Zavinovačka - má smysl ji pořizovat na léto?

karoczde
15. únor 2019

Ahojky, ráda bych poprosila o vás nazor.. v červnu se mi má narodit chlapeček a ráda bych ho zavinovala.Strasne moc se mi líbí ty péřové zavinovačky.
Ale mám takové dilema.. v létě my tu míváme docela horko i v noci. Třeba v loni to byl děs... takže nevím
, jestli dávat vůbec nějakou zavinovačky.. mám zatím jen takové normální lehčí deky do kterých se dá zavinovat..
Prosim o radu ty , kteří též porodily v létě.. nebo vy nastávající maminky s termínem v létě. Víte, v čem bude vaše miminko spát?

adelka951
15. únor 2019

Porodila jsem v srpnu, byla ta nejvetsi vedra a perovou zavinovacku jsem pouzila jako podlozku, citil se v ni bezpecne, mel to jako hnizdecko.

xxx3d
15. únor 2019

@karoczde ahoj,
mám taky červnové miminko, o péřové zavinovajdě jsem se dozvěděla pozdě, už by se mi do ní nevešel, mrzelo mě to, takže kdybych měla radit já, poradila bych ti, abys do ní zainvestovala, když nic jiného, tak jako hnízdečko je to pro mimčo skvělý 🙂

muhehehe
15. únor 2019

Péřová zavinovačka (dráček) je dobrá i jen jako podložka na ležení, takže bych do ní klidně šla a pořídila předem. A jinak uvidíš, jestli dítě vůbec bude chtít být zavinuté a případně vyřešíš operativně. Moje dvě děti to třeba vůbec nesnesly. Ne kvůli teplu, ale vůbec to zavinutí.

popelucha
15. únor 2019

Podle mě to je nejlepší investice! Fakt se cítí bezpečně a hlavně spolu i s polštářkem se skvělě uvolňuje šíje, lépe se dítko vyvíjí. Já měla ještě po ségře - 36 let starou s novou sypkovinou na syna a teď tu mám od EK nového dráčka schovaného pro dalšího prcka. Spolu s polštářkem a hnízdečkem to je pro mě nejlepší investice. Mrkni po knížkáchv bazaru - Rozvíjej se, děťátko a Něžná náruč rodičů ;)

janiska_z
15. únor 2019

Ahoj, já řeším úplně to samé. První syn se narodil v srpnu do strašných veder. Péřovou zavinovačku jakž takž dával, ale ke spokojenosti měl daleko, rychlozavinovačky selhaly úplně ( vždycky vykopnul ten spodní cíp) a nejlepší byla obyčejná plena (nejlépe bambusová). Teď mě nadchly zavinovačky typu SwaddleMe, které se dělají i v letní variantě a mají kapsu na nohy, tak se chystám vyzkoušet. Snad moje tentokrát červencové dítko bude spokojenější

evee24
15. únor 2019

Teď řeším to samy. Mám rodit v lete. Uf a taky se mi líbí ta péřová. Ale já mám v domě fakt chladno v lete. I na dlouhý rukáv. Takže ji chci zkusit. Pokukuju k tomu po swadle me. Tak uvidime.

fyii
15. únor 2019

@karoczde ahoj, ja teda zavinovala hodně, deti to uklidnovalo. pozdeji jsem zavinovacky pouzivala jako podlozky pod ne ke me do postele. na malou jsem mela i hnizdecko a bylo super. taky jsem poridila swandle me znackovou s oveckama, ale mala byla hodne malinka a predcasne narozena, ze jsme ji vubec krome vyprani nezkusily. takze kdyby byl zajem rada poslu dal.

biciklissie
15. únor 2019

Nevim, jak s hicem, ale ja bych zavinovacku koupila. I kdyby z toho mimco nebylo extra nadsene, tak ja to hodne uvitala na takovou tu prvni manipulaci, prenaseni. Kdo si v tom neni jisty, tak super, miminko je v tom jako vanocka, takove zpevnene.

karoczde
autor
16. únor 2019

@fyii jestli byste měla nějakou k dispozici tak by to bylo super🙂)

karoczde
autor
16. únor 2019

Moc děkuji za odpovědi 🙂. Já se právě bojím aby se mi v tom malej moc nepotil..

bayt
16. únor 2019

@karoczde Malej je lednovej a v zavince se strašně přehříval. A je to prokázaný, že se v tom prostě děti přehřívaj, a to byl v tenké bavlněné a byl nahatej. Takže já obecně zavinovačku nedoporučuju, je to nepřirozený "nástroj".

kejt29
16. únor 2019

Zavinovacka je fajn pokud to diteti vyhovuje. Jsou deti, co zavinout nechcou. My cekame holcicku na konci kvetna a zavinovat nebudu prave kvuli horku. Mam hnizdecko, to urcite vyuziju. Ona se pak zavinovacka i dost blbe odnaucuje. Dve predchozi deti (zimni a podzimni) a trvalo to vzdy nekolik dnu, kdy jsme se moc nevyspali...

barchen
16. únor 2019

@karoczde Peri ma vynikajici termoregulacn schopnost. V zime hreje, v lete chladi. Mam prvni dite srpnove a mela jsem perovou. Pokud se miminko bude chtit zavinovat, tak perova zavinovacka je vhodna volba. Pouze cti fakt slozeni, nejlepsi je 100% prachove peri. Obcas se za perovou zavinovacku vydavaji veci, ktere jsou castecne perove nebo peri ani nemaji.

fyii
16. únor 2019

@karoczde mam napisu do IP a vecer dodam fotky

karoczde
autor
16. únor 2019

@barchen dekuji za radu🙂

karoczde
autor
16. únor 2019

@fyii oki🙂

elencze
16. únor 2019

rodila jsem letos v půlce června, do tří měsíců spinkal v rychlozavinovačce a dávala mu pocit bezpečí, nevykopával se. S péřovou nemám zkušenost.

xkalisto
16. únor 2019

Neměla jsem teda péřovou jenom rychlozavinovačku, ale používali jsme ji v srpnu když se malá narodila. Ale nakonec jsem ji nikdy moc neutahovala na to zavinuti vždycky byla na volno, stačilo ji to a byla úplně spokojená.

Přes den klidně měla i krátký rukávek na spaní.

fyii
17. únor 2019

@karoczde mas to v IP

montyjack
17. únor 2019

@karoczde perova (dracek) byla skvela, za sebe urcite doporucuji. Staci na to miminko jen polozit, ani nemusis zapinat, spala tak az do 8m.

sebestol
30. říj 2019
Uživatel sebestol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sebestol.

Když je léto děláme to tak, že necháme malého jen na zavinovačce ležet a nezapínáme knoflíky. V Zimě ho do toho zavineme a klidně vyjedeme vem.