Kdy podat žádost o Peněžitou pomoc v mateřství?

lenka9120
22. říj 2014

Mohu se zeptat kdy doktor vydává papír Peněžitá pomoc v mateřství? Musí to být přesně na den kdy mám nastoupit na mateřskou?nebo si to můžu už vyřídit předem, ptám se zda mi to uznají když jdu tak brzo..jsem v ochranné lhůtě a vůbec si nevím rady. Tak děkuji za odpovědi🙂

j.a.n.i
23. říj 2014

@lenka9120 Tak nemusí to být přesně na den, ale zas výrazněji dopředu to moc dávat nechtějí, protože kdybys předčasně porodila, tak by se ten vydaný musel rušit a vystavovat nový s nástupem k datu porodu.

petssematary
24. lis 2014

@lenka9120 Já nastupuji na mateřskou přesně za měsíc, papír mi vystaví před svátkama, dřív prý ne. Ale taky jsem myslela, že mi ho dá o něco dřív, abych si to mohla vyběhat u zaměstnavatele a tak.. 🙂

lenka9120
autor
24. lis 2014

@petssematary 🙂 přesně... někde to dávají o měsíc dřív a někde zas těsně před, jak u koho... já nastupuji 27.12. a můj doktor nebyl zrovna nadšený , že už to chci tak brzo 😒 ale není to jen tak lítání a vyřizování!

petssematary
25. lis 2014

@lenka9120 On mi to v podstatě oznámil, že si mám vybrat, jestli chci nastoupit těch 8 nebo 6 týdnů před porodem a podle toho že mi to vystaví. Nevím jestli by remcal, kdybych si o to řekla dřív.. Jsem zvědavá, jak to bude zaměstnavatel obíhat na sociálce o svátky.. sice je to jeho starost, ale aby to tam nešel dát až po novým roce.. 😒

j.a.n.i
25. lis 2014

@petssematary A myslíš, že když to tam dá o svátcích, že se s tím bude někdo zabývat? Stejně to budou řešit až po novém roce.

petssematary
25. lis 2014

@j.a.n.i právě proto jsem myslela, že by bylo lepší dát si tu žádost třeba už dřív, aby na to měli dost času, mě je to třeba jedno, ale jsou maminky, které pak čekají na každou kačku 🙂

j.a.n.i
25. lis 2014

@petssematary Ale oni to dřív zpracovávat nezačnou, čistě z toho důvodu, který jsem psala v prvním příspěvku... dokud ti PPM nezačne, tak nikdy není jisté, že na ni nenastoupíš dnem předčasného porodu, stejně jako ti k tomu účetní dopředu nebude chtít dělat papír o příjmu, protože i ten by mohl být za špatné období.

kahira
25. lis 2014

@lenka9120 Já byla na neschopence a u doktora jsem byla naposled 20.11 ve čtvrtek a v neděli 23.11 jsem měla nastupovat na mateřskou, přesně 6 týdnů do porodu. Žádost mi vypsal až teď v ten čtvrtek....

romisek1985
1. pro 2014

Zdravíčko.
No...taky to budu zanedlouho řešit.
Termín porodu mám 15/2, takže někdy v prosinci se budeme bavit o mateřské...nebo možná až v Lednu, ještě jsme to nediskutovali...co myslíte, že je lepší?
Už jsem na nemocenské, takže mi na tom až tak nezáleží...

j.a.n.i
1. pro 2014

@romisek1985 V tom případě co nejpozději, tedy 6 týdnů před TP.

romisek1985
2. pro 2014

Dobrá...necháme to až na leden 🙂 Díky moc Jani