Když rozvážu prac. poměr, kdo mi bude platit mateřskou?

zdenka33
10. zář 2009

Ahoj holky potřebovala bych poradit.28.záři mam nastoupit na mateřskou,tet jsem na neschopence.Zaměstnavatel mi dal vědět,že by se mnou rozvázal pracovní poměr dohodou až nastoupím na mateřskou....Navrhl mi 8 platů jako odstupné.nevím si rady co mám dělat jesli přijmout nebo né.Za tři roky bychom chtěly ještě jedno mimčo,kdo by mi pak platil mateřskou kdybych tet odešla.Díky moc za radu

mikca
10. zář 2009

neplatil by ti ji samozrejmne nikdo pokud by jsi mezitim nenastoupila do jine prace...takze to chce asi zvazit..pak by jsi totiz s druhym ditetem spadla do pomalejho cerpani rodicaku bez moznosti vyberu jeho delky...ikdyz je to jeste daleko buh vi jak to bude....navic zametsnavatel je ti povinnen drzet misto tri roky co jsi na rodicaku a pokud by jsi chtela nastoupit tak se budes mit kam vratit a kdyby pro tebe praci nemel, tak by ti stejne nejake to odstupne musel dat..ikdyz asi ne tech 8 platu

mysulka
11. zář 2009

když budeš nezaměstnaná a budeš na rodičovské a budeš čekat 2. mímo, tak místo mateřské dnem porodu nastoupí hned rodičovská. Pokud neplánuješ se do práce vrátit, tak bych se s ním dohodla o ukončení práce tak, aby Ti to vyšlo po dobu mateřské a pak bych to ukončila s tím, že bych už byla na rodičáku, ale zase nevím, jak se na to bude koukat sociálka, ale já to tak měla, protože jsem měla dobru určitou a ta se mi kryla s rodičovskou, ale nevím, jak přesně na dny to vycházelo. Pro něj by se nic nemělo měnit, protože všechny mateřské vyplácí stát, tak z toho, že by měl s tebou nějaké náklady by se bát neměl, ale na 100% nevím, jak je to realizované, já měla rizikové těhotenství, tak to bylo trochu o něčem jiném. A taky jde o to, když porovnáš 8 platů proti mateřské, co se Ti víc vyplatí. Jinak jsou to do voleb asi jen 2 platy, co musí dát.