Zaměstnání
dia75
26. črc 2014

Otěhotněly jste, když jste byly vedené na úřadu práce?

Ahoj chtěla bych se poptat,má někdo zkušenost s tím že otěhotněl když byl veden na úřadu práce?Jak je to s finacema?Na co mám nárok a bude mě vyplácená podpora?A co mateřská a rodičák?Děkuji 😉
tiburcia
26. črc 2014
@dia75 klasicky, podpůrčí doba pro poskytování podpory v nezaměstnanosti činí u uchazeče o zaměstnání do 50 let věku 5 měsíců, v prvních 2 měsících podpůrčí doby 65 %, další 2 měsíce 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku, kterého uchazeč o zaměstnání dosáhl ve svém posledním ukončeném zaměstnání. Potom jsi doma ,,zadarmo" ... na mateřskou pokud už jsi na pracáku a teprve budeš těhotná nárok nemáš žádný, ode dne porodu dostaneš rovnou rodičovský příspěvek a to daný na 4 roky, dostaneš 7 600 Kč do konce 9. měsíce věku dítěte a následně ve výši 3 800 Kč až do 4 let věku dítěte. Toto je základ, myslím, že jde případně převézt rodičák na otce, případně pokud příjem rodiny nepřesahuje 2,4 násobek životního minima můžete požádat o porodné (to se ale mění od ledna, tak pozor).
j.a.n.i
26. črc 2014
@tiburcia Jen opravím, že rodičák není třeba převádět na otce, pokud on má teoretický nárok na mateřskou, tak to stačí jen doložit a o rodičák žádá a volí jeho délku rovnou žena.
dia75autor
28. črc 2014
Děkuji za info.No uvidíme jak vše dopadne 😉

Začni psát odpověď...

Odešli