Kdo platí zdravotní pojištění na rodičovské?

Zodpovězené
18. bře 2024

Dobrý den,

jak je to s placením zdravotního pojištění, když ho teď platím jako OBZP a tudíž nemám nárok na PPM?

Budu pobírat jen rodičovský příspěvek, musím tedy nadále za sebe platit pojištění jako OBZP, nebo to musím hlásit a bude za mě platit stát, protože budu pečovat o dítě?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se nás na to, zda za Vás bude stát platit zdravotní pojištění během pobírání rodičovského příspěvku.

Odpověď je ano, bude. Vzhledem k tomu, že nemáte nárok na PPM, můžete pobírat rodičovský příspěvek od narození dítěte. Tuto skutečnost pak musíte do 8 dnů nahlásit u Vaší pojišťovny. Během pobírání rodičovského příspěvku pak za Vás bude zdravotní pojištění hradit stát.

Pro více informací kontaktujte svou zdravotní pojišťovnu.

Přejeme krásné jarní dny

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz