• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Oznámení o přiznání dávky, prosím o radu

29. dubna 2012 
Holky potřebuju poradit, přišlo mi rozhodutí o přiznání rodičovského příspěvku s tímto textem: Výše poskytovaného příspěvku se stanovuje jako rozdíl mezi přiznanou částkou dávky a částkou peněžité pomoci v mateřství, peněžité pomoci nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem nebo náhradu mzdy po dobu prvních 21 dnů dočasné pracovní neschopnosti, tedy 7096(rodičovský příspěvek) - 1550(nevím, co to je) = 5546 Kč. Nesetkaly ste se s tím některá, za co mi strhly těch 1550 Kč? Vůbec to nechápu, nárok na PPM jsem měla. Moc prosím o radu, protože jestli mi chtěj vyplácet jen těch 5 a půl, tak si můžem jít hodit. Díky moc :slight_smile:
28. dub 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to bude asi za ten první měsíc, ve kterém nálezela ještě PPM, ne? tak se to do té výše RodP dorovnává. Od dalšího měsíce uz bude těch 7096 a na to prijde taky oznámení! Teda aspon myslím!
28. dub 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
se mi to jeví jako že dostaneš část toho a část toho-podle data narození prcka-taky jsem tak měla ten první měsíc,ale měla jsem to taky napsaný v jednom dopise,jenže dneska hodně šetří a tak posílají každý zvlášť,mě chodily 4 přídavky na 4 složenkách :frowning2:
28. dub 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pokud se nepletu, tak to rozhodnutí se týká pouze měsíce, kdy se vám láme PPM a rodičovský příspěvek, těch 1550 bude PPM za část měsíce, kdy na ni ještě máte nárok. Za další měsíc dostanete už celých 7096.
28. dub 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Přesně tak, za ten přechodný měsíc se rodičák snižuje o to, co je za daný měsíc vyplaceno za PPM, od dalšího měsíce už budeš mít to co sis zvolila.
29. dub 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek