Jak si přivydělat/vydělávat pečením?

lusaju
11. lis 2015

Ahoj holky, moc ráda peču dorty a jiné sladkosti. Ráda bych si tím i přivydělala více než jen pár korun po známých, ale co jsem zjišťovala, musím mít garanta, protože nejsem vyučená cukrářka a mít provozovnu co splňuje hygienické normy. To je asi dost náročné. Řešila jste to některá? Načerno nechci, znám kamarádku, které se to vymstilo. Předem děkuju za rady a názory

no_title
11. lis 2015

u nás v čr jsou zákony pro podnikání dost blbé, zvlášť, co se přípravy jídla týče. Někde jsem četla článek přesně na toto téma. Ty hygienické normy jsou dost ujeté, např. tam musí být zamřížované okno, atd. Já bych dále dělala dorty pro známé a známé známých než se nervovat s tímhle.

monini28
11. lis 2015

@lusaju máš pravdu a @no_title taky, já chtěla vyrábět domácí kosmetiku a drogerku a tam je to dost obdobný 😒 Provozovnu jako takovou mít nemusíš, ale musela by sis nechat překolaudovat byt/dům pro tuto činnost (krom toho všeho co píšeš), což je blbé hlavně jestli nebydlíte ve vlastním... 😖
Asi bych se taky orientovala na známé, popř. využila třeba FB (ale jen pro přátelé apod.).

roseofnight
11. lis 2015

https://www.facebook.com/notes/ostravské-dortík...
Tady jsou informace o zřízení provozovny. Je to masakrující a upřímně - pokud nemáš zajeté zákazníky a děláš min. 5 dortů týdně, neuživíš se tím.

radusk_a
16. lis 2015
Uživatel radusk_a je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od radusk_a.

Určitě je to náročné, ale garanta určitě seženeš, to by neměl být problém. Jinak zákon je jiný, kdybys to jen pekla a ihned prodávala a nebo někde i servírovala. Ale zvládnout se to určitě dá 🙂 nebo se domluv s nějakou kavárnou, že jim budeš péct 🙂 držím palce