Přeřazení kvůli těhotenství, přijdu o funkci?

alpinka1
5. črc 2016

Ahoj holky, prosím jestli se někdo vyznáte v zákoníku práce atd. mohly byste mi poradit. Od června 2015 jsem pověřená výkonem funkce - do odvolání (tak to mám přímo napsáno v pověření), teď jsem v 8.tt a vzhledem k práci v rizikovém prostředí nemůžu zůstat tam kde jsem. Když zažádám o přeřazení, automaticky o funkci přijdu? A jak to bude finančně? Vím, že pokud těhotnou přeřadí na jinou pozici, musí jí zaměstnavatel dorovnat mzdu, pokud by byla nižší. Ale jak je to v tomhle případě? Musí mi zaplatit jen to, co jsem měla před pověřením (pokud mě odvolají z funkce) nebo jak je to? Moc se v těchto věcech nevyznám a nemůžu to nikde najít. Teď jsem na neschopence, dokud se moje nadřízená nevrátí z dovolené, nechtěla jsem to řešit s její zástupkyní. Ale potom bych ráda pracovala. Jde mi o to, že pokud by mě z funkce odvolali, tak bych si finančně pohoršila a potom by pro mě bylo lepší zůstat na neschopence, aby se mi mateřská vypočítávala z vyššího příjmu. Jinak nárok na rizikové těhotenství a na neschopenku mám, jsem po třech potratech. Spíš chci pracovat kvůli tomu, abych přišla na jiné myšlenky a nemusela pořád přemýšlet nad katastrofickými scénáři. To jenom na vysvětlení, aby se tu do mě někdo nepustil, že spekuluju nad tím, že si nechám napsat neschopenku bezdůvodně 😉