• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neschopenka v těhotenství. Dá ji gynekolog či obvoďák?

13. ledna 2015 
Ahoj holky,

chtela bych se zeptat na neschopenku. Kdo vam ji dal?

Kdyz jsem se ptala sveho gyndare na nemocenskou, tak se jen zeptal , na co by mi ji jako mel napsat, tak jsem mu rekla, ze netusim asi, ze me boli zada a jakoze fakt dost a on, at si zajdu k obvodnimu, ze tady nejsou od zad. No, zapomnela jsem mu asi rict, ze pracuju v dost stresovem prostredi a dojizdim hodku do prace a hodku z prace.. Kazdopadne v pondeli jdu k obvodni, tak doufam, ze bude svolnejsi a ze mi to napise, protoze uz to vazne v praci nedavam..
15. lis 2007 ve 12:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně dala neschopenku gynekoložka - dělám se dřevem,je to těžký,prách,hluk a vycházky mám od 7.00 do 20.00,pokud tě bolívají záda,.... tak tě určitě nechá doma :wink:
15. lis 2007 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
annynko...je to podle me na uvazeni lekare. Ja zase prosim at me pusti do prace. Apropo - vite otom , ze v zakone je, ze vas zamestnavatel musi preradit na jinou praci. Takze se zbytecne nevzdavejte sveho platu a nenechte se zavrit do domaciho vezeni. Podle nemocenske nemuzete nikam na delsi dobu mimo sve bydliste. :pensive:
15. lis 2007 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
annymka Já mam od gyn a rozhodně bych změnila lékaře. On si nesmí dovolit to aby ti nedal neschopenku. A hlavně neznala sem gyn kterej by si vzal na triko že nákou těhuli bolí záda. Co kdy se jim něco stalo vždycky doktor napsal neschopenku a pak ryzikáč
15. lis 2007 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ach jo, ach jo...ja jsem ho rave zmenila, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna..byl docela v poho, ale tim me celkem nastval, ja uz to mam za par, za 6 tydnu nastupuju na materskou a chtela jsem uz tedka, kdyz je venku zima byt doma, obchodit obchudky s mimi vecma, zaridit se na vanoce..je to lepsi byt doma, nez jet do prace za tmy a domu zase za tmy..
15. lis 2007 ve 13:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky mám neschopenku od gynekologožky, nic jiného jí ani nezbylo, na začátku těhu jsem špinila a lítala po nemocnici a na zprávě bylo uvedeno ať mi jí vystaví :wink: Moc se jí nechtělo, ale kdyby mi jí nedala, tak jdu za obv., navíc jsem taky dělala 12tky, stresové prostředí ap. :wink:
15. lis 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem teda na neschopence a mám 2h dopoledne a 2h odpoledne. Nechce mi dát rizikáč to bych měla neomezené vycházky. Co jsi řekla u tech zad? Že tě bolí záda nebo že tě to i vystřeluje do nohy
15. lis 2007 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak mě neschopenku vypsal gynekolog a z neomezenýma vycházkama :wink: v práci mi jiný místo nenabídly a ani nemohly,jelikož bych tak jako tak musela tahat těžký věci . Co se týče platu tak nevím jak je to možný,ale pohoršila jsem si o necelé dva tisíce,což když jsem si spočítala kolik bych dala za dopravu není zas tak hrozný
15. lis 2007 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No, rekla jsem mu, ze uz me pobolivaji zada, protoze cely den sedim u compu a cumim do nej, takze z toho me boli kostrc a kdyz jedu v mhd, tak me zase boli od kycle ke kycli, proste bolest pres celou cast spodnich zad..
15. lis 2007 ve 13:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adriana já mám na PN diagnozu Dohled nad vysoce rizikovým těhotenstvím a neomezený vycházky nemám, naopak prvních 14 dní jsem neměla žádný a pak mi dala od 10-12 a od 14-16 ... myslím, že každý gynekolog to píše jak chce :rolling_eyes: a taky jich hodně tvrdí, že neomezený může dát jen obv. :unamused:

Leni já jsem si pohoršila cca o 500,- člověku se vůbec nevyplatí se tam stresovat :wink:
15. lis 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zalezi na doktorovi. Mě vypsala neschopenku obvoďačka, protože jsem začla marodit s virozou. Měla jsem vycházky nejdřív 2h, pak 4h. Když mě uzdravila, řekla, že do práce už mě nepustí (ze to nedoporučuje) a předala neschopenku gyndařce, která mi sama nabídla neomezené vycházky. A rizikové nemám. Prostě moje doktorka jaksi chápe, že jsem těhotná ne nemocná a potřebuju taky chodit ven.
15. lis 2007 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tom asi budeš mít pravda. Kámoška měla rizikáč a neomezené vycházky. Jinak já sem si pohoršila o 6tisíc
15. lis 2007 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
krista, mě zase obvodacka tvrdila, že neomezený mi dát nemuze.
15. lis 2007 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem si nechala napsat neschopenku hned od začátku, chtěla jsem si to užít doma a ne mezi drbnama v práci, doktorka mi řekla, že každé těhuli píše vycházky neomezeně, že nevidí důvod, proč by je měla omezovat a držet doma.
15. lis 2007 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kris,to máš pravdu pokud je to takováhle částka tak fakt nemá cenu se strasovat a ohrožovat mimčo.
Někdo zas tvrdí,že neomezené vycházky nejsou :confused: ale mě teda nepřišla za celých 6 měsíců kontrola
15. lis 2007 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adriana to je docela darda :astonished: No ono záleží kolik vyděláváš a já jsem neměla vysoký plat, tak mě to tak nebolí :slight_smile:

Leni já musím zaťukat, že kontrola tu taky ještě nebyla, ale jsem většinou doma, hlavně když venku sněží :grinning:
15. lis 2007 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já sem od 19.9 doma taky na mě nikdo nepřišel. Slyšela sem že když máš v diagnoze napsáno těhotenství tak na tebe nikdo nepřijde ale nevím co je na tom pavda
15. lis 2007 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je to fakt doktor od doktora. Moje gyndr by mi taky neschopenku jen tak nenapsala, ale jelikož jsem dělala v rizikové práci a neměli mě kam přeřadit, tak mi ji napsala. Ovšem zatím úplně bez vycházek až do další kontroly (3 týdny) :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pak mi nějaký napíše, ale neomezený určitě ne, prý nechce mít problémy. Je to pěkně naprd určovat těhotným kdy mají chodit ven :unamused:
15. lis 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem dostala neschopenku od gynekolozky. Obvodak ti ji pry napsat nemuze. Jedine gynekolog!!!
15. lis 2007 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adriana tak já třeba vím z jiných témat že na ně holky přišly a třeba i o víkendu, což je fakt síla :confused: Ale těžko říct, jestli to nebylo na udání - to potom chodí :wink:

Luci taky jsem byla naštvaná, protože když mi bylo prvních 5 měsíců blbě a udělalo se mi líp mimo vycházky (to jsem se ještě bála chodit ven mimo ně, teď občas zhřešim :sweat_smile: ) tak jsem měla smůlu, seděla jsem doma jako pecka - venku sluníčko ... :angry:

Radakr to neni pravda, hodně holek má PN od obv. třeba na nevolnosti :wink:
15. lis 2007 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem napsala tu první větu blbě, prostě že na holky kontrola přišla :wink:
15. lis 2007 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristo, to tě úplně chápu, taky bych později asi hřešila, teď se ještě bojím. Stejně je naštěstí venku hnusně a zima, ale sluníčku a teploučku bych hůř odolávala :slight_smile:
15. lis 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to jo, počkej až se otrkáš :grinning: navíc jsem si říkala, že jsem sice těhotná na rizikovým, ale pořád žencká a i kdybych musela jen na nákup, tak prostě musím a bez vycházek je to nemožný :confounded:
15. lis 2007 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, al eme gynekolog rekl, ze si mam zajit k obvodacce...takze jsem asi v pasti a stravim Vanoce v praci...
15. lis 2007 ve 14:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Annynka no tak tam jdi, určitě ti tu PN napíše, napsal by ji podle mě i jinému člověkovi, kdyby mu tam přišel s tím že ho bolí záda a v práci celý den sedí u PC a kroutí se tam a ty jsi navíc těhotná, já bych v tom problém neviděla :wink: Aspoň teda co jsem viděla, tak můj obv. dá PN i člověkovi, kterýmu nic neni :grinning: Zatím to nemám vyzkoušený na vlastní kůži, ale když vidím, že tam jde "strašně nemocnej" člověk a zpátky jde usměvavej a s PN v ruce, tak je mi to jasný :grinning:
15. lis 2007 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
annynko : zajdi k obvodačce a řekni jí, že máš stresovou práci, jak dlouho dojíždíš, že ti to dojíždění nedělá dobře, že ti je na zvracení atd... a že tě z práce bolí záda a podbřišek, to by mělo zabrat a když ti řekne že ti jí napsat nemůže, tak tohle řekni gynekologovi a když ani ten ne ( to jsou závažné důvodu pro neschopenku bolesti a zvracení ) tak přejdi nikam jinam.
15. lis 2007 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kristo: Tak to jo,...ja mam jeste takovou starou komunistickou obvodacku...no, snad bude normalni..ja myslim, ze jo, jen si budu muset rict o vychazky, ale kdyby nedala, tak se nic nedeje..to zvladnu i bez z nich :wink:
15. lis 2007 ve 14:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Annynka, tak řekni, že Tě pobolívá podbřišek a s tím Tě gyndař nepošle k obvoďačce a jinak je to tedy pěknej zmetek.
15. lis 2007 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Annynka a má třeba hodnou sestřičku? Viděla jsem že u nás tam lidem dopisovala vycházky sestřička a můžu ti říct, že lituju že nemám PN taky od obv., protože tam dávala paní od 8 do 20ti hodin :confounded:
15. lis 2007 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
krista: no, myslim, ze ani ne..je takova spis normalni, ani hodna, ale ani moc prisna...proste takova neutral, no vim, ze na nasi dr. plati darecky a podplaceni, ale tohle zrovna mne jde proti srsti, nevim, jak bych to zvladla..
15. lis 2007 ve 14:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha tak to je dobrá Dr. :confounded: No uvidíš jak se k tobě postaví když tam přijdeš bez dárečku :grinning:
15. lis 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek