci, ubrousky, podložky, nějaké mastičky (sudocream, bepanthen, purelan) a dětský olej, odsavačku mléka, autosedačku (vajíčko) a šátek. V porodnici se používal monitor dechu, tak jsem ho objednala ještě před tím než nás pustili domů, ale doma jsem ho pak použila jen párkrát přes den (takže za mě vyhozené peníze) malý spí v postýlce přiražené k mojí posteli nebo částečně na mé posteli, takže monitor dechu k ničemu, protože aby správně fungoval, nesmí se postýlky nic dotýkat. V porodnici jsem si oblíbila jejich novorozeneckou mast, takže bepanthen jsem použila jen když došla, abych ho spotřebovala a sudocream mě též nenadchnul, takže mám doma skoro celý kelímek. Zato na bradavky je za mě nejlepší purelan. První 3 týdny jsme malého koupali v umyvadle a pak už jsem se koupala s ním ve vaně. Přebaluji na posteli na přebalovací podložce. Chůvičku taky nepotřebuji, máme malý byt (2+kk) a buď je malý v postýlce v ložnici a já s ním, nebo ho mám v obýváku na dece a já pobíhám v kuchyni a kdykoliv na něj kouknu. Místo kočárku (stejně by nebyl kam dát) mám šátek na takové ty procházky po venku nebo na nákupy a běhání po úřadech, případně vajíčko pokud jedeme autem. Má to další výhody, nepotřebuji žádné fusaky a kombinézy do zimy, v šátku ho zahřívám já a moje oblečení. Dudlíky neuznávám, takže ty dva co byli jako dárky jsou nevybalené schované. Odsavačku hlenů na vysavač jsem objednala, až měl malý první rýmu, ale než přišel (zrovna byly vánoční svátky), tak rýma byla pryč, tak jsme ho ještě ani nevybalili z krabičky, stejně tak jsem zatím nepoužila odsavačku mléka (plně kojím a mlíčko se tvoří na přání). Kojící podprsenku nemám ani jednu, nejvíc mi vyhovují sportovní se zapínáním vpředu, co je ovšem skvělá věc, tak kojící trička s tou překrývací dírou (lepší než košile s knoflíky) nebo ještě kojící noční košile se zipem přes prsa (navíc vše z ebay za pár korun). Spoustu hraček jsme pak dostali jako dárky, tak to jsem též ráda, že jsem nic nenakupovala... Takže mě se rady typu kupovat až dle potřeby vyplatily a i tak mám doma dost zatím zbytečných nebo minimálně použitých věcí.

bayt
23. únor 2018

Tak já jsem z těch "běžných věcí" nekupovala monitor dechu, protože je k ničemu a stejně se mnou malý spí v posteli nebo navázaný na těle. Pak jsme kupovali tvarovací polštářek na hlavičku ve tvaru pandy, který se ukázal jako holá zbytečnost, protože v tom nechce spát a nebo se raději skulí. Místo chůvičky máme aplikaci na mobilech, je to mnohem lepší a naví clevnější.

Jinak zatím vše využíváme. Přebalovák máme v koupelně a využívám ho hodně, třeba po koupání si to nedovedu představit bez. Pleny jsme měli koupené tři velké balíky jedniček
(v porodnici a těsně po jsme jeli z porodnických plen) a jsem moc ráda, že jsme je nemuseli shánět po porodu.

Jinak komsetiku jsem nakoupila hromady, ale malý má citlivou kůži a vyrašil i po bambuckém másle. takže používám jen plenkový balzám od Stadelmann (nejlepší!!!!) a směs olejíčků na koupání a mazání od Urtekram.

bayt
23. únor 2018

Jo a moc se mi vyplácí mít přichystanou základní lékárničku pro dítě při ruce.

garalela
24. únor 2018

@barunka1985 ahoj, koukala jsem, že už jsou všude novější typy, ale ty funkce podle mně budou stejné, já už ji mám cca 4 roky, ale jak píši, docenila jsme to až nyní s miminkem. Mám parní generátor perfect care pure od Philips. Nenastavuje se žádná teplota, může ležet na ploše, sama se vypíná.

barunka1985
24. únor 2018

@garalela dekuju, právě asi během roku chci kupovat žehličku a viděla jsem podobnou funkci ale zvukovou v anglii

krystalka
24. únor 2018

@konidana - přesně, vlhčené ubrousky jsme ze začátku používali, ale pak když mi někdo dal tip, co se s nimi všechno dá v domácnosti vyčistit (pouštělo s tím i to, co odolávalo jiným čistícím prostředkům), tak jsem je dost přehodnotila a doma jsme jen vždycky opláchli zadeček pod kohoutkem v umývadle a osušili látkovou plenkou....ubrousky jsem nechávala jenom na cesty nebo prostě tam, kde to jinak nešlo...

konidana
26. únor 2018

@krystalka Já jsem proti nim zaujatá, protože jsem měla tu čest vybírat žumpu, kam neprozřetelně někdo z kamarádů hodil ubrousek. Ruční čerpadlo ucpané a zničené (spálený motor) a žumpu jsme vybírali kýblem jako dřív 😖 A strašně mi vadí, když někdo použije a odhodí vlhčený ubrousek venku. Na rozdíl od papírových kapesníčků a toaleťáku se totiž nerozloží☹

neuspech
29. bře 2018
prchalot
Autor odpověď smazal
Zobraz