Na RD nastoupí táta. Jaký papíry jsou k tomu potřeba?

bohunka1985
5. čer 2010

Ahoj,může mi některá z vás poradit? Od 27.3.2010 čerpám MD. Na MD budu tedy 28 týdnů a pak na rodičovskou nastoupí tatínek. Kam a kdy mám zajít a jaké papíry jsou k tomu třeba?Děkuji všem za odpověď.

j.a.n.i
5. čer 2010

Pozor, pokud o RP požádá rovnou tatínek, tak nemůže volit roky a dostane automaticky 4 letou verzi, takže pokud chcete jinou, tak musíš o RP pořádat ještě ty, hned provést volbu a pak ten RP k začátku dalšího měsíce převést na tatínka. A vyřizuje se to na sociálním odboru úřadu práce a budeš potřebovat krom občany a rodného listu dítka ještě papír od CSSZ o výši tvé mateřské, nevím přesně jak se ten papír jmenuje.

bohunka1985
autor
5. čer 2010

Takže když chceme být na rodičáku 2 roky,tak musím požádat já a pak to "převést" na taťku?No fuj,to je složité!Skočím asi na sociálku a pozeptám se.Myslela jsem,že mám čas,ale tohle bude asi běh na dlouhou trať.

bohunka1985
autor
5. čer 2010

Co je ta zkratka CSSZ?K vyřízení rodičovské dovolené musím na sociálku nebo na úřad práce... ☹

eliska_v
5. čer 2010

Ahoj holky.
Mám také dotaz... Bohužel nemám nárok na MD, takže bych měla přejít hned na rodičovskou ... Co se k tomu všechno musí zařídit? Do 17.8. jsem na neschopence a pak bych měla jít na MD...Je v tom ňáký rozdíl nebo se budou papíry vyřizovat stejně jako u MD, tak i u rodičáku? Děkuju za odpověď

bohunka1985
autor
5. čer 2010

Mně na sociálce řekli,že cca měsíc před skončením MD se mám znovu stavit a bude se vyřizovat žádost o rodičovskou dovolenou.Neřekli mi,že k tomu něco potřebuju.Myslím,že u Tebe-Vás bude postup stejný,ale 100% si jistá nejsem.Vše v ČR mi přijde postavené na hlavu a šíleně složité!!! 😕

eliska_v
5. čer 2010

bohunka: tak to máš pravdu!! Všechno je postavené tady na hlavu 😠
Budu se muset někde poptat a uvidíme 😖

bohunka1985
autor
5. čer 2010

Tak se budeme ptát dvě 😉

j.a.n.i
5. čer 2010

CZZS je česká správa sociálního zabezpečení, ti řeší a posílají mateřskou a od nich potřebuješ papír o tom, že si měla mateřskou nad 380,- na den, abys mohla volit 2 roky. Na sociálním odboru úřadu práce požádáš, rovnou provedeš volbu a myslím, že jde rovnou vyřídit i ten převod.

bohunka1985
autor
6. čer 2010

Och jej... 😒
Takže když to shrunu,tak nejdřív zajdu na CZZS,tam seženu aktuální info a pak i ten papír,který donesu na pracák,tedy až to bude aktuální.No,tak ještě že jsem na MD a je na to čas.

bohunka1985
autor
7. čer 2010

Oprava:Všechny info mi tedy řeknou na pracáku a ze CSSZ dostanu jen ten papír,který pak donesu na UP.

j.a.n.i
7. čer 2010

jojo, přesně tak... a jestli patříš pod nějakou pomalou OSSZ, tak bych ten papír vyběhávala klidně v předstihu

bohunka1985
autor
8. čer 2010

Jdu na to zítra... 😒

bohunka1985
autor
9. čer 2010

Takže pokud některá z vás pošla na Rodičovskou dovolenou tatínka,jako já,tak...
Je nutné na RD nastoupit a po měsici se vyměnit. 😒

j.a.n.i
9. čer 2010

@bohunka1985 jojo, je to tak... a už si i vybrala délku?

bohunka1985
autor
9. čer 2010

Taťka bude doma 2 roky,teda zvolili jsme tu kratší verzi.

j.a.n.i
10. čer 2010

@bohunka1985 jojo, taky ji mám v plánu 🙂 spíš jsem se jen ujišťovala, protože tu volbu musíš provést ty před převodem

bohunka1985
autor
10. čer 2010

Taky plánujete 2.mimi?

j.a.n.i
11. čer 2010

jojo, taky... a pokud to půjde tak práci z domova... tedy v práci to půjde, tam problém není, teď ještě aby bylo mimi alespoň trošku hodné...

bohunka1985
autor
11. čer 2010

U nás bude doma tatínek,i když právě nás trápí prdíky a taťka to nějak psych.nezvládá,tak si neumím představit,jak to bude vypadat,až tu budou sami 2 😒

marky27
14. čer 2010

Ahoj holky, nevíte, zda si budu moct vybrat 2letou variantu RD, když před snížením mateřské jsem na ni dosáhla, ale po snížení už ne? Myslím teď, když se bude vracet na původní úroveň a nedoplatky budou doplácet....

j.a.n.i
14. čer 2010

@marky27 A ty ještě mateřskou pobíráš nebo už ne? A pokud jo, do kdy?

marky27
15. čer 2010

j.a.n.i. ještě ji pobírám, myslím do 24.7.

j.a.n.i
15. čer 2010

@marky27 tak to bys měla mít naprosto bez problémů, protože až tam půjdeš v červenci pro ten papír kde se uvádí výše mateřské, tak už by ti tam rovnou měli vytisknout tu vyšší po vrácení...

marky27
15. čer 2010

aha,ono se chodí pro nějaký papír? myslela jsem, že odevzdám jen žádost o rodičovský příspěvek...

j.a.n.i
15. čer 2010

@marky27 no, většinou chtějí ještě papír od OSSZ, kolik si měla mateřskou, jestli můžeš volit ty 2 roky, myslím, že by neměl být problém, aby si to vyřídily 2 úřady mezi sebou... ale znáš to...

marky27
15. čer 2010

aha, tak já tam radši zavolám a zeptám se, jestli mám ten papír shánět nebo si to vyřídí sami. Díky.