Zbytečnosti ve výbavičce. Podělte se o info

hupcza
9. dub 2009

Taky jste po porodu zjistily, že jste nakoupily mraky věcí v souladu s doporučenými výbavičkami a polovinu věcí jste vůbec nepoužily? Nebo jste je použily jen proto, že už byly doma, ale vlastně byste se bez nich obešly? Podělte se hlavně s budoucíma mámama, aby si ušetřily nějakou tu korunu 😉

Já zatím nominuju
- zavinovačku se zpevněnými zády,která je tak mohutná, že manipulace s dítětem v níje takřka nemožná, nakojit jejlze taky s obtížemi, protože mezi mámou a dítětem je hamatná vrstva látky a molitanu
- polštářek a peřinku do kočárku
- pokud se narodí dítě v termínu a průměrné velikosti, pak oblečení velikosti 56

(další věci máme ve sříni, ale říkám si, že jejich čas jistě přijde 🙂)

makak21
26. zář 2009

ladido, my měli jen jednu zavinovačku (malý v ní moc nechtěl být, ale občas byl) a jelikož byl fakt blicí 😅 řešili jsme to, jako píše kubinkov, plínou pod hlavičku...to bych nedělala nic jinýho než prala 😉 A nechápu tu spotřebu těch podprsenek 😕

ejaja, my měli od každýho po cca 10kusech a šlo to...jak blinkal, tak se furt pralo, ale stačilo to 🙂

makak21
26. zář 2009

ladido, tak to nechápu 😅 My vystačili fakt s jednou a blinkal teda luxusně 😅

ladida.l
26. zář 2009

máme prostě syna záškodníka 🙂 Nabo nevím...
podprsenku mám prostě po půldenním používání špinavou, i když používám prsní vložky.

kubinkov
26. zář 2009

Já fakt nechápu jak může týdenní mimi něco pročůrat. Nezapomínáš mu dávat plenky? 😨 😨 😕 😀 😀 Zkus víc utahovat plenku nebo vyzkoušej látkovky.

kubinkov
26. zář 2009

Myslím, abys dávala plenky na zadeček miminku a ne do zavinky. 😕

senja
26. zář 2009

ejaja: My jsme take chteli spise dokupovat nez aby nam potom neco zustalo nepouzite, takze v nakupech jsem mela totalni chaos. Mysleli jsme si, ze budeme dokupovat, nakonec jsme v te rychlosti davali maleho do vetsich cisel. Neni to problem, stejne ti za chvili do nich doroste 😉
Treba my jsme meli/mame pro naseho spunta narozeneho na zacatku cervence:
Overalku: 2x - 56, 2x - 62.
Bodycek s kratkym rukavem: 3x - 62 (bylo vedro, jinak bychom se obesli i bez nich).
Bodycek s dlouhym rukavem: 1x - 50 (bylo maly po 2 tydnech), 1x - 56
Tricek s dlouhym rukavem: 2x - 56, 4x - 62.
Tenkych teplacku: 2x - 62
Dupacek: 2x - 56, 1x - 62.
+ "doplnujici" na paradu: 1x set tricek s krataskama (56), 1x riflicky (62), 1x mansestrove laclacky (62).

senja
26. zář 2009

Vzpomnela jsem na dalsi zbytecnost:
- Plastenka na autosedacku: Zjistili jsme, ze nam bohate staci ta na hluboke luzko (tedy pokud ji nemate integrovanou v kocarku).

ejaja
27. zář 2009

senja - díky!!!

ladida.l
27. zář 2009

kubinkov: na zadek plenky samozřejmě dávám 😀 Dokonce látkové. Příště se víc rozepíšu...
Malý se rád čůrá rozbalený a ne vždy se mi to podaří chytit.
Když blinká, tak se ne vždy trefí do poskládané plenky a mě se nechce nechávat ho v mokrém..
Jen jsem chtěla říct, že jsou lidé, kteří využijí 3 zavinovačky a 5 podprsenek 😀

senja
27. zář 2009

ladida.l Takze bezplenkovacka? 🙂

ladida.l
27. zář 2009

senja: no jo, nezáměrná bezplenkovka 😀

kvetinka7
28. zář 2009

Holky, co je to ta hraci deka? To je byc deka s ohradkou s ruznyma hrackama nebo je to jeste neco specialniho? S potrebou dets.lehatka jste me moc nepotesili.. ja myslela,ze je to jenom zbytecnost...a dost draha... stoji kolem 3000kc 😖

kubinkov
28. zář 2009

Ta hrací deka je jen barevná podložka. Na 100 procent se bez ní obejdeš. 😉 Stejně poslouží cokoli jako složená deka. Bez lehátka se obejdeš taky, protože na ty chvilky mimčo vydrží i v autosedačce- vajíčku. 😕

spimira
28. zář 2009

Hrací deku mi půjčila kamarádka, takže to kupovat nemusím. Ale zajímá mě po lehátko. Budu mít klasickou postýlku v ložnici, v obýváku mám připravený košík na kolečkách, tam chci dávat malého ze začátku přes den, když bych vařila apd. Až se začne vrtět, tak určitě půjde na deku, možná i dřív. Máme taky zasklený balkón, tak jsem myslela, že občas by mohl spinkat i na chvilku v kočárku na balkóně. Ale zpět k lehátku, tady bych potřebovala radu holek co už mají miminka. Korba mého kočárku se dá odepnout a navíc spodní část polohovat (vysouvat nahoru do různých poloh), myslíte že to může plnit podobnou funkci jako lehátko ? Četla jsem, že mimča stejně nemají být v lehátkách delší dobu, tak nevím. Ať nenakupuji zbytečnosti.

kjajule
28. zář 2009

kvetnka7 : lehtko se dá koupt i levější já měla toto a byla jsem spokojená... http://www.lovelybaby.cz/produkty/lehatko-patro...
musím říct že jsem ho dost využila ...v tom lehátku má jen trošku vyvýšen zádíčka , ale taky není určitě vhodné aby tam prcek byl celý den..

kubinkov: nevím jak ostatní maminky ale já nejsem zastánce toho aby mimčo bylo v autosedačce i o minutu déle než je potřeba pro převoz autem...ani na nákupy...až uvidíte to droboučký miminko v autosedačce totálně zkroucený..nosánek pomalu u kolínek...to je hrůza neumím si představit že bych tam miminko trápila ještě doma...ale to je jen můj názor,je to asi i tím že nám malej od narození nechtěl být v autosedačce...mě přijde že je tam to dítě hrozně skřípnutý nemůže se protáhnout atd...

spimira: pokud máš košík na kolečkch tak myslím že lehátko už je jen zbytečnost...stejně je nejlepší když prcek leží na zádech a až se žačne přetáčet tak už v lehátku stejně nechtějí moc být...já jsem na košík neměla místo lehátko se dá složit na placku a strčit kamkoliv šetří místo...

a obecně k hrací dece...měla jsem tuto... http://www.slune-cz.cz/hraci-deka-hauck-disney-... spokojenost a dosti velké využití malý si tam vyhrál hodně...ovšem dnes už bych koupila jen hrazdičku dá se přenášet samostatně není tak drahá...ty kulaté hrací deky mi přijdou k ničemu byla jsem na návštěve u kamarádky celý den jen hlídala dceru aby byla na dece...ještě se neuměla ani přetočit jen se odštouchávala patičkama a tak a porád byla venku z deky...kámoška byla neštastná koupila pak hrazdičku obyč deku a byla spokojená...

kubinkov
28. zář 2009

No nechci být propagátor Milující náruče rodičů, ale miminko je 9 měsíců v klubíčku v děloze a poloha na rovině na zádech asi pro něj není nejpřirozenější. 😔 Myslím, že s ohledem na optimalizaci počtu "potřeb" pro dítě v domácnosti a době použitelnosti ( u lehátka max. půl roku) je lehátko celkem postradatelné. Sami stejně ležet nikde nechtějí. 😉

kjajule
28. zář 2009

Já čerpám pouze z vlastních zkušeností.Syn odmítal být v autosedačce už od převozu z porodnice jakmile jsem ho dala do autosedačky začal neskutečný křik... ☹ ...Vadila mu jakákoliv poloha v klubíčku...naopak byl spokojenej když ležel jen tak na zádech nebo kolukal právě v lehátku a povídal si se mnou...

kubinkov: s ohledem na optimalizaci počtu potřeb jak píšeš je lehátko opravdu zbytečnost 😉

kubinkov
28. zář 2009

Asi záleží na autosedačce, ale mě v ní malý ležel bez protestů.

kjajule
28. zář 2009

Měla jsem chicco synthesis takže úplně normální klasická autosedačka...malej má prostě rád pohodlí a prostor 😅 ...

jijitka
28. zář 2009

Ahoj - i když zatím nečerpám z vlastní zkušenosti, slyšela jsem, že mimčo by v autosedačce nemělo být víc než nezbytně dlouhou dobu a to z důvodu častých bolestí bříška (zvlášť u chlapečků). Což se mi zdá celkem rozumné, protože mimčo je v sedačce dost skrčené. Jak už jsem se předběžně dívala, dá se pořídit i levnější lehátko z bazaru nebo jako celkem dobrá náhrada může sloužit i velký polštář na kojení, do kterého se mimčo uloží.

kjajule
28. zář 2009

Polštář na kojení je taky super a malýmu se v něm líbilo 😉 .Ovšem polštář na kojení mi zdrbly sestřičky už v porodnici že jeto zbytečnost, že jim stačí normální polštář 😲 ...pro mě byl nepostradatelností už v těhu..bez něj sem se prostě nevyspala... 😉 .

jijitka
29. zář 2009

Kjajule - moje řeč 😀 Já už taky nevím, čím bych si břicho podložila. Sestřičky mají možná pravdu, ale na obyč. polštář dáš mimi dokud sebou nevrtí, pak abys ho obkládala ze všech stran, aby nespadlo. Kdežto z koj. polštáře vytvoříš podkovu, kam mimčo pohodlně uložíš 🙂

kjajule
29. zář 2009

jijitka: přesně ta kjak řikáš 🙂 Myslím že těch 350,- co stojí obyč kojo polštář, kterej stačí se dá oželit...a rozhodně to není zbytečnost.. 😉

bury
29. zář 2009

Pomalu se začínám rozkoukávat, co budu a nebudu kupovat a tohle je fajn téma. Holky co si myslíte o těchto pultech - vanička a přebalovák v jednom? Já pořád řeším, jak vyřešit koupání, máme malel sprchovej kout, kterej se nedá napustit, takže budu muset koupat ve vaničce a máme dost mini koupelnu - když tam dám přebalovák, budu muset koupat na zemi - tak by se něco podobnýho hodilo, ale trošku mi to přijde zbytečný - ale zatím jako jediný řešení 🙂 co myslíte?
http://www.babywelt.cz/cs/produkt/prebalovaci-p...

achalteke
29. zář 2009

Na přebalovací pult s vaničkou nedám dopustit, hned po Becu nejpraktičtější věc co jsme mohli pořídit...záda ti poděkují 😉

bury
29. zář 2009

Achalteke - no neříkej! 🙂 Já mám pořád strach, že to není stabilní - nikdy tam moc nepíšou nosnost... můžu se zeptat jakej máš? plast, nebo kov?

klara.t
29. zář 2009

Mě od toho varovala paní v prodejně. Prý je vanička dost malá a mimi tam budeš koupat jen chvíli. Pak to zase budeš muset vyřešit vaničkou. Já také uvažovala o tom přebalováku s vaničkou, ale z tohoto důvodu jsem to zavrhla. Někde o tom i maminky psaly. Také budu muset mít vaničku ve sprcháči. Tak u toho budu hold klečet. Nebo existují stojany na vaničku. Viděla jsem někde i kolem 500 Kč. Přebalovák vyřeším přebalovací podložkou s tvrdou deskou, kterou dám bud na komodu nebo přes postýlku, nebo na stůl atd.

achalteke
29. zář 2009

máme tenhle http://www.babyportal.cz/prebalovaci-pult-brevi... je teda drahej jak prase, my ho máme z druhé ruky za litr...nosnost teď přesně nevím, ale zdá se mi stabilní dost, má i brzdící kolečka a vanička je zajištěná proti převrhnutí...jedinou nevýhodou je vypouštění vody, což je hrozně pomalé a navíc ta hadička je dost krátká a do kýble nedosáhne, takže my vaničku vyndáme a vylejeme 😉

maceek
29. zář 2009

Ahoj maminy,dekuji za poznatky z praxe,pouze bych jeste poprosila o informaci, co pouzivate do kocarku (nejakou matraci, deku, prosteradlo, polstarky,prikrivky...) a do postylky (matraci, matracovy chranic, prosteradlo-frote-bavlna? deka, polstarky, prikrivky,nebo pouze rychlozavinovacku, zavinovačku ...?? S ohledem na mimi narozene v puli prosince, byt panelakovy.Diky

bury
29. zář 2009

Achalteke - díky 😉 Ta cena je opravdu šílená, ale když to bude šloužit, tak jak má.... Já právě potřebuju do koupelny jak přebalovák, tak vaničku. Proto se mi líbí tohle. Nedovedu si představit, že běhám s vykoupaným nahým mimčem po baráku, abych ho třeba v ložnici oblíkla a přebalila - máme dost studenou chodbu a v ložnici plánuju taky chladněji na spaní....