Bez praxe s dítětem, našly jste po rodičáku práci?

uztotakbude
11. zář 2013

Ahoj holky. V srpnu jsme se s manželem domluvili, že se začneme snažit na podzim o miminko. Jsem rok po škole a rok na pracáku. Nemůžu najít práci. Teď v pondělí jsem byla u doktorky s tím, že mám rozházený cyklus a že to lítá až v rozmezí 14 dnů a že pak nevím, kdy dostanu MS a furt s sebou musím nosit vložky a i s nějakým zjištěním, zda vůbec mám ovulaci si nevím rady. Doktorka mi nasadila Duphaston a máme se prý za měsíc raději už začít snažit. Když by to nešlo, tak v březnu přijít a bude se to prý muset řešit. Já jsem najednou ze všeho vyjančená a bojím se a to dost. Měli jsme se snažit na přelomu října a listopadu a já si říkala, že nastoupím na HPP do call centra, že mi akorát tak nějak bude končit zkušebka a že mne těhotnou pak nemohou vyhodit. Jenže do toho se mi namotaly nějaké starosti se zubama, takže do call centra bych mohla nastoupit až v říjnu a doktorka přišla se snažením už za měsíc. Manžel je v pohodě, seděl v čekárně na gyndě a četl si tam časopis Maminka a celou cestu domů mi vykládal, jak to bylo zajímavé a co se tam dočetl a že to budeme kupovat. Na to, že se máme začít snažit dřív neřekl vůbec nic a prý v pohodě. Takže jediná vyjančená a vyděšená jsem já. Když řeknu, že se bojím jak vše utáhneme finančně, tak mi manžel řekne, že půjde občas v sobotu do práce, aby byla výplata větší a že jsme to přece už řešili a že je lepší mít rodičák jak nulu z pracáku, že to zvládneme. Když řeknu, že se bojím, že za tři roky s děckem a bez praxe vůbec nebudu moct sehnat práci, protože ji nemůžu sehnat ani teď bez děcka jako absolventka, tak mi řekne, že nemá smysl řešit co bude za tři roky, že za tři roky může být vše jinak. Přitom ještě před pár měsíci to byly jeho hlavní argumenty proč dítě ne. Mám celiakii a vím, že celiaci mají problém s potratovostí, že otěhotnění trvá dlouho, někdy nejde vůbec a že se mají snažit dříve jak zbytek populace. Taky trpím na cysty na vaječnících. Vím, že ze zdravotního hlediska, bych to moc odkládat neměla, ale bojím se jak a z čeho pak budeme žít. Je tu někdo, kdo to tak měl a už má dítě třeba odrostlé a je bez rodičáku? Našly jste dámy práci, nebo ne? A jak to zvládáte?

vilibalda
15. zář 2013

@uztotakbude Jak myslíš, že budeš mít nárok na mateřskou přes manžela? Zaměstnavatel mu umožní pracovat na jinou smlouvu?

uztotakbude
autor
15. zář 2013

@vilibalda Pravděpodobně ano!

vilibalda
15. zář 2013

@uztotakbude Tak to je super! 😉 Ať to vyjde, jak si přejete a potřebujete 🙂

jaya
15. zář 2013

@uztotakbude Jo, jestli jde o nejaky smecko, tak to neni o tom, ze by to nekdo nevedel, ale spis, ze by to nedelal. Nejde o beznou praxi.
K nam nastoupila do zamestnani jedna holka po VS, po trech detech bez praxe. Takze prace najit lze, ALE mela to moc tezke, pac nic neumela a sefova ji vzala prakticky z litosti. Takze proto je i pro tvoje vlastni sebevedomi lepsi jakoukoli praxi mit. Jestli uz dite tolik chces, tak jsi vlastne rozhodnuta a nevim, proc se teda ptas. Ja jsem jenom napsala svuj nazor, oc jsem si myslela, ze ti jde. Byt tebou bych sla i do toho call centra. Porad lepsi neco nez nic.

hojda
15. zář 2013

@llluckaaa Já je koupila jednou a taky mi moc nesedly a to vařenou kukuřici miluju.

llluckaaa
15. zář 2013

@hojda Já zkoušela snad všechny druhy těstovin a jediné poživatelné vedle pšeničných mi přišly právě kukuřičné. Možná záleží na výrobci. Kámoška, co má holčičku celiačku, je vaří často.

anushka111
24. zář 2013

Já bych se nebála, už na rodičáku jsem si musela přivydělat a to jsem předtím do žádné práce nechodila. Otěhotněla jsem v prváku na VŠ. První čtyři práce byly nárazovky - děs a hrůza, jednou mě nezaplatily vůbec, jednou mě okradly, třetí byla za pár šupů, ale člověk se "obouchal" a pak už věděl co do životopisu napsat, jak se prezentovat a hlavně jsem se přestala bát toho, že práce nebude. Začínala jsem úklidem po psech a přes call centrum a tvoření databází zš kde bylo 30kč za hoďku jsem dneska na místě kde dělám slušně placenou práci v kanceláři i když jen na částečný úvazek. Hlavně se neboj, praxe a vš člověku můžou pomoct, ale stejně je nedůležitější jestli je v místě tvého bydliště alespoň nějaká možnost zaměstnání a jestli si dostatečně průrazná a pak asi i to štěstí. Klidně do miminka jděte 😉

martinahost
3. led 2014

Já jsem na tom podobně, ale už jedno dítě máme, pred rokem mi skončila materská a od tehdy si nemužu najít práci a už jsem bez práce rok a to jsem si myslela že mi skončí materská, najdu si práci , budu pracovat tak rok a budeme se snažit o miminko, no ale není ani práce a ani se nesnažíme a já by jsem už druhé miminko chtěla a taky premyšlím co je lepší, jestlí mít z pracáku 0, anebo dostávat rodičák. Bohužel nemáme nic našetřeno, měli sme ale za ten rok bez práce už nemáme nic a z jedného manželovho platu se našetřit nedá. Ale zase na miminko máme všechno, od kočárku až po oblečení. Tak nevím co dělat a za 3 roky muže být všechno jinak. Manžel ted moc miminko nechce, ten chce aby jsem šla do práce, aby jsme měli peníze, ale to už nevidí že si tu práci nemužu najít a bez práce to nebude lepší ale horší a to miminko a rodičák by nám trochu přilepšil, tak by jsme zabili dve muchy jednou ranou 😉