Výbavička, co vše koupit a co je zbytečné?

lenice272
23. led 2018

Ahoj, mám takový široko obsáhlý doraz. Pomalu pořizuji výbavičku a chci se zeptat zkušených maminek co určitě koupit a co není potřeba. Dále by mě zajímalo jakou značku dudlíků a kosmetiky jste používali. Moc děkuji za odpovědi

bekyc
24. led 2018

@barunka1985 Mám Teplo domova, dostala jsem k tomu výplň takže jsem si mohla vyplnit polštář, jak se mi hodilo. 🙂

marty90
24. led 2018

Nemyslím si že teploměr do vody je hovadina. Prostě jistota je jistota, přítel ho používá doteď když malému napouští velkou vanu a to mu je půl roku. Zbytečnost je určitě kolotoč nad postel a cinkrlátka na kočár. Jinak u nás se osvědčilo hnízdečko a zavinovačka. Kosmetiku používám Weledu olejíček a od nějakého třetího měíce Nivea šampon (jinak jsem zastánce obyč vody). Dudlík anatomický lovi. Takové ty seříznuté apod... tak Ty syn nechce.

misule8
24. led 2018

@marty90 Já teda taky považuji za zbytečnost teploměr do vody. Přece každý člověk strčí ruku do vody a cítí jaka je...

sell1
25. led 2018

@misule8 mockrát jsem si myslela, ze voda ma ideální teplotu a teploměr mi ukázal přes 40 stupňů. Neřekla bych, ze je tak zbytečný.

aidelina
25. led 2018

@sell1 Myslím, že si to stačí někde vyzkoušet. Třeba přítel se koupe v tak horké vodě, že bych se uvařila. Už jsem si mnohokrát vyzkoušela, že mně je příjemných 38 stupňů, trefím to akorát. Teploměr do vany jsem u prvního měla a použila jsem ho přesně 1x 🙂

makiszek
25. led 2018

Ještě jsem zapomněla na velmi důležitou věc v prvních týdnech - aplikace na mobil s bílým šumem.

sell1
25. led 2018

@aidelina je dobre, kdyz to někdo dokáže odhadnout, ale me to za popaleny zadeček nestoji. Osobne to nedokážu zmerit loktem na správnou teplotu opravdu nikdy. 🙂 každy máme jinak citlivou kůži.

marki00
25. led 2018

A z oblečení jsem vůbec nepoužila různé teplaky, které nemají v pase širokou pružnou gumou nebo jinou regulaci velikosti, malému byly všechny tepláky velké v pase, tak se to moc nehodilo. Pak nekupovat zavinovací body v Lidlu, mají hodně velký výstřih, lezou z nich ramena. Dobře zavinovací mají v HM. Já jsem použila od začátku nejvíce overaly, je to rychle oblečené, mimino to netlačí na břiše a nic se neshrnuje. Kupovala jsem je po padesáti korunách v online sekací. Kdybych měla někdy další mimino, tak bych na první 4 měsíce nic jiného než overaly nekoupila🙂

aidelina
25. led 2018

@marki00 Tos mi tedy udělala "radost." 🙂 Mám těch zavinovacích body v nejmenší velikosti 6. Ale střihově se mi nezdají jiné než ty, co jsem koupila za úplně jiný peníz v Lindexu.

marketa11112
25. led 2018

Za me tekute mydlo a krem HIPP, kos na pouzite pleny, prebalovak, latkove pleny , monitor dechu, postylka, obleceni klidne z druhe ruky...pere se dost a i nove se hned opere, nejake male deky, bepanthem na zadek, pri opruzenine sudocream..treba pri rustu zoubku...lehatko jsem dala pryc a rovnou koupila jidelni zidlicku vhodnou od narozeni, slusny kocar s co nejvetsi hlubokou korbou, par hracek, pripadne kolotoc nad postyLku...

marki00
25. led 2018

@aidelina tak to mě mrzí😀 však uvidíš, jak to bude pak sedět, třeba to nebude tak hrozné 🙂 záleží i na postavě miminka 🙂

garalela
25. led 2018

tak třeba teploměr mi přijde téma, které snad nikdy nevyřeším. mám doma už čtyři teploměry, žádn není laciný šunt a naprosto žádný neměří stejné hodnoty těla jako rtuťový, který pro srovnání a jako normu používám. takže když ani jeden neměří teplotu těla správně, nevěřím jim ani při měření jiných povrchů, které mají zvládat

kaculka2014
25. led 2018

Já nedám dopustit na monitor dechu. Mela jsem u obou a ještě stále využívám. Potom lehatko, nemusí byt ani vibrační. Oba jsem v tom i krmila . Dudlíku bych nekupovala zbytečne moc, některé děti je ani nechtějí . Kolotoč nad postýlku z nás taky zbytečnost kterou jsme koupili a nevyužili ani u jednoho. Kojící polštář u nás taky nevyuzit. Za to jsme vyuzili hnizdecko a odsavacku do vysavace .

kaculka2014
25. led 2018

Jinak ja na deti používám kosmetiku od Johnsons krem, pudr, i koupel z hippu se mi oba osypali. Ale to je sto lidi sto chutí.

luj89
25. led 2018

Dobre tema, alero kazdeho je zbytecne a zivotne nutne neco jineho. Kdyby byla nejaka zbytecna vec pro vsechny, prestala by se prodavat... Co jsem ja dostala nebo koupila a nevyuzila: postylka a vse co s ni souvisí (spime spolu), lahicky, dudliky, ucici hrnecky (kazi kojeni), milion kosmetiky, zavinovacky, chuvicka. Nemeli jsme a nelituji: kojo polstar, spoustu hracek, lih na pupik (pupik se nemusi osetrovat). naopakybelo hnizdecko. Doporucuji zavinovaci body, satek, kvalitni nuzticky a teplomer a cipky na teplotu,

ojo
25. led 2018

Osobně si myslím, že z diskuze si toho moc nevybereš 😀 co jedna považuje za nezbytnost, tak pro druhou je to zbytečnost...mám 4 děti a za tu dobu už jsem si přišla na to, co potřebuju a co ne...neměla jsem a nikdy nepotřebovala kojící polštář, monitor dechu či šátek a za nezbytnost považuju takovou odsávačku hlenů na vysavač 😀...moje první výbava byla vážně chudá a dokupovala jsem podle potřeby za provozu, poradím udělat totéž, co jsem dopředu pořídila byla taková ta klasika, co jsem si vyčtla z knihy Vělká kniha o matce a dítěti, co jsem dostala 🙂 balíček teploměr do vody s hřebínkem, nahřívací polštářek na bříško, bepanthen, myla jsem pouze ve vodě a mazala po koupání olejem od hippu, protože mě nejvíc voněl a rybilku na zadek, líh na pupík...z oblečení jsem nejvíc využila overaly, snadno se oblíkají...dudlíky jsem taky měla, obyčejné kaučukové babynova tvarované, všechny moje děti jedou tuhle značku, nikdy jsem s kojením problémy neměla...v dnešní době je vše k dostání a snadno dokoupíš...

bekyc
25. led 2018

@marty90 Tak zrovna hračku na kočárek jsme měli straašně dlouho a jak se hodila. :D div ji nevykoukal.
Já jsem nesmírně ráda,že když jsem byla těhotná, nečetla jsem takovéhle diskuze, protože bych asi nakoupila uplně všechno a stejně byla bezradná. Měla jsem pár blbostí, který byly zbytečný a něco jsem dokoupila pak. Za mě nezbytnost odsávačka na rýmu na vysavač a k tomu mořskou vodu ve spreji. Hodně u nás frčela knížka Moje první leporelo, kterou jsme vozili všude. Látkový plíny pod hlavičku do kočárku/postýlky/na rameno. Bez vychytávek jako vibrační lehátko, šátek, monitor se dá žít, ale můžou zpříjemnit nebo usnadnit život. 🙂 Záleží na vašich možnostech.

ploutvicka59
26. led 2018

@makiszek Svatá pravda...Kolikrát me,doma a sousedům zachránil sluch,když Simonka spustila aaaarie😀😢👶👧

garalela
26. led 2018

Na druhou stranu, tyhle diskuze pomůžou trochu utřepat myšlenky, ono taky záleží jak kdo žije. Nebydlí každý tak, že vyjde z domu a má obchod či lékárnu na každém rohu.
Bohužel ani není pravda tvrzení, které jsem tu už jako odpověď sama několikrát četla, (nekupuj hned, v dnešní době máš do druhého dne doma z eshopu - monitor dechu mi šel týden, balík s odsávačkou hlenů deset dní, protože nebylo skladem vše, co jsem v balíku měla ačkoliv jako skladem eshop uváděl...takže takové ty důležité věci rozhodně nakoupit s předstihem a spousta dalších věcí se stejně rozlouskne až s miminkem.
Obecně se uvádí, doma mít hned samozřejmě oblečky, místo na spinkání a něco na koupání, líh na pupík, odsávačku hlenů, mast, pleny, látkové pleny pokud ne na plenkování, tak minimálně pár pod hlavičku, na utírání.
Že jdou monitory půjčovat asi každá víme, ale když nám na předporodním kurzu monitor ukazovali a vůbec nefungoval, rozhodla jsem se raději pro vlastní nový.
Odsávačka hlenů na vysavač je prý dobrá, ale my máme třeba přes dvacet let starý ale extra silný vysavač, který už by se dneska snad s tím výkonem ani nesměl prodávat a s tím si vůbec nedovedu představit k miminku přijít, takže kvůli odsávačce nebudu kupovat slabší vysavač, stejně tak nebudu kupovat mikrovlnku kvůli sterilizačním pytlíkům do mikrovlnky, takže z diskuzí si člověk stejně vyzobe tak, aby mu to zapadlo do jeho puzzle žití

matkapraha
26. led 2018

mam tri deticky, co jsem opravdu vyuzila:kojici polstar-jak v tehotenstvi, potom pri kojeni a pak jako zabranu, ale samozrejme srolovana deka dana do povleceni muze taky stacit, houpatko pro maly mimco, satek na noseni nebo ergonomicke nositko(to mi dost usnadnilo napr. nakupy atd, odsavacka hlenu na lux,morska voda ve spreji, teplomer do zadku nebo digitalni na celo...na zimu fusak do kocaru, overal s rukavickama, fusak do autosedacky-ale taky neni nutnost, kosmetika na koupani neni nutna u malyha mimca, masticka na zadek,lih a neco na potirani po koupani-treba cisteny olivovy olej z lekarny do 80ti CZK . Samozrejme obleceni-neni ho treba hodne, mimco rychle roste a pak jen koukate, co jste neusnosili.(ale zase pokud mimco bude zvracet, uz jsem zazila i 10 bodycek za den na vymenu.Body jsou dobre v Ham, nebo lindex, i tesco....v 1. mesicich jsou dobre ty cele overaly.Dziny a kalhoty jsem vubec nedavala, prislo mi, ze to tlaci mimco a jsou dost tesne, taky puncosky....ale urcite poridite vec, na kterou ani nesahnete a az potom uvidite,co jste vyuzila, co maminka....to nazor. at se dari.

matkapraha
26. led 2018

a jeste jsem zapomnela, ze je dobre mit hodne latkovych plenek, ktere se hodi na vse-na utirani,prebalovani, pod hlavu, na kocar...atd.

konidana
6. únor 2018
blahoska
22. únor 2018
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Ahoj, je to opravdu hodně individuální, když jsem si pořizovala výbavičku, tak jsem koukala na různé seznamy, jako např. http://maminky.eu/kojenci/co-vse-poridit-pro-miminko-aneb-vybavicka-od-a-do-z/. Co jsem vůbec nepotřebovala byla dětská vanička (koupila jsem v klasické vaně), nepotřebovala jsem ani podložku do vany, až když dcerka seděla, tak jsme využili sedátko do vany.
S kosmetikou bych byla hodně opatrná, každému miminku může sedět jiná kosmetika, ideálně pokud je přírodní.
Co jsem hodně využili byla dětská chůvička a šátek na nošení.

tete20
22. únor 2018

Za me teda teplomer, pritel ho pouziva dodnes, sudocream, dudluky mame mam i flasku na caj, kolotoc pekne zabavi jak mimi zacina poznavat. Hoodne overalku, nejlepw se oblekaji, fusak, krem na venek, olejicek, odsavacku nosu, bily sum pro miminka, latkove pleny, bryndaky, termo obal na lahev a klip na dudlik., lehatko..kojici polstar jsem vbc nevyutila, ani lehatko do vany

anavi29
22. únor 2018

Dobry den,neprocitala jsem radne vsechny prispevky,ale nikde jsem nezaregistrovala PEROVOU PERINKU. Pro me to teda byla a je velmi potrebna vec. Koupila jsem ji na kennyshop. Stoji sice dost,ale u nas byla a je max vyuzita. Velmi pohodlne se mi syn v ni nosil,kojil... Ted ma syn 20.mesicu a spi na ni stale,nebo ho perinkou prikryji.Ma ji jako sveho muchlanka misto plysaku. Peru perinku v pracce a susim v susicce.Je uz dost slezela,prodruhe mimi budu kupovat novou.

35_a_budu_mamka
22. únor 2018

U nas byla zbytecnost prebalovaci pult. Naopak nej veci jsou monitor dechu a chuvicka s videokamerkou Avent, jsem diky nim klidna. Kosmetika u nas Hipp, plenky Bella Happy. Na zadecek Zitenax mast.

garalela
22. únor 2018

Tak už i já mám nějaké zkušenosti s nákupy a realitou 3týdenního miminka. Nakoupila jsem mnoho věcí, které mi přišly dobré - péřovou zavinovačku za spoustu peněz a několik dalších zavinovaček - nesnese být zavinutý, koupila jsem maskota s bílým šumem, když jej zapnu na utišení, je to ještě horší, mám plnou skříňku polodupaček, všechny kalhoty a punčošky, jak to nejsou dupačky, zkope dolů, takže rychlé nákupy dupaček v nejbližším obchodě....

ploutvicka59
22. únor 2018

@garalela Tak a tady je to presne znat😀Mala obcas potřebuje byt natesno zvainuta,polodupacky milujeme obe dvena a bily šum poustime na telefonu😍Kazdej prcek snese něco jineho😀👧👶

garalela
23. únor 2018

@ploutvicka59 JJ, nakupovala jsem dle zkušeností většiny....
Jinak co ale velice pozitivně oceňuji až teď jako maminka, tak v domácnosti žehličku, kterou můžu nechat na ploše a nic nespálí, sama se vypne. Dává mi to klidu, že nic nehrozí, když žehlím dva tři kousky dupaček a musím k miminku a nemusím se k žehličce vracet a aspoň takhle přes den po jednom dvou kouscích něco v součtu udělám
taky jsem si hrozně vysnila kyblík, ale upřímně už v realitě se s čerstvým miminkem necítím jistě v manipulaci, takže si jej asi užijeme později a dokoupila jsem klasickou vaničku s lehátkem
jo a ještě pleny, chtěla jsme látkovat, ale je toho na navyknutí na začátku hodně, takže jsme ještě na jednorázovkách newborn, vyzkoušela jsme dm, tesco, pampers, bella a nejvíce s emi líbí tesco, protože mají nejvyšší zádíčka, nejlépe nám sedí tvarově
určitě doporučím nakoupit látkové pleny, i když ještě nepoužíváme na přebalování, tak je jich hojné využití na ledasco kolem miminka, určitě je ta spotřeba větší, než jsem si myslela

barunka1985
23. únor 2018

@garalela Prosím o odkaz na zehlicku