Po rodičovské není školka - co dál?

ferinka
25. dub 2014

prosím o radu letos mi konečně vzali do školky syna 5 let,ale malou ne,ta má v červnu 3 roky. Co teď... do práce nemůžu,protože malou nemám kam dát (na soukromé školky peníze nemáme).Malá je 1.6.takže poslední peníze mi přijdou ještě v červenci. Jak je to na úřadu práce? Když se tam přihlásím,jak dlouho mi budou něco platit,když budu odmítat práci (jako servírka si malou sebou brát nemůžu a manžel chodí kolikrát až pozdě odpoledne z práce).
Jsem z celé situace zoufalá,od 15 jsem chodila na brigády a po škole hned nastoupila do práce,nejsem zvyklá jít na úřad práce a ještě jí odmítat ,u svého zaměstnavatele bych jinak totiž mohla nastoupit,ale když nemám malou ve školce,tak ne :(

mondulka21
26. kvě 2014

@chris_n Ono taky hodně záleží na tom kde člověk pracuje, já mám vejšku dělám práci co mě baví tady u nás mám cca 13-14,5 čistého, když jsem dojížděla do HK měla jsem za tu samou práci 17-18, ale zase jsem 3500 projela.... Ono je dost rozdíl dělat v malým městě a třeba v Praze....

ninive211
26. kvě 2014

@hojda Přesně, je to hodně o těch "sponzorských darech", to už jsem slyšela z více stran, že kolikrát si ředitelky MŠ o "dar" samy řeknou...