Práce na Jižní Moravě. Je to reálné?

lepsa
17. srp 2020

Ahoj maminky, s manželem a dcerkou bydlíme v Praze, ale zvažujeme stěhování zpět na Moravu, kde máme celou rodinu. Co nás stále brzdí, je nedostatek práce na jižní Moravě. Stále se rozhodujeme, jednou tak, podruhé jinak. Na Moravě máme celou rodinu, bydlení by bylo v domě,ale nevím, co ta práce. Tady v Praze máme fajn práci, ale malý byt a rodina daleko. Dceři chybí babičky a všechny ty děti z rodiny. Já momentálně pracuji v administrativě, manžel řemeslo. Vzhledem k tomu, že i po přestěhování by manžel nějakou dobu odjížděl za práci do Prahy (pondělí až čtvrtek), já potřebuji práci na 8hodin, případně pouze na ranní směnu. Dejte mi prosím nějakou naději, že je možné takovou práci sehnat. Nebráním se ani obchodu nebo nějaké fabrice, ale pouze na ranní směnu kvůli dceři. Okolí Veselí nad Moravou /Kyjov/Hodonin/Uherské Hradiště...... Myslíte, že je to reálné? Nebo se na to vybodnout a zůstat v Praze. Nikoho v Praze nemáme a už ani známé, všichni se odstěhovali.

vladimira_b_l
Autor odpověď smazal
Zobraz
popelka1984
18. srp 2020

Taky přemýšlím o stěhování na Moravu, do Mikulova. Je tam větší část rodiny a co jsem tak sondovala tak práce tam je.

zelenaesmolda
18. srp 2020

@lepsa
pokud mate v Praze dobrou praci zustala bych tam.Nebo se mozna prestehovala nekde za Prahu?

mirecka.jaroscakova
18. srp 2020

Přestěhovali jsme se před třemi lety, v Praze jsme byli deset let. Konecne mame vlastni bydleni, v Pze to nebylo realne. Jinak si dodelavam skolu, praci sezenu urcite. A rodina by nemohla pohlidat, abys nebyla omezena jenom praci na ranni smenu?

andyskarsgard
18. srp 2020

Ahoj, my bydlíme v Brně. Budem se stěhovat na vesnici manžel už rok dojíždí do právě do Prahy na několik dní a pak domu. Já pracuju v Brně, ale teď jsem na rizikovem těhotenství. No a až budu na vesnici.. Asi si tam práci jen tak nenajdu. Manžel má celou rodinu na Zlínsku, a sestřenice a tety.. Mají strašný problém si tam najít normální práci a to jsou vysokoškoláky,.. Jediná co si našla byla doktorka, ostatní po mateřské nemůžou nic najít. Není to tam moc dobrý.

lepsa
autor
18. srp 2020

@vladimira_b_l bez dětí si myslím, že to jde zvládnout celkem dobře

lepsa
autor
18. srp 2020

@zelenaesmolda v Praze máme být na hypo, ale malý. Nic většího si tady a ani za Prahou už dovolit nemůžeme (s tím jaké jsou ceny nemovitostí). Jenže nám chybí ta rodina a hlavně dceři

lepsa
autor
18. srp 2020

@mirecka.jaroscakova bohužel hlídání by nebylo. Všichni pracující a nebydlela bych ve stejné vesnici jako ostatní, navíc každý bydlí v jiné vesnici

lepsa
autor
18. srp 2020

@andyskarsgard tak to není moc povzbuzující :( Zlínsko je už kousek od Veselí, říkala jsem si, alespoň ten Zlín by mohl být lepší

mirecka.jaroscakova
18. srp 2020

@lepsa to je škoda. Já jsem zatím na rodicaku, ale v okolí nemám nikoho, kdo by měl problémy najít práci, sice v rodině je to převážně školství a zdravotnictví, manžel IT, ale i tak. Ale třeba v nějakém marketu na částečný úvazek by neměl být problém, tam hledají pořád.

silvinek
18. srp 2020

Bydlím na Zlínsku a teda nemám kolem sebe nikoho bez práce. Každý, kdo si chce najít práci, si ji tady našel. Samozřejmě záleží na tvých požadavcích, ale myslím si, že se tady určitě něco najde, chce to jen hledat a zkoušet se ptát 🙂

lepsa
autor
18. srp 2020

@silvinek děkuji za pozitivní zprávu 🙂

zelenaesmolda
19. srp 2020

@lepsa
nebydlite na konci sveta,z Prahy se da na Moravu zajet v pohode.Ja bych proste do regionu,kde neni prace bez predem zajistenych mist nejela.

janedv
19. srp 2020

@zelenaesmolda nekde za prahu? Sledujes ceny realit "nekde za prahou"? Kdyz ne, tak nerad nesmysly

kometkak
19. srp 2020

Veselí blbé, UH lepší určitě. Taky podle toho, jaký obor.. Brno, Zlín není problém sehnat práci.

lepsa
autor
19. srp 2020

@zelenaesmolda Z Prahy NA Moravu nám to trvá skoro 4 hodiny, dálnice šílená. Jezdíme jednou za měsíc na víkend a absolutně nestíháme celou rodinu navštívit. Rodina nám dost chybí a nejvíc dceři

lepsa
autor
19. srp 2020

@janedv přesně tak. Máme malý byt cca 50m2 bez balkonu. Cena je teď 2x takova než jsme za něj dali.
I když být prodáme, na dům je to pro nás nereálné. Navíc by se musela vyplatit hypo takže nám nezůstane celá částka

lepsa
autor
19. srp 2020

@kometkak chceme bydlet v okolí Veselí. S dojíždění počítám. Spis jde o to, že budu časově limitovaná. Momentálně pracuji v energetice, administrativa. Dřív jsem dělala i prodavačku, takže s tím problém nemám

lepsa
autor
19. srp 2020

@kometkak dojíždět třeba z Veselí každý den do Brna... To bych časově asi nedala, skrz dceru

zelenaesmolda
19. srp 2020

@lepsa 4h cesty neni nic tak strasneho,co budete delat kdyz budete mit rodinu blizko ale budete bez prace?

lepsa
autor
19. srp 2020

@zelenaesmolda tak asi jak pro koho, když jedeme v pátek po práci a v neděli domu, není zrovna o co stát. Kdyby jsme tam byli pokaždé třeba týden tak ok, ale takto neee. A brát si každý měsíc dovolenou na týden taky není možné

zelenaesmolda
19. srp 2020

@lepsa
tak ja jsem zila dlouho mimo cr takze to,ze nevidim rodinu dva tydny pro me nic neni,jsem zvykla a urcite bych nesla nekam,kde neni prace...

mirecka.jaroscakova
19. srp 2020

@lepsa já myslím, že když budete chtít, práci tu najdete. A ty pouhé 4 hodiny cesty znam velice dobře. Teď to mám k našim 20 minut pěšky a je to nesrovnatelné, do Prahy bych se už nikdy nevrátila.

lennus
19. srp 2020

@lepsa Jsme také oba z Hodonínska a zůstali jsme po studiích v Praze. Vracet se nám nechce, ale jsem přesvědčená, že kdo chce a má co nabídnout, práci si najde, takže práce by asi pro nás nebyla hlavní překážkou, i když sama si uvědomuju, jak se lidi na j. Moravě drží práce zuby nehty a že v Praze máme více možností i brigád, můžu si i přivydělat při mateřské, což oceňuju.
Každopádně jestli vás to táhne zpět a budete šťastnější v blízkosti rodiny, udělejte to!
Jaké máš studium a pracovní zkušenosti? S řemeslem manžel určitě nebude mít problém s prací. A pokud máte možnost bydlení bez zatížení hypotékou, o starost méně. 😉 Držím palce!

sarkoc
19. srp 2020

Já bych šla tam, kam vás to táhne...sama jsem ráda, že jsem z Prahy zmizela, doufám, že navždy...

lepsa
autor
19. srp 2020

@zelenaesmolda každému vyhovuje něco jiného, taky proto se tady ptám, jak to tam s prací vypadá

lepsa
autor
19. srp 2020

@lennus asi kdyby jsme tady měli dům nebo alespoň větší byt a hlavně nějaké známé (což nemáme, protože se všichni odstěhovali), tak na to nahlíží jinak. Ale rodina nám chybí a to hodně. Bohužel jeden víkend za měsíc na Moravě opravdu nestačí, abych navštívila celou rodinu. Moje vzdělání jako žádná sláva, mám cukrarinu, že začátku jsem dělala v Praze prodavačku a teď už jsem asi 9 let v energetice v kanclu. Ale já se jiné práci nebráním, naučím se, nemám s tím problem

sarkoc
19. srp 2020

@lepsa a cukrařina soukromě z domova? Dorty na objednávku atd?

lennus
19. srp 2020

@lepsa Jinak nám cesta zabere tři hodiny, ano, D1 je šílená, co ji opravují, ale když jezdíme mimo špičku a s Wazem, čtyři hodiny to opravdu nejsou. Teď jsme to dali za 2:50, a to muž rozhodně nejezdí jak blázen. Dřív nebo v zimě, když se nerekonstruuje, to dáme i za 2:30

lennus
19. srp 2020

@lepsa Pokud jsi práci otevřená, fakt bych se nebála. Syn taky občas škemrá, chybí mu bratranec, sestřenice a babičky, ale zároveň má i dost kamarádů v Praze, v části, kde bydlíme už 13 let po studiích, jsme hodně zakořenili. Taky se někteří kamarádi už přestěhovali, ale zároveň jsem po narození dětí poznala nové. My jsme bohužel v nájmu, platíme dost málo, byt je relativně prostorný a jsme tam spokojení, hlavně s lokalitou, na tramvaji a za 15 minutv centru. Ceny jsou fakt šílené, buď půjdeme za Prahu, pokud budeme mít štěstí nebo koupíme menší byt na investici. Uvidíme, jinak nám vážně nic nechybí.