Brigáda. Jak je to se zdravotním pojištěním?

papaja89
11. lis 2019

Zdravím, chci se zeptat syn začal chodit do školky na 4h denně a mám teď možnost brigády jak je to se zdravotním když ho teď za mě platí oni a musím to někde hlásit, že budu mít brigádu? Pokud někdo máte zkušenost děkuji za info a rady

amazonkajanik
11. lis 2019

DPP a DPČ se řídí dle výše výdělku. Jak je to dnes už nevím, ztrácela jsem se v tom už 6let zpětně ,když si mě pošta prehazovala jak horký brambor. Ale pokud ti jede ještě rodicak, tak zdravotko by měl platit ještě stát a dokládá se příjem jen kvůli výši přídavků na dítě

xcassiopea
11. lis 2019

Na výplatní pásce bys pak měla vidět, zda za Tebe odvádí či nikoli. U pracovní smlouvy vždy, u dohody o pracovní činnosti nad 3000Kč, u dohody o provedení práce nad 10 000 odvádí zaměstnavatel zdravotní a sociální pojištění a má ohlašovací povinnost zaměstnavatel. Je dobrý si pak pro jistotu na zdravotní pojišťovnu zavolat, jestli Tě zaměstnavatel přihlásil. Pokud se bavíme o výdělku do těchto částek měsíčně podle druhu dohody, zdravotní ani sociální se neodvádí. Předpokládám, že nejsi OSVČ.