Budu pobírat mateřskou + sníženou část na 1. dceru?

leonas
14. únor 2012

Rodičovský příspěvek,spis zn XXXX,žádost podána 19.10.2009 na dítě XXX XXX nar. 22.5.2009 se snižuje z 7600 na 3640 od 1.12.2011. Výše poskytovaného příspěvku se stanovuje jako rozdíl mezi přiznanou částkou dávky a částkou peněžité pomoci v mateřství,peněžité pomoci,nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem nebo náhradu mzdy po dobu prvních 21.dní dočasné pr.neschopnosti.
Rodičovský příspěvek vám bude poukazován měsíčně na váš účet a je určen pro rodiče pečujicího celodenně o řádně nezletilé dítě.

A Ted mi jde tedy o toto: 20.12.2011 jsem nastoupila na MD a myslela jsem si, ze tim mi zanika narok na rodicak na prvni dite. Můze mi nekdo vysvetlit jak to tedy je? To budu pobirat materskou plus tu snizenou castku na prvni dceru a do kdy? S dcerou jsem mela RD na 3roky. To potom po prechodu na RD s druhym prckem budu pobirat penize jen na nej a na ni uz ne? Placam se v tom!!! Prosim o radu od nekoho, kdo s tim ma zkusenosti. Dekuji moc. 🙂

janaj0
14. únor 2012

a ty jsi na sociálce nenahlásila, že jdeš na novou mateřskou? Vždycky pobíráš jen mateřskou nebo pak následně rodičovský příspěvek na nejmladší dítě. Nic víc Teď jin nejspíš budeš vracet peníze za těch 10 dní v prosinci a za leden. Určitě tam pošli manžela nebo zajdi sama, a domluv se co a jak

reruna
14. únor 2012

@leonas to by chtělo zajít na sociální úřad. Pokud se já dobře pamatuju, tak nástupem na PPM s druhým dítětem jsem první RD ukončila, po PPM s druhým dítětem jsem pak přešla na RD s druhým dítětem- pobírá se vždy jen jeden příspěvek , a to vždy na mladší dítě...na sociálce se to musí nahlásit

leonas
autor
14. únor 2012

já jsem to nahlásila! dokonce jsem odevzdala formulář o výši mateřské a všechno a najednou mi přišlo toto

janaj0
14. únor 2012

@leonas tak jim tam jen zavolej, že tam mají bordel, ať si udělají pořádek. Protože pak to opravdu budou chtít vracet a to není nic příjemného 😖

ined77
14. únor 2012

@leonas ..já bych řekla, že to je rozdíl vyplacený rozdíl mezi rodičákem na starší a nástupem na mateřskou, tudíž od toho data by jsi měla začít pobíra PPM na nejmladší dítě...(které je povinnost hlásit co nejdříve po narození na sociálce.)
pobírá se 1 příspěvěk vždy na nejml. dítě 😉 .česky řečeno...na starší nedostaneš už nic 😅 .

reruna
14. únor 2012

možná to souvisí s tím, jak se te´d něco měnilo na těch úřadech a měli ve vyplácení dávek v lednu docela velké zmatky, pořád se to řešilo v TV....

skajana
14. únor 2012

@leonas zrušení předchozího rodičáku je potřeba oznámit na pracáku, ne na sociálce 🙂 jinak pokud ti bude chodit zároveň rodičák a mateřská, tak rodičák po tobě budou chtít vrátit, jde pobírat jenom jedna dávka.

ined77
14. únor 2012

@leonas .myslím, že nic vracet nebudeš...prostě ti jen zkrátili výši rodičáku na starší, právě proto, že nastoupilas od 20.12. RD s madším 😉 .řekla bych, že těch 3640 je rodičák za období DO 20.12. 😉 , od tohoto data pobíráš znovu PPM na mladšího.

baramaty
14. únor 2012

@leonas podle mě je to přesně jak píše @ined77. Je to opravdu rozdíl mezi PPM na mladší (nastoupila jsi až 20.12.2011, tímto ti doplácí za měsíc prosinec na celkovou částku 7600 Kč), za leden bys už měla mít pouze PPM na mladšího syna, na starší už nic.

janulee
14. únor 2012

už tady bylo napsáno vlastně vše 🙂 Jen opravdu bacha, zrušení rodičáku je opravdu třeba hlásit na ÚP,který jej vyplácí, nikoliv na sociálce, která vyplácí PPM....obávám se, že si tyto instituce moc informace nevyměňují...

leonas
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verbalinka
17. únor 2012

@leonas to se bude týkat jen toho jednoho měsíce, pak už jen PPM 😉