• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Když budu pracovat, dostanu rodič. příspěvek i plat?

10. května 2009 
Ahoj,jsem na rodičovskem přispěvku a chtěla bych vědět jestli bych si mohla najit praci a budu dostavat ten rodičak i plat?nebo ten rodičak už ne?děkuji
10. kvě 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenjanka, když máš rodičák, tak si můžeš i přivydělávat :wink:
10. kvě 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenjanko, nejsem si úplně jistá a chtělo by to ověřit,ale rodičák Ti zůstane při práci zachován,pokud budeš mít své hlídání pro dítě.Pokud ho dáš do jeslí -školky atd,tak tam je omezený počet dní měsíčně a strávených hodin v zařízení...
10. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jenjanka:já chodím do práce sice 1xza týden od 1.roku mého dítěte a to,ale na dohodu zatím,ale zaměstnavatel mi říkal,pokud bych se vrátila normálně na smlouvu a dítě mi hlídal např.děda,babička,známá....nesmí to být jesle,školky,tam je omezený počet dní v měsíci,jak píše bledulka,tak budeš dostávat i rodičák i plat,co si vyděláš. :slight_smile:
10. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha tak to je super,a to se musi zase někde hlasit když chci normalně i pracovat?třeba tam jak jsem vyřizovala rodičák?jo hlidani bych měla,a to se taky musi někam nahlasit?
10. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jenjanka:já nic nikde nehlásila,nevím,jestli zaměstnavatel,to nevím.Ale jen mezi mnou a zaměstnavatelem to je.
10. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli mohu doporucit tak sekce paragrafy je plna takovych informaci.....
10. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Přivydělat si můžeš ale jen na vedlejší pracovní poměr nebo na brigádu. Jinak by ti mateřskou taky vzali.
10. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsem našla že rodičak bych normolně dostavala dál i při práci
10. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, já pracuju na částečný úvazek od 4 měsíců dcery a normálně rodičák beru. Jen pak kdybys šla hned do druhýho, tak se ti mateřská bude počítat z toho "přivýdělku", takže je lepší jít třeba zase na rok do práce.
10. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže by to mělo jit i na plny uvazek jo
10. kvě 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek