Práce na dobu určitou, rizikové těhotenství a insolvence. Poradíte, prosím, co dělat?

smisulka21
5. únor 2022

Ahojte Holky mam dotaz ze staré práce jsem nastoupila hned do nové září 2021kde mám smlouvu na dobu určitou a to do 28.2.2022 tet jsem zjistila že jsem těhotná a jsem na ryzikovem tehotensvi, kde my o to zda mám nárok na nake peníze když jsem do toho ještě v insolvenci, prosím moc o radu, nevím zda mám jít se pak v tom únoru nahlásit se na Úřad Práce

mimi1004
5. únor 2022

To se nedá číst, promiň...

bara88
5. únor 2022

Nedělej si už prosim děti když máš problémy s penězi

lachtanice86
5. únor 2022

@smisulka21 pn, co jiného by si chtěla?

nat
5. únor 2022

@smisulka21 At se na mne zlobi kdo chce,ale vy chcete privezt dite do tehle situace,a jeste chcete pomoci???A to dite nema tatinka???Sakra proberte se,kdyz nemam na to dite uzivit,tak si jej neporizuju 😠 A stat neni od toho,aby Vam to dite zivil,je Vase tak se o nej starejte snad sama ...

polakovakl
5. únor 2022

Nárok na peněžitou pomoc v mateřství vzniká pouze za splnění dvou daných podmínek. Žadatel o peněžitou pomoc v mateřství musí být v době nástupu na dávku nemocensky pojištěn (tj. z příjmu ze zaměstnání je odváděno pojistné na sociální zabezpečení), nebo musí trvat ochranná lhůta ze skončeného nemocenského pojištění. K tomu musí splňovat druhou, specifickou podmínku – být nemocensky pojištěn minimálně 270 dnů v posledních dvou letech před nástupem na tuto dávku (to je zhruba 9 měsíců nemocenského pojištění v rozložení dvou let). Tato podmínka nemusí být splněna jen u jednoho zaměstnavatele. V období dvou let lze sčítat dny z různých pojištění (zaměstnání).

Aby občan nezůstal bez prostředků například v době, kdy jedno zaměstnání (pojištění) skončilo, ze zákona se na něj vztahuje ochranná lhůta. Ochranná lhůta pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství činí u žen, které byly ke dni skončení zaměstnání těhotné 180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění. Pokud pojištění trvalo kratší dobu, bude ochranná lhůta jen tolik kalendářních dnů, kolik dnů pojištění trvalo (pokud např. pojištění trvalo 3 měsíce, činí ochranná lhůta 3 měsíce). V ostatních případech je ochranná lhůta jen 7 kalendářních dnů. Nástup na peněžitou pomoc v mateřství tak může nastat i z ochranné lhůty.

Jak s peněžitou pomocí v mateřství, tak následně s rodičovským příspěvkem, se zachází pro účely provádění srážek totožně, jako by šlo o čistou mzdu.
I z tohoto příjmu tak bude Česká správa sociálního zabezpečení, resp. Úřad práce, provádět srážky. Příklad např. https://www.banky.cz/poradna/nezrusi-mi-insolve...

polakovakl
5. únor 2022

@mimi1004
@bara88
@lachtanice86
@nat
Je nutný takhle odpovídat? 😂 když nemám nic k tématu, tak se nevyjadřuje ne? Lidi jsou různý, z různých prostředí a skupin. Někteří si za svoji situaci mohou sami svou laxností a přístupem, ale taky to může být nevědomostí a výchovou. Nikdy nevíte, co se lidem v životě děje, tak prosím vás neodsuzujte. 🙏 A když s něčím nesouhlasím a nemám co hezkého bych řekl, tak si nadávám maximálně pro sebe. Nic vás neopravňuje se takhle vyjadřovat vůči cizímu člověku. Slečna by si to sice mohla vygooglit sama, ale třeba ani netuší kde začít a tyhle vaše řeči jsou akorát demotivující 🤦‍♀️🤦‍♀️

bara88
5. únor 2022

@polakovakl a ty si napsala k tématu co?

nat
5. únor 2022

@polakovakl kazdy si muze rict svuj stejne tak jako vy, a pokud se VAm to cist nechce,tak to nectete,a ano za insolvenci si lide mohou sami, pokud bych k tomuhle mela napsat neco hezkeho??Prominte ,ale tady neni nic tak super,za co bych pani pochvalila,leda,ze stat potom vypada jak vypada,protoze kazdy dobrotinec si poridi dite, a hned ho musi stat podporovat,no hold jsem asi jina,kdyz necekam pomoc od statu,ale chceme si deti vychovat a zafinancovat sami 😀 😀 Smutne,jak nekteri jedinci uvazuji 😖🙈🙉

polakovakl
5. únor 2022

@bara88 a ne? Jediné co jsem nezmínila je rodičovský příspěvek, jelikož na něj má nárok každý automaticky 🤷‍♀️

bara88
Autor odpověď smazal
Zobraz
polakovakl
5. únor 2022

@nat tak já doufám a přeju vám, abyste nikdy nic od státu nepotřebovala. Když je člověk v insolvenci, tak na sobě a svém dluhu evidentně pracuje a nenechává to vyhnít jako jiní… ale to jistě víte a doufám, že svoje děti vždy uživíte bez problému 🙏

bara88
5. únor 2022

@polakovakl hele můžeme si psát co chceme, tyhle vyžírky státu se mi prostě hnusi

1772
5. únor 2022

@polakovakl Ano, dítě má 2 rodiče, tak proč by se měl starat stát. Souhlasím, každý má možnost se rozhodnouti, jak bude fungovat.

lachtanice86
5. únor 2022

@polakovakl za mne je to potřeba se takhle vyjadřovat, aby to těm lidem došlo. Ze dítě si dělají dva a ani jedna strana z toho není stát, tak ať se starají nebo přemýšlí a naučí se finanční gramotnost

te_reza
5. únor 2022

A co dělá tatínek?!ten se zapojí?a ty už na tuty víš, že v dané práci ti smlouvu neprodlouží?

journals
5. únor 2022

@polakovakl popravde… vzhledem ke stylu psani dotycne si nemyslim, ze by byla schopna pobrat to, co ji pises za radu ty. Ale treba se pletu

polakovakl
5. únor 2022

Jenže né vždy tatínek funguje, finanční gramotnost se ve školách stále neučí a jsou skupiny lidí, které gramatika minula. A ano, do jisté míry to o člověku něco vypovídá, ale to neznamená že si nezaslouží adekvatní slušných jednání a odpověď. Případně se dá na chyby upozornit nějak lidsky bez toho, aniž byste z druhých dělali bůh ví co. A z výkladu některých zákonů a pravidel jsem kolikrát nesvá i já, ale když už vím zhruba o co go, jsem schopna se doptat. Všechny si žijete svůj život, je nutný takhle hodnotit ten cizí, když víte prdlajs? 🤷‍♀️🤦‍♀️ Já to prostě nepochopím.

veruuu_kubesovic
5. únor 2022

@polakovakl trochu naivní představa, že tohle někdo pochopí, když je na ryzikovem těhotenství a v insolvenci 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

veruuu_kubesovic
5. únor 2022

@smisulka21 a jaké peníze navic chceš, když jsi v insolvenci?

te_reza
5. únor 2022

@veruuu_kubesovic ještě mě teď zarazilo, že tet zjistila těhotenství a už má ryzikové 🤔

bara88
5. únor 2022

@polakovakl to že se to nevylučuje ve škole,to jako ženskou, která je v insolvenci a asi i bez chlapa omlouvá.

polakovakl
5. únor 2022

I kdyby to psal troll, tak vaše reakce o vás vypovídají víc negace, než příspěvek původní. Reprezentujte se, jak uznáte za vhodné, mně tohle vyjadřování prostě přijde naprosto zbytečné 🤷‍♀️ aneb hoď kamenem kdož si bez viny. 🙏

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
eviicka
5. únor 2022

@polakovakl zakladatelka je pracující, nikde nevidím žádný náznak toho, že je sama (může se zajímat i o PPM, RP...), ale tady mají některé hned jasno, jaká je to vyžírka a že se bude starat stát ☹.

letalnica
5. únor 2022

@eviicka To asi to slovo "nárok" většinu lidí popouzí...

mimi1004
5. únor 2022

@polakovakl Další svatá do řady? 🙈 Ráda poradím, ale abych luštila a přemýšlela, kde končí věta a začíná jiná, to fakt ne. Pokud se ti naše reakce nelíbí, drž se své rady a nekomentuj.

polakovakl
6. únor 2022

@mimi1004 Já vás nevychovám, jen mě zajímalo, kde se to ve vás bere a k čemu je to dobrý… 🤷‍♀️ Svět není černobílý 😉

smisulka21
autor
6. únor 2022

Milé dámy pracuji od svich 18 let, partnera mám, ryzikove mám protože sem prodělala plicní embolii, a mám zdraví na dvě věci, dítě sme neplánovali a vy by jste mne tu hned ukamenovali. 😔Taky nejsem nadšená že mám přivést dítě do me situace ale jemi 32 let a pak už bych ani děti mít nemohla, zeptala sem se jen na radu.

smisulka21
autor
6. únor 2022

@polakovakl děkuji nevěřila bych že když tam nedoplnim že pracuji od 18, a do dluhu sem se dostala abych zaoptarila mladší sestru a otce s RS a dvou mrtvickach sou lidi občas neprávem krůtí

smisulka21
autor
6. únor 2022

A prosím vím že moje gramatika stojí za houby, že mám špatné y-i, háčky a nebo nemám dokončenou větu. Ale šla sem si sem pro radu, a vy řešíte gramatiku, to zda pracuji, zda nejsem vyžirka atd, přitom na Googlu jsme našla nake odpovědi ale myslela jsem že se tu najde někdo, kdo my poradí a nebude mně jen odsuzovat.