Neschopenka v těhu - ano/ne?

weronicaaaa
5. dub 2016

Dobrý den maminky..mám dotaz. Bylo mi potvrzené těhltenství 5tt..za 14 dní jdu na kontrolu. Tak jsem se chtěla zeptat jestli jste v 7tt už měli srdíčko? Nebo to bude ještě brzo..a ještě otázka. Hned se mě ptala jestli chci neschopenku. Dělám poštovní doručovatelku. Takže tahání těžkých letáků,katalogů atd. Řekla mě,že max do 10 kilo,jinak,že mě napíše neschopenku. Tak sem se chtěla zeptat jestli byste šli nebo ne? Zatím do těch 10 kilo dodržuju. Není mi špatně..jen občas bolí hlava. Děkuji

veronika182
5. dub 2016

Ahoj 🙂 já měla srdíčko už v 6tt, takže by to mělo být ok, ale může být i později 😉 Já si nechala PN napsat někdy v 10tt, kdy jsem si vybrala už dovolenou a v práci zůstat teda neplánovala (pracuji v bance, takže podávání ruky leckdy samým "individuím", nemocní klienti apod)...vycházky jsem si dala od jedné do sedmi odpoledne a stačilo mi to...nechala jsem si PN napsat právě včas, od 10 tt jsem měla permanentní kocovinu až do 15 tt, jedla jen mrkev, jabko, suchej rohlík a vývary.

mrskato
5. dub 2016

Ahojky, u mě bylo vidět srdíčko v 6+2tt a být na tvém místě, tak na neschopenku jdu. Jako poštovní doručovatelka se toho natáháš až až, navíc v prvních měsících budeš unavená a na odpis, některé holčiny zvrací a představ si, že v tomhle budeš tahat dopisy a balíky. Já jsem první trimestr zvládla u obou bez zvracení, ale ta únava je děsná. Pak budou vedra a ty budeš furt někde trajdat...

veronika182
5. dub 2016

přesně jak píše @mrksato, představ si třeba, že bys jako já nabrala za těhu 33kg, to by se ti asi nechtělo někde trajdat

ireniq
5. dub 2016

Jasně záleží na tom, jak ti bude, ale rovnou bych nezatracovala zůstat v práci - já byla ráda, že jsem mezi lidma, pěkně mi to utíkalo, nebyla jsem omezená vycházkama, doma bych se akorát pozorovala a stresovala... pro mě lepší chodit do práce, i když jsem se taky musela občas zapřít, ale aspoň jsem se udržela v kondici, což se mi pak s prckem dost hodilo 🙂 Pro mě bylo větší riziko psycho doma než nějaká rýma od lidí.

weronicaaaa
autor
5. dub 2016

Takže asi uvidím,co mě řekne na další kontrole na utz. Zatím sem v pohodě 🙂 tak určitě bych nechodila,kdybych nebrala 33 kilo..právě proto taky nechcu zůstat doma :( člověk pak jen žere a právě proto se tolik nabírá :/

eldrag
5. dub 2016

pokud neni zdravotni duvod tak bych asi nesla na neschopenku, celý prvni trimestr jsem kdyz bylo nutno nosila 15 kg syna , co se ma udrzet to se udrzi.

ireniq
5. dub 2016

@weronicaaaa jojo, žere, pozoruje se, čte všechno mozny i nemožný, duma coby kdyby (katastrofický scénáře).... pokud bude třeba, tak samozřejmě neschopenku, ale jinak bych zůstala u normalniho rozumnyho životního stylu, co to půjde.

weronicaaaa
autor
5. dub 2016

@ireniq já si právě taky myslím..než sem zjistila,že sem v tom,tak sem taky tahala..a nešpinila sem,nekrvácela nic..no uvidím,co mě řekne na dalším UTZ 🙂

bajana
5. dub 2016

Ak máš prácu nevhodnú pre tehotné, tak ťa má zamestnávateľ preradiť na vhodnú pozíciu. Ak takú nemá, tak máš nárok na plný plat a byť doma. Toto p.dr.nevie?
@weronicaaaa

hanih
5. dub 2016

@weronicaaaa Jak píše @bajana . Požádala bych si v práci o přeřazení na pozici vhodnou pro těhotnou, pokud ji nemají, máš nárok být doma za plný plat a nemusíš na nemocenskou. Jde myslím o překážku na straně zaměstnavatele.

arianne
8. dub 2016

Jsem na tom dost podobne, zakoncuju 6 tt a za vic jak tyden na kontrolu... Puvodne jsem planovala zustat hned doma, ale rozmyslela jsem, pokud mi nebude vylozene spatne, chtela bych vydrzet co nejdyl. Pracuju v knihkupectvi, coz bohuzel neni jen listovani v knizkach a postavani mezi regaly, ale tahani kominu tezkych knih, beden a neustale prerovnavani. Ale kdyz jsem se sverila nadrizene, okamzite mi zakazala tahat veci a ma pochopeni, kdyz si potrebuju sednout.
Takze na tvem miste bych naslouchala svemu telu a postupovala podle toho, jak ti bude. Rozhodne si davej pozor, kolik toho nosis a kdyz ti bude spatne, radej zustan chvili doma - nemusi to byt prece az do konce 😉

frndafrrr
8. dub 2016

@veronika182 To je snad vtip? :O

veronika182
9. dub 2016

@frndafrrr jako ta váha? ne to není vtip...a to jsem jedla normálně..hodně vody 😉 První před těhu 60kg , druhá 39tt 93kg

weronicaaaa
autor
9. dub 2016

@veronika182 33kilo,to je teda něco..tolik doufám nenaberu :D už tak jdu z váhy 80 kilo..doufám,že si tuk vezme ze mě :D

veronika182
9. dub 2016

@weronicaaaa no on tohle nebyl tuk 😀

weronicaaaa
autor
9. dub 2016

@veronika182 to je jedno..ale ze mě si ho vzít může :D toho mám zásobu :D

veronika182
9. dub 2016

@weronicaaaa hele třeba ti ještě začne být zle (mně začalo v 10tt) a shodíš 😀

weronicaaaa
autor
10. dub 2016

@veronika182 já to držím na svých 80 zatím..ale blbě je mi už od začátku :D zatím sem nezvracela,ale někdy k tomu nemám daleko :D

frndafrrr
10. dub 2016

@veronika182 Neměla jsem na mysli tvou váhu, ale spíš to jak si zdůvodnila svou PN, nejsem odpůrce PN u těhulí, ale říct o lidech - klientech díky kterým máš práci, že jsou individua to bych se teda styděla.

lucysmidkova
10. dub 2016

Pokud nemate nejake vazne problémy tal si myslím ze neschopenka je zbytečná. Ja šla na neschopenku az v 7 měsíci a to jsem dělala ve fabrice výrobu kabelu celkem těžkých

veronika182
10. dub 2016

@frndafrrr no, ono ne všechno jsou klienti v pravém slova smyslu...když se tě někdo chodí ptát co dva dny na dávky(asi víš koho myslím), chrchlá na celou halu a ty mu musíš podat ruku..nehledě na to, že jsem tam zažila už klienta s pásovým oparem, tuberou apod...samozřejmě ani jeden z mých klientů, já měla lepší klientelu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru