Se 3. dítětem půjdu zpět na původní výšku mateřské?

hakanka
16. čer 2011

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zkušených: mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Z první mateřské a následovné RD jsme přešla zpátky na mateřskou a další RD. Pokud bych měla 3. dítě, půjdu zpátky na původní výšku mateřské, pokud se dítě narodí do 4 let druhého? A jen pro zajímavost, platí to tak i u dalších dětí (čtvrté, páté) - pak chudák zaměstnavatel 🙂. Díky za odpověď.

brisalek
16. čer 2011

Ja si myslim, ze to plati porad u vsech deti.Ze kdyz jdes rovnou z rodicovske na dalsi materskou je to jasne.
Chtela bych se zeptat na neco jineho. Kdyz nastoupim do prace, kdyz je dceri 2,5 roku, budu pracovat na pul uvazku vic jak 12 mesicu. A na dalsi materskou nastoupim pred male 4 tym rokem. Budu mit materskou jako pred tim??? Abych mela narok na materskou musim odpracovat 270 dnu a nekde jsem nasla, ze kdyz odpracuji tech 12 mesicu pocita se to z tech poslednich 12 mesicu a je jedno, ze je mensi nez predchozi. Jen kdyz neodpracuji celych 12 bere se nejaky jiny "zaklad" a jeho vyse se porovnava s predchozim???? Ale 270 dnu je vice jak 12 mesicu, takze to bych pak nemela mit narok vubec???? Poradi nekdo???

j.a.n.i
16. čer 2011

@brisalek Pokud ti stále trvá pracovní poměr, tak máš na mateřskou nárok stále, nemusíš odpracovat žádných 270 dní. A až do 4 let věku předchozího dítka se základy porovnávají a je úplně jedno, zda si mezi dítky chodila do práce 2 měsíce nebo rok.

j.a.n.i
16. čer 2011

@hakanka Platí to obecně, tudíž i pro páté dítě... A nevím proč chudák zaměstnavatel, tomu je úplně jedno jak máš vysokou mateřskou, jeho to nestojí ani korunu.

brisalek
16. čer 2011

@j.a.n.i aha diky moc.Tech 270 dni plati asi teda jen pro ty co jsou treba v prvni praci, po skole a podobne, ze? Ono to je na kazdem miste trochu jinak. Nikdy jsme moc nepotrebovala mzdove ucetnictvi a zadne davky zkoumat, tak jsem rada za rady🙂. Ja jsem mela tu nejvyssi materskou ktera v roce 2009 byla, takze by to bylo fajn, kdyby ta druha byla stejna🙂🙂a pritom jsem jen mohla pracovat na polovicni uvazek🙂.

j.a.n.i
16. čer 2011

@brisalek Jojo, těch 270 dní platí v první práci nebo třeba pokud nějakou dobu někdo nemá zaměstnání... Jinak mateřská bude stejná, nebo o něco vyšší, neboť šly nahoru redukční hranice a možná i strop mateřské (to nevím jistě jestli bylo na přelomu let 2008 a 2009 nebo 2009/2010).

hakanka
autor
16. čer 2011

@j.a.n.i díky moc, já to brala s tím zaměstnavatelem tak obecně, že mi musí držet místo apod. Mám fakt štěstí, nastupovala jsem jako zástup na dobu určitou a pak mi to přehodili až na první RD (za odměnu, potřebovali mně 🙂).