Neschopenka a kontroly. Kdy můžou/nemůžou přijít apod.?

lexa2000
10. čer 2020

Ahoj děvčata 😍
Měla bych otázku ohledně neschopenky....
Jsem na neschopence kvůli krvácení v těhu a měla bych nějaké otázky protože to z internetu moc nechápu a píšou všude něco jiného mi přijde.
Za 1. Je nějaký čas od kdy do kdy můžou/nemůžou přijít? Jako třeba že od 22 do 6 nemůžou...
Za 2. Co se stane když nebudu doma mimo vycházky a přijde kontrola? Nevíte co je za to za pokutu nebo tak? Já jsem stejně pořád doma, ale přítel si ze mě dělá srandu že to moc resim... Spíš mi jde o to že máme doma pejska a bydlíme v bytovce a když chce ven, nevysvetlite mu že musí ještě hodinu počkat než budu mít vycházky tak jdeme na rychlo kolečko ale za 10 minut jsme zpět...
Za 3. Kolikrát na vás přišla v těhu domů kontrola?
Děkuji moc za odpovědi holky 🙂

shaun40
12. čer 2020

@95newmommy2020 A jak se doví že je těhotná.Lékař je vázán lékařským tajemstvím ten přece nehlási diagnózu.Kontroloř není lékař jaké má právo vědět moji diagnózu?To se mi nějak nezdá.

tulikiss
12. čer 2020

@95newmommy2020 ona se na neschopenku diagnoza uvadi, ne tedy jako driv, ale pod kody, ale ten kontrolor ma jen seznam jmen a adresy a cas vychazek, ten tu neschopenku nedostane do ruky. jako v systemu se to da dohledat, ale zase pod kodem a tech je tolik ze jako fakt clovek nevi. navic kdyz jdes kontrolovat lidi, tak nemas duvod koukat na diagnozy. navic kazde vyhledavani se zaznamenava a pokud vyhledavas veci bezduvodne, muze z toho byt problem. Ja treba mela pristup k prijmum lidi a taky jsem si nemohla hledat kolik bere treba Babis 😀

tulikiss
12. čer 2020

@shaun40 jako co vim od holek, tak pro ne nebyla zadna radost, kdyz nekoho chytly. bylo to papirovani a "zbytecna" prace na vic. takze vetsina se vazne snazila dozvonit i treba na sousedy, protoze pak byla prace navic.

majsina
7. črc 2020

@lexa2000 u mě v prvním těhotenství nikdo nebyl... Ani u kamarádky. Další kamarádka je doma od září ještě teď a taky nikdy nikdo...a to bydlí ve městě na sídlišti... Tam bych kontrolu čekala spíš než někde na konci světa. Na sestru byla kontrola jednou...a to už měla 10 minut vycházky, by mě zajímalo co by se stalo kdyby doma nebyla...vůbec bych se nedivila kdyby do schranky hodil papír s jinym časem...

@tulikiss můžu ještě dotaz ohledně kontrol vesnice/města? Nabízelo by se, že člověk z většího města bude mít kontrolu spíš nez někdo na malé vesnici kde má pn třeba jen on sám... Je to tak nebo jen blbá teorie? 😀

tulikiss
8. črc 2020

@majsina to jestli jde o vesnici nebo o mesto na to nema vliv. ono se to opravdu generuje nahodne. Ono pokud se vygeneruje nejaka vesnice tak se pak vezmou lidi co jsou po ceste mezi vesnicema, u mesta se vezme vetsinou cela ulice. Pokud by na te ulici na obr sidlisti bylo moc lidi, tak vetsinou jen okolni vchody. Ono tech neschopenek je vazne tolik, ze neni v silach kontrol kazdeho kontrolovat. Navic se chodi i dost na udani, coz stale dela velke mnozstvi kontrol.
Na kamosku, ktera bydli 60km od nejblizsiho vetsiho mesta, jinak je to totalni prdel sveta, taky kontrola byla. Sam kontrolor ji rikal, ze jel do vedlejsi vesnice na udani, tak ji ma pri ceste.

jjasmina
8. črc 2020

jednou na mě byla a jednou ne, bydlím ve větším městě