Těhotenství - práce.

nikol125
2. led 2020

Ahoj holky, snazime se o miminko ale dneska jsme se dozvedeli ze nase firma konci, nebo spis firma cela ne ale nas obchod.. takze nezbyva nez podat vypoved, majitel nam ji prej neda ze jedine nas posle do jinacich mest kde sidlime taky.. ale vypoved nam neda jedine pokud nebudeme chtit tak mame vypoved podat my. No ja rozhodne nebudu jezdit xx kilometru do prace. Takze jsem premyslela ze normalne dam vypoved a pujdu na pracak nez neco najdu. Ale mam takovy pocit ze do te doby rozhodne otehotnim.., uz to resime i pres doktory a fakt nechci cekat nejake mesice nez si neco najdu a budu mit po zkusebce, moje otazka zni co kdyz otehotnim a budu na uradu prace? Z tama bych sla na rizikove.. nedostanu materskou? Jak dlouho ta materska je? Nevim jak moc se ted zachovat... o penize nejak nouzi nemame i kdybych byla na uradu prace ale jde mi o to o co pak prijdu na te materske kolik tak je od kdy se to pocita a jak dlouho popr je 🤔

vendelinka08
2. led 2020

@nikol125 tak pokud bych planovala mimco..vydrzela bych i dojizdeni. Nechce vam dat vypoved protoze vam nechce dat odstupne. Na pracak bych nesla..snazila bych se o mimco a vydrzela...pak uz se do stejne prace vratit nemusus..ale mela bys narok na materskou...treba se bude jednat o par mesicu..

jjasmina
2. led 2020

@nikol125 Záleží jak máte postavenou smlouvu , já osobně mám smlouvu na dobu neurčitou a mužou mě přesouvat jen v rámci města. Pokud to máte taky, je hloupost dávat výpoved, není vaše vina , že obchod končí. Jinak musíte mít odpracovano behem dvou let 270 dní abyste měla nárok na mateřskou

lenoulinkaa
2. led 2020

Taky si myslim, ze bys mela mit spdcifikovano, ale abys tam třeba neměla vymezení na kraj nebo čr. To si s tebou pak muze v klidu soupat. Pokud bys byla na Up, tak rizikové mít můžeš, ale ne placené, protože bys neměla nárok. Musela bys být nemocná ještě za trvání smlouvy nebo v ochranné lhůtě 7 dní po skonceni pp. Pak nastoupit ppm případně v ochranné lhůtě max 180 dní od konce pp.

adel_si
2. led 2020

Taky bych určitě vydržela pár měsíců dojíždění.. Jestli chceš, pošlu mi do zprávy pracovni smlouvu, mrknu na podmínky.. Samosrejme zacerni tvoje údaje a klidně i firmu 🙂

lolam10
2. led 2020

Materska je 6m je to zhruba 70% platu,az pak navazuje rodicak(300 tisic).pokud budete mit platnou smlouvu tyka se i dalsiho tehotenstvi.urcite to neni nezanedbatelna castka.snazila bych se byt zamestnana az pujdete na materskou.pokud byste nebyla na rizikovem tak na ni jdete az v 7.m tehotenstvi tedy byste mohla byt i za zkusebkou napr...

nikol125
autor
2. led 2020

Holky jeste jinak, ja pokud by firma nekoncila a otehotnela bych tak bych sla na rizikove... mela bych strach mela jsem i nervy a vsechno a chtela bych byt v klidu doma nehlede na to ze vim ze by mi rozhodne bylo zle.. To dojizdeni, ja ted dojizdela 30km.. jsem z jihomoravskeho kraje.. pak mam brno a to mam pres 50km a snad jeste horsi podminky, to bych nedala.. a pak me pry muzou dat sluzebni cestu do ostravy az kde mame pobocku s tim ze bych tam musela byt dva mesice ubytovana...Takze chapete ze to fakt ne.. kdybych dojizdela par km tak nereknu na to jsem zvykla ale toto... Takze nejak nevim co ted, nasla bych si klidne nejakou praci za par korun klidne ale to taky ve zkusebce nemuzu otehotnet ne? Muzou me vyrazit? Jak rikam sla bych tak ci tak na rizikove ale kdybych to oznamila a byla ve zkusebce tak letim ne?

nikol125
autor
2. led 2020

Jinak ja nastoupila 1.4 takze narok na odstupne myslim ani nemam to je az po roce?

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikol125
autor
2. led 2020

@jjasmina No me bylo receno ze odstupne nedostanu.. ve smlouve mame myslim to ze, pokud neco tak nas muzou poslat jinam..

nikol125
autor
2. led 2020

A mam na dobu urcitou..

jjasmina
2. led 2020

@nikol125 víte, klidně bych šla se smlouvou a zeptala bych se třeba na pracáku at máte jistotu...

luj89
2. led 2020

@nikol125 a jake mas ve smlouve misto vykonu prace?

rosa106
2. led 2020

@nikol125 Ach jo, tohle zneužívání nemocensky je hroznej trend. Ještě ani nejsi těhotná, ale už víš, ze ti bude určitě blbě a ze budes mít nervy, atd. Kurnik, pokud nejsi nemocná, ale ,,jen” těhotná, tak přeci nebudu zneužívat nemocenskou! Nechapu! Promiň, ale tohle mne proste vytaci.

adel_si
2. led 2020

@rosa106 chtěla jsem napsat něco obdobného 🤦‍♀️

nikol125
autor
2. led 2020

@rosa106 A co ti na tom vadi? Nejsem, ale nebudu se stresovat a tak.. chci si to uzit se vsim vsudy pracovat pak budu celej zivot nevim co je na tom spatne.. a treba rizikove i dostanu kdyz mame problem s otehotnenim., proto na to asi prihlizim jinak mam strach aby se pak neco nestalo.. a bude mi stacit dostavat par korun na rizikovem nez se trapit nekde v praci.. toho si uziju jeste az az.

nikol125
autor
2. led 2020

Je to kazdeho nazor ja se ptam na neco jineho a ne na to aby tady nekdo nekomu rikal co delat, kazdy at si udela co chce... kdo si muze dovolit byt doma at je.

nikol125
autor
2. led 2020

@luj89 To nevim ja ted nemam smlouvu u sebe .. :/ ale rikal mi to vedouci.. kazdopadne divne ze kolegyne je v praci pres rok a ma na dobu urcitou a ji rekli ze na odstupne ma narok.. me konci smlouva az 1.4 mam taky na urcito ale prej kdyz nemam odpracovany rok nedostanu nic... tady v tom odkaze je napsano neco jineho tak uz sem z toho jelen

journals
2. led 2020

@nikol125 jasně, hlavně se nestresovat... 🙄 panenko skákavá...

Jak se ve tvé situaci zachovat? Prostudovat si pořádně svojí pracovní smlouvu a zákoník práce. Rozhodně nedávat výpověď dobrovolně, jen to na vás zkouší. Ale jestli tam jste všechny takové trubičky a jakmile pohrozí už plánujete nemocenskou, nedivím se... však proč by vám dávali odstupné, že? 😖

journals
2. led 2020

@nikol125 No to je jasné, oni ti prostě jen smlouvu neprodlouží, to je úplně jednoduché. Proto ti odstupné neplánují dát

rosa106
2. led 2020

@nikol125 Ach jo, je to marný, je to marný, je to marný...Tak ať se ti brzy postesti a doma si to pak v klidu uzijes 🍀🤦🏽‍♀️

drep
2. led 2020

@nikol125 každý ať si udělá, co chce? Akorát to cahlujeme my všichni! Víš, že nemocenská není od toho, abys měla klídeček doma za cizí prachy, ale k léčbě? Však doma být můžeš, v klídečku, ale zadarmo. Opravdu bych si přála, abych tyhle gynekologický švindl neschopenky začala sociálka potírat.

slayc
2. led 2020

@nikol125 Tak hlavne je si treba uvedomit, ze pokud das vypoved a nenastoupis od ukonceni pomeru do 180 dni na materskou tak na ni narok mit nebudes, at uz odpracovano mas nebo ne.. takze pokud nejsi tehotna, tak bych vypoved nedavala, a ani pak ne, protoze zjistis, ze si tehotna, ukoncis to a mas stejne houbeles.. bud si najdi jinou praci, nebo to tady pretrp.. a jak rekl nekdo vyse, ani tehotenstvi neni nemoc, dokud sem mohla a nemela zdravotni problemy, tak sem makala, pak si vybrala mesic dovolene a sla na materskou.. neschopenka je pro nemocny lidi.. ale delej jak uznas za vhodny no

journals
2. led 2020

@drep Mě to už kolikrát přijde jako rouhání, fakt. Nemůžu si pomoct... Nepřála bych takovým holčinám aby zjistily k čemu ta neschopenka v těhotenství vůbec je 😔

handulkak
2. led 2020

@rosa106 taky poslední dobou čtu, jak ji každý chce. Ale nikomu bych nepřála, aby ji opravdu potřeboval. U první jsem neměla čípek a ležela skoro celých 7mesicu a teď u druhého zase krvácení, tvrdnuti břicha, migrény. Ale mít ji jen tak, protože chci.... 😳

luj89
2. led 2020

@nikol125 tak pak ti nemuzeme poradit, musis zjistit co mas ve smlouve.

jjasmina
2. led 2020

@handulkak já se spíš divim, že jim to dr napíše jen tak, já měla teda taky skoro od začátku, ale byly k tomu duvody, jinak by mi ji dr ani nedala

nikol125
autor
2. led 2020

Holky ale proboha ja rikam ja nemam narok zustat proste tam kde sem byla ted to konci jinak bych tam byla a nebudu jezdit 100km do prace.... kdyby to nekoncilo logicky taky neskoncim. Ja se nehroutim z toho ze nedostanu odstupne.. ale pokud na nej mam narok logicky bych ho chtela.
A nereste veci okolo neschopenky, nikdy nevite kdo jak co ma a to jsem tu rozebirat fakt neprisla!

journals
2. led 2020

@nikol125 Tak se k tomu postav čelem, začni si hledat novou práci a přestaň vymýšlet jak hned půjdeš na nemocenskou - hlavně abys byla v klidu. Se nemůžeš divit, že s touto hláškou tady fakt neuspěješ 🙄
S tím dojížděním záleží, co je ve smlouvě. To ti nikdo nepoví, musíš si jí pročíst + kouknout do zákoníku. Ale jestli jsi neřešila znění smlouvy při podpisu, tak je jasné že to na vás zaměstnavatel zkusí... ani se mu asi nedivím