Rodičovský příspěvek - jaká potřebuji potvrzení?

ivca_ch
23. zář 2014

Ahoj holky,
vím, že se to tu stokrát omílalo, ale já už prostě nevím. 23.října bych měla nastoupit na rodičovskou dovolenou, budu hned navazovat na mateřskou. Je potřeba k žádosti o rodičovský příspěvek přidávat nějaké přílohy, například: "Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku" nebo "Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku"? Děkuji moc za rady.

j.a.n.i
24. zář 2014

@ivca_ch Ano, je. Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku.

ivca_ch
autor
24. zář 2014

@j.a.n.i Děkuju. A ten druhý formulář tedy nemusím vyplňovat a nechat potvrzovat?

j.a.n.i
24. zář 2014

@ivca_ch Ne, ten bys potřebovala pouze v případě, že bys potřebovala volit přes partnera, třeba pokud by ti nestačil plat na chtěnou výši rodičáku.

ivca_ch
autor
25. zář 2014

@j.a.n.i Jj,děkuju, už to chápu. Na té příloze je ještě kolonka k vyplnění od zaměstnavatele, to musím taky vyplňovat?

pejsanek
25. zář 2014

Já kolonku od zaměstnavatele nevyplňovala, ale musela jsem oba formuláře vyplnit, abych dostala nejvyšší rodičák.

j.a.n.i
26. zář 2014

@ivca_ch Ne, to je jen pro ty, kdo nemají nárok na PPM a jsou na neschopence v souvislosti s porodem.