Prodloužení rodičovské dovolené. Vyplatí se to?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené, mám ji nastavenou do synových 3 let, tj. květen 2020. Jsem zaměstnaná v rodinné firmě, která bude pravděpodobně ke konci tohoto roku ukončovat činnost, takže budu nezaměstnaná. Budu si přivydělávat na DPP.

Mám si rodičovskou dovolenou prodloužit o 1 rok, abych nemusela platit odvody? Samozřejmě vím, že rodičovský příspěvek bude ten rok minimální.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že si rodičovský příspěvek prodloužíte, tak nebudete muset platit zdravotní pojištění a bude za Vás plátce stát. Sociální pojištění v tomto případě neplatíte.

S pozdravem
Michaela Urbanczyková