Zimní barefoot boty, kde jste sehnaly?

letadlo13
14. zář 2017

Holky kde jste sehnaly zimní Barefoot boty pro děti. Malý má 16 cm dlouhou nohu a 7 cm širokou (vel. 26-27 podle značky). Nesnese tvrdé boty, hned mi vytočí jednu nohu dovnitř a přerazí se. Měla jsem kompromisy, ale ty jsou prostě úzké. D.D. Stepy byly fajn do 24. Chci barefootky.

Kde jste je koupily hlavně ty zimní. Jsme celé dny venku, v lese, sněhu, čvachtanici. Našla jsem jen Zeazoo, ale přijdou mi tenké a málo nepromokavé a nic jiného jsem s širokou špičkou prostě nenašla.

Co jste sehnaly a kde?

gepe
16. zář 2017

@chris_n Kristi, mě měli na malou capácky na zimu od Reimy a Stonzy s jejich vloznou merino vložkou. V podstatě dostala "normální" boty až vloni, na horách a ve sněhu "capaky". Resp. je ještě stále všechny máme doma 🙂)

chris_n
16. zář 2017

@gepe je to kumst toto 😀

letadlo13
autor
18. zář 2017

@sarkoc nevím, jak moc bude mladší chodit, ale momentálně mi po venku leze po 4 a občas obchází. Jsme venku hodně, hřiště a les. Zatím stačí capačky, ale mokro je problém. Do sněhu byly asi fajn, ale do těch podzimních čvachtanic? Očekávám, že chodit bude během zimy a na sezení v kočárku ho neužije. Ale tip je to skvělý. Neprodře je hned? Když v nich poleze a pochodí po těch štěrkovýh terénech?

chris_n
18. zář 2017

@letadlo13 mala ma teda dost i studene nohy, kdyz ma jen ponozku a capaky

letadlo13
autor
18. zář 2017

@miss_lednacek můžu poprosit o nějaký odkaz nebo doporučení a kontakt na konkrétního člověka? Pohybuju se na Vyškovsku, Brněnsku a Opavsku. Děkuji předem.
Já boty potřebuju, v létě jsem měla prakticky jen BF tenisky nebo bosky a dneska mi málem upadly nohy z mých starých botasek, které byly jak svěrací kazajka.

letadlo13
autor
18. zář 2017

@rebe a které vám teda přišly nejlepší? Na Froda jsem moc chvály nečetla.

gepe
18. zář 2017

@chris_n mj. Stonz teď děla u booties podrážku pro všechny povrchy 🙂 ta jejich merino vložka je super, malá ve sněhu celý den a nikdy studena a mokrá. Mladej je taky vyfasuje, zatím staci kožené capaky - teprve se zkouší stavět 🙂)

letadlo13
autor
18. zář 2017

Holky já jsem v lese. Už nad těma pitomými bota a trávím kolikátý večer a měla bych si asi koupit slovník, nebo já fakt nevím 🙂 všichni na mě čučí jak na osla v kravatě, co to s těma botama blbnu. Proč prostě nenechám v obchodě změřit nohu, nevyberu první lepší boty, tvrdé jak kýbl od sádry a hotovo.
Do velikosti 24 to bylo v pohodě, teď s tou 26-27 je to prostě problém. Snad mi e-shopy něco naskladní 😉 a pro malého nevím, zatím nechodí, ale na to lezení po mokré trávě, šterku a betonu taky nemůže zmrznout, jsme venku hodiny a v kočáře sedět nebude 😉

michalusenka
18. zář 2017

mrkni na fb na skupinku barefoot....jinak ja objednala dd stepy zimni a z aliexpressu jedny

letadlo13
autor
18. zář 2017

@michalusenka s Dd stepem jsem byla spokojená do té 24, to ještě mají ty s kódem 015. A malý v nich byl spokojený a byly fakt supr, ale teď měl celoroční vel. 26, přišly mi fajn. Ovšem teď vidím, že to není než utrpení. Úzké špičky, relativně těžké a vyztužené tvrdé paty s opatkem. Jako plus bych vzala jen to, že byly pod kotník, kožené a nepromokly, přední část boty je měkká do všech stran a stály 940 Kč. Už je nekoupím. Je to s hodně odřenýma ušima kompromis.
V létě keen, ty široké. Ale taky byly těžké a tvrdé podrážky, to taky nevím, jestli ještě někdy koupím. Zimní ani nehledám.
To Neobuto v Brně asi zkusíme. Jsem smířená s neúnosnou cenou, jen ať je to bota jak má být.

michalusenka
18. zář 2017

@letadlo13 no ja jeste nevim zda je pouziju 😀 mela je dcera na jare a vtacela spicky....ted ma filii a fajn....dd stepy ma bazarkove horsi na horsi pocasi a teren

letadlo13
autor
18. zář 2017

@michalusenka taky mi v nich vtáčí špičku a zakopává. Ale oproti klasickým kotníkovým botám furt dobré.

tiena
18. zář 2017

Co zeazoo? Mám jen tu nejlepší zkušenost....Kupuji se sheepskin a za mě skvělé...

letadlo13
autor
18. zář 2017

@tiena na eshopech jsem je viděla. Moc se mi nelíbí, že nemají tu podrážku aspoň trošku, nevím jak to napsat, "kolem dokola". Ne, že by to musely být gumáky, ale nějaký přesah podrážky bych potřebovala, přijdou mi jako kecky. Než dojde děcko od nás na hřiště, tak mi proleze 10 kalužema, a to nevzpomínám loňskou sněhovou břečku trvající od Vánoc do března, přerušovanou jen mrazy kolem -15. Tohle fakt ustojí? 😎

chris_n
19. zář 2017

@gepe mala ma z capaku s ponozkou studeny nohy 😩

chris_n
19. zář 2017

@letadlo13 my jsme ve meste. Mala mela cnx keeny a ty mi prijdou super. Ja nanten uplny bare zase nejsem. Ale my se v bezne obuvy a kompromisech nechytame se sirkou. Ty kenn cnx nosenim urcite jeste zmeknou.

tiena
19. zář 2017

@letadlo13 Kupodivu ustoji...Ja tedy impregnuji vcelim voskem, ale jinak zadnou dalsi starostlivost nepotrebuji. Nikdy se mi nestalo, ze by z nich mely deti mokre nebo studene nohy, a to je vazne nesetrime. Vzhledem k jejich cene jsou to nase jedine zimni boty.... Navic dle me zkusenosti jsou neznicitelne. My od nich mame i mokasiny a sandalky a za nas teda moc dobry... Ze "zimnich" mam vyzkousene jeste livie a luca, ty jsou kozene a na velkou zimu urcite nejsou, chybi kozisek a nejake zatepleni.....Pak vertbaudet, ty jsou na tom taky blede se zateplenim. Maji jen nejaky polyesterovy kozisek a deti z toho meli studene nozky. Pak jsme meli jeste Bogs a ty sice nepromokly, ale i s vlnenou vlozkou v nich detem byla zima...

miss_lednacek
19. zář 2017

@letadlo13 Napis do fb skupiny Sijeme bf boticky. Me to sila pani Lucie Dusbabova www.hrciprci.cz

rebe
19. zář 2017

@letadlo13 Já jsem tu nechtěla nějak znevažovat barefootovost filii a spol., špatně jsem se vyjádřila. Prostě jsem chtěla říct, že filii mají podstatně blíž k froddo než třeba k těm zeazoo, pokud jde o tvrdost podrážky. Takže pokud máte problém s kompromisy, což už podle katalogů froddo jsou, tak byste mohli mít problém i s nimi, protože jsou pevnější, jsou to tak jakoby mnohem víc "boty", nevím jak líp to vyjádřit. Takže jestli potřebujete opravdu co nejvíc bare boty, volila bych zezoo. Mám hodně reakcí ze svého okolí, že po dobré impregnaci vydrží i opravdu břečkovou zimu. My měli ty klasické mokasíny a je pravda, že v nich dcera chodila dlouho do podzimu a ještě jsme museli vyndat vnitřní zateplenou vložku, protože jí v nich bylo vedro.
Já jako celoročky letos vybrala froddo, protože jsem do lesní školky chtěla něco, kde mě nebude tolik bolet, že je zničí, jsou o kus levnější než filii, pro syna jsem koupila nové filii v bazaru. A ty boty mi přijdou naprosto srovnatelné, froddo mají o kousek pevnější úplný předek špičky, ale od prstů dál a příčně mi to připadá nastejno. Filii jsou o dost hezčí, ale při dvou dětech, tedy min. čtvero botách na sezonu, je ten finanční rozdíl dost zásadní.
Dneska jsem na poště vyzvedla balík se zimními botami froddo, zateplenými vlněným kožíškem, a jsem s nimi hodně spokojená, večer, můžu vložit pár fotek. Plus do lesní školky mám objednané bogsy, protože přes jistou nespokojenost s tím, jak ta bota drží na noze a jak má tvarovanou špičku, jsem nic lepšího zatím nenašla. O těch večerech prosezených u netu asi psát nemusím, to teď nejspíš děláme všechny. Já mám ještě navíc problém, že děti mají hodně úzkou nohu. Shánět bare boty na úzkou nohu je snad ještě horší než na širokou...

chris_n
19. zář 2017

@rebe fakt? Ja se u nasich ploitvi chytam velmi spatne

rebe
19. zář 2017

@chris_n Shánění zimních bot na ročního kluka s úzkou nohou, který začal chodit v půlce října? Naprosto šílený úkol, nic v jeho velikosti neměli, a co bylo, bylo podle mého právě na ploutve. nakonec jsem koupila LBL, které měly pásek přes nárt, že to jako stáhneme tím páskem. Akorát že suchý zip na něm byl tak krátký, že to stáhnout nešlo, takže šly kozačky vyzout i bez rozepnutí. O tom, jak jim nohy čvachtají i v těch nejužších BF botách ani nemluvě. Až do velikosti 22 jsem místo bot kupovala bačkůrky superfit, ty jediné jí seděly 😀

letadlo13
autor
19. zář 2017

@tiena dík za tip, udělala jsem pokus a na Barefoot bazaru našla nové mokasíny Zeazoo v synově velikosti, budou asi široké kolem kotníku, ale prostě pokus-omyl. Dala jsem za ně 899,- a pošta zdarma, jsou nové (kamenná prodejna z nějakých prkvančic evidentně doprodává zbylé kousky). Kdyžtak je hodím zase na nějaký bazar. A podle toho, jak budou sedět a jak budou odolné pak zvážím koupit ty zimní. Upřímně jsem stejně moc velký výběr použitelných bot nenašla.
@chris_n sandálky byly v pohodě, obchodil v nich celé léto (stejně chtěl být pořád bosky). Do města jsou fajn, my jsme ale hodně i na přírodním terénu. A jsou teda těžké. Nic lepšího prostě nebylo, podrážka moc nezměkla, je dost hrubá.
@rebe problém je, že on se mi ve všem přerazí, jak je to trochu tvrdá bota, hned šmatle špičkama dovnitř. Proto chci testnout úplný Barefoot, jak říkám, pokus-omyl. Má 2 a půl roku a tlapu už 16 cm dlouhou, 7 širokou a úzký hubený kotník. Snad mu ty Zeazoo nespadnou. Filli se mi líbí, ale jak zadám velikost 26-27, e-shopy zejí prázdnotou, snad ještě naskladní 😉 chtěla bych právě zkusit ty filli. Froda mi přijdou úzké, ale to asi bude model od modelu.
@rebe to mě čeká taky, mladší začne chodit co nevidět a má úplně jinou nohu než starší, vysoký nárt a širokou krátkou nohu. To bude asi vůbec kumšt 😉

rebe
19. zář 2017

@letadlo13 Jé, prosím o odkaz kde mají takhle levně zeazoo 🙂

chris_n
19. zář 2017

@rebe nevim jestli bych radsi nebyla v tve situaci a nekupovala superfit... 😀 ja se v takove obuvi nechytam a co tak koukam, tak na ni jsou tak LL a zeazoo (ty se me extremne nelibi).... A mladsi bude asi to same v blede modrem. mozna i horsí

rebe
19. zář 2017

@chris_n Hele, plískanice v hadrových sandálkách nebyl zrovna hit 😀 Ale zeazoo totálně zbožňuju, na té malé nožičky hlavně vypadaly úplně božsky.

fifina86
19. zář 2017

@chris_n jsem dve,co se jim Zeazoo nelibi 😂

chris_n
19. zář 2017

@rebe ja ted koukala a ty jsou na sirokou nohu ne?

majkylove
19. zář 2017

Holky my jedem plnej barefoot,ale loňskou zimu jsme měli kompromisní ddstep a letos jestli seženu naše číslo jdu do nich zas protože fakt predcily očekávání.jinak nezimni máme všechny filli

chris_n
19. zář 2017

@majkylove no jo, ale to nesmis mit doma dite s medvedima tlapama misto nohou 😀 do dd step se nevejde

majkylove
20. zář 2017

@chris_n je fakt že jsem si nečetla celou diskuzi 😁 ony široký nohy jsou ještě i v bf celkem nepochopitelnej problém :-/ na fb je fakt dobrá skupinka,tam se dozvíš a seženeš vsechno