Home Office. Kdo takhle pracuje?

lucieevita
9. led 2024

Ahojky všichni,
nastupuji za chvíli do nové práce a převážný čas budu pracovat na home office. Většinu svého pracovního života jsem seděla na pobočce jako bankéř od do. V době covidu jsem byla těhotná a poté doma s dcerkou. Nemám s tím žádné zkušenosti a vůbec nevím, co mám od toho čekat. Mohla jsem vzít i jinou práci, trochu lépe placenou, ale stres a pořád v kanclu. Tak jsem nakonec vzala ten Home office, když mám malé dítě ve školce, samé nemoci. Zatím mi neřekli přesně, ale v kanclu asi 2x do týdne, jinak doma. Kdo takhle také pracuje? Můžete mi napsat zkušenosti, výhody, nevýhody.. jak probíhalo zaučení? Díky

klaari
22. led 2024

@lucieevita ano, je to v pohode...ušetří se čas cestovánim, mohu dovest díté na kroužek, dle mne výhodné pro vsechny.

vanilkacka
23. led 2024

@lucieevita Ja taky pred detma delala v bance a uz si to vubec nedokazu predstavit tam byt kazdy den do vecera. Ted uz skoro 3 roky kancl a HO 2x tydne a dle situace. K nezaplaceni. Usetrim za dojizdeni a hlavne cas. Navic doma vyprano, pred praci i rychlej uklid stihnu a deti vyzvednu driv nez kdyz jsme oba v praci. A nemam ani problem oddelovat praci od osobniho zivota, odhlasim dochazku a je to. Pracuju vic jen, kdyz musim.

daripol
17. dub 2024

Ahoj, já pracuji na home office už sedmým rokem a oproti některým ostatním pro mě nebylo jednoduché oddělit pracovní život od toho osobního. Zpočátku mě toho hrozně moc vyrušovalo. To, že je dopraná pračka, to, že mám kolem sebe nějaký nepořádek a různé vlivy z domácnosti. Teď už to mám teda vychytané a mám rutinu – od 9 do 17 každý den pracuji, a to ve vlastní pracovně, kde mě nic neruší. Když člověku nestojí nikdo za zadkem, může být problém najít v sobě disciplínu. 🙂 Je ale pravda, že HO je obrovským trendem, který se stále častěji zavádí, něco jsem o tom četla zde: https://www.dobraprace.cz/article/nova-era-home... Abychom pak ale ještě se slzou v oku nevzpomínaly na doby, kdy jsme seděly někde v kanceláři. Tam jsme se také více socializovaly. 🙂