Dohoda o provedení práce při rodičovské. Je nárok na paragraf nebo nemocenskou?

akitaka
14. led 2020

Dobry den, zametnavatel u ktereho mam smlouvu na dobu neurcitou a chodim jim tam vypomahat pri rodicovske, kdykoliv potrebuji na dohodu o provedeni prace a rodicovskou mam nakonec na 4roky( do zari 2020) s jejim prodlouzenim ve 3letech na 4roky puvodne problem nikdo nemel. Situace se zmenila a volali z perzonalniho ze potrebuji at nastoupim uz v breznu, ze v zari pro mne misto mit nemusi a nejsou povinni mi ho uz drzet atd.takze to misto beru i kdyz dite do skolky zatim nechodi.
DOTAZ je :kdyz docasne(zari) nastoupim na dohodu - mam narok jit s ditetem na paragraf nebo nemocenskou nebo si vzit pres leto aspon par dni placene dovolene? Nebo si mam rict o klasickou smlouvu treba na zkraceny uvazek? Dekuji

mariesv
14. led 2020

ahoj, moc nechápu, co přesně tady řešíte. Zaměstnavatel chce, abyste se vrátila zpět do práce. Tomu rozumím. Ale on chce, abyste se vrátila jen na tu dohodu? Nebo na to HPP na dobu neurčitou...Pak se dá asi nějak rozumněji odpovědět

martt
14. led 2020

@akitaka Ted tě nechápu. Pokud máš u nej smlouvu na dobu neurčitou, tak nastupuje zpátky na starou smlouvu ne?

akitaka
autor
14. led 2020

@mariesv a @martt ano mam smlouvu na dobu neucitou, ale chteji abych se vratila na pro me novou pracovni pozici do zari na dohodu a pak az na smlouvu a ja nevim jestli jim vyhovet nebo uz pozadovat rovnou smlouvu-ze to pro me bude mozna vyhodnejsi(narok na dovolenou,paragraf)kdyz pujdu zas letos do zari na dohodu budu mit narok na dovolenou ci paragraf na dite ano/ne? Nastoupily by jste na mem miste zas na dohodu nebo by jste pozadovali uz smlouvu byť na skraceny

marcicek84
14. led 2020

@akitaka asi takhle mas schvalene prodlouzeni rosicovske takze nemusis nic,ale oni ti uz misto drzet urcite nemusi...
Vratila bych se urcite na smlouvu,ale pokud chces cerpat osetrovne na dite,musis mit vycerpany plne rodicak,kde bych zrychlila jeho cerpani k uplnemu vycerpani aby ten narok byl.
Dohodu bych nebrala z duvodu,ze se muzes snazit a v zari te stejne na uvazek vzit nemuseji nebo ti muzou nabidnout jakoukoli jinou praci...na dohodu nedostanes proplaceny hodiny kdy bys nesla do prace z duvodu osetrovani ditete,takze to by se mi nelibilo...

tulikiss
14. led 2020

@marcicek84 zadny rodicovsky prispevek vycerpany byt nemusi. osetrovne jde cerpat i na dite na ktery bezi rodicak, ale takove osetrovne ma proplacene jen osoba, ktera rodicak pobira.

lenoulinkaa
14. led 2020

pokud se vrátíš do práce na svoji smlouvu, tak samozřejmě budeš mít nárok na ocr a není potřeba mít dobrany rodicovsky příspěvek. Pokud budeš pracovat a budeš pojištěna, máš nárok na nemocenské dávky.

marcicek84
14. led 2020

@tulikiss tak mne detska tvrdila nekolik let uplne neco jineho,pokud pobiram rodicak,ze nemuzu mit OCR.

martt
14. led 2020

@akitaka Na dohodu bych určitě nešla. A to z toho důvodu, že nebudeš mít nárok na nemocenskou ani na osetrovne. Na víc ti tu smlouvu na stálo v září dát nemusí , bohužel tohle zaměstnavatele dělají. Ze dají dohodu s tím, že pak dají smlouvu na neurčito. A při tom pak smlouvu zruší. A nájmu někoho jiného. Sice u tebe je situace trochu jiná, ale stejně bych chtěla normální pracovní smlouvu

tulikiss
14. led 2020

@marcicek84 tak to ti bohuzel rikala kravinu, ty muzes na placene OCR a otec ditete muze na OCR (omluva v praci) ale ten teda to nedostane zaplacene.

eviicka
14. led 2020

@akitaka dohoda je pořád je dohoda - nijak neváže ani tebe ani je. Dostaneš zaplaceno jen to, co odpracuješ. Na druhou stranu, pokud budeš mít třeba jen nachlazené dítě, nemusíš se s ním hnát k doktorovi atd. Stejně ti to neproplatí. Navíc na dohodu jsou limity, kolik hodin lze za rok. Vyplatí se to pouze jako přivýdělek.

akitaka
autor
14. led 2020

Dekuji vsem ! 👍🏼👌

akitaka
autor
14. led 2020

@eviicka ano takto nejak jsem to potrebovala vysvetlit dekuji

akitaka
autor
14. led 2020

@martt dekuji uz mam jasno 🙂