Pracovní neschopnost, smlouva na dobu určitou

radunka82
21. bře 2017

Dobrý den mam otazky.Od 1.3 2016 delam v jedné firmě kde jsem ani jednou nemarodila. Ted jsem zjistila ze jsem tehotna smlouvu mam stale na dobu určitou do 31.8.2017.Otazka zni kdyz začnu byt na nemocenske na rizikovem těhotenství i u prvniho ditete jsem to tak mela z jakeho obdobi vypočítáváji prumer pro neschopnost?A zda mam narok na materskou od svého nynějšího zamestnavatele nez bych nastoupila na rodičovskou dovolenou

kytkata
21. bře 2017

Nárok na PPM máš,protože už teď máš odpracovaný rok (k nástupu na PPM musí být odpracovano alespoň 270dní za poslední dva roky) no a průměr záleží přeci na tom,kdy na neschopenku či ppm nastoupíš- normálně se bere rok zpětné.

radunka82
autor
21. bře 2017

Aha tak to jsem rada me nekdo rekl ze je neschopenka z prumeru za posledni 3mesice ale na netu jsem vycetla z posledniho odpracovaneho roku

rezina1997
21. pro 2018

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. V úterý jsem se dozvěděla že mi smlouvu neprodlouží a budu ji mít do 31.12 .2018 jsem v 5 týdnů těhotenství a vůbec nevím jak se k tomu mám postavit jestli jit na nemocenskou a pak mateřskou. A jestli vůbec dostanu mateřskou . Děkuju

lachtanice86
21. pro 2018

@rezina1997 a nebo si najít práci