Brigáda v Německu při rodičovské dovolené. Co potřebuji doložit?

anullef
30. črc 2020

Ahoj 👋🏼🙋🏻‍♀️ budu velice vděčná za každou vaši radu!! 🧐Jsem na rodičovské dovolené u nás v Čechách, do konce mi zbývá rok. Od 1.8. 2020 mi v Německu začíná oficiální brigáda (minijob) . Co potřebuji doložit abych měla vše v pořádku? Zaměstnavatel po mě vyžaduje jakýsi certifikát A1, na sociálce mi bylo řečeno že takový doklad nemají, pouze F401, F 411. Nevím co znamená ani jeden. Zaměstnavatel s tím také bohužel nemá zkušenost a radí se. Na internetu jsou informace především k HPP bez omezení. Děkuji za váš čas! ⌚

hojda
30. črc 2020

To bude jazykový certifikát, že máte němčinu na úrovni A1.

hojda
30. črc 2020

@anullef viz výše.

elradova
30. črc 2020

@anullef ahoj urcite to je formular (ne cerftifikat) A1, mozna proto pani na soc. nevedela o co jde. Ale taky mi ho potvrzovali, jen jsem delala v AT. S potvrzenym formularem musis na zdravotni pojistovnu. Jen to trva dele, maji.na to 30 dni. Tak treba zavolat na pojistovnu, ze budes nastupovat a ze A1 dodas, az ji.budes mit. Mam VZP a chteli i kopii smlouvy a na socialce taky, aby videli, kolik budes brat penez, podle toho se urcuje kdo kam bude odvadet pojisteni, jestli z Nemecka sem nebo naopak. Tento formular ti musi orazitkovat i.tvuj zamestnavatel nebo zamestavatele pokud mas vice prijmu. No snad to je napsane trochu srozumitelne.
https://www.akhavelkova.eu/blog/detail/117/form...
Tady je odkaz, je to tam pekne popsane, ty jsi ta varianta B, kdyz si to budes procitat.

anullef
autor
31. črc 2020

@elradova Mockrát děkuji! Srozumitelné je to úplně. 🙏🏻

anullef
autor
31. črc 2020

@hojda mockrát děkuji za odpověď, určitě byl myšlen formulář jako psala @elradova. ☺️

hojda
31. črc 2020

@anullef Aha, tak to je formulář a ne certifikát.