Těhotná, výpověď ve zkušební době, poraďte prosím

rezza
10. črc 2015

Ahoj
jsem na nemocenské kvůli rizikovému těhotenství... Přišel mi dopis o ukončení pracovního poměru ještě ve zkušební době. Chtěla jsem se zeptat... Jestliže nemám odpracovaný rok, což je v mnoha věcech podmínka.. Jak mám postupovat dál? Mám volat k lékařce, která mi vystavila neschopenku a nahlásit, že tedy už nejsem zaměstnaná? A jak to bude dál ? Budu nadále na neschopence s tím, že mi nebude vyplacená nemocenská, nebo se musím hlásit na pracáku?🙂 Předem děkuji za odpovědi.

xpila
11. črc 2015

@natyhonzik Pokud jsi měla pracovní poměr na dobu určitou, tak jsi zadnou výpověď nedostala.

natyhonzik
11. črc 2015

@xpila dostala prisla me tetka v cervnu,zapoctovy list atd. mela jsem strach hlavne kvuli materske ale jelikoz jsem predtim mela odpracovano ,tak narok mam,i variantu 3 let MD

xpila
11. črc 2015

@natyhonzik A z jakého důvodu jsi ji dostala?

natyhonzik
11. črc 2015

@xpila ze jsem tehotna tudiz nevidi duvod dale prodluzovat smlouvu,

xpila
11. črc 2015

@natyhonzik Tak to jsi ale žádnou výpověď nedostala, proste ti jen vypršela smlouva, protože jsi ji měla ma dobu určitou. A to je podstatný rozdil

natyhonzik
11. črc 2015

@xpila no jasny muze se to brat vlastne takhle ukonceni pracovniho pomeru,asi jsem to napsala blbe to se omlouvam,takze vlastne nebyla dale prodlouzena smlouva nemeli duvod k memu stavu ji prodluzovat

xpila
11. črc 2015

@natyhonzik Ano, on je to fakt podstatný rozdíl, protože jako těhotná bys výpověď dostat nemohla.

gracinka7
11. črc 2015

@gepe Od 3.6., zkušebka měla končit 30.6. a ke 29.6. byl ukončen pracovní poměr. Já si taky myslím, že by mi to měli dát.

natyhonzik
11. črc 2015

@xpila timto se omlouvam

blondynka400
11. črc 2015

@gracinka7 to určitě není pravda. Pokud máš PP řádně ukončený, vše jsi odevzdala, není jediný důvod. Jediné některé ukončovací materiály nejdou hned, u nás jsou třeba navázané na výplatní termín za daný měsíc, dřív mzdovka některé věci prostě z programu nevytáhne. Takže když by si třeba u nás končila toho 29.6., komplet papíry by jsi dostala po 15.7.

karolinka456
11. zář 2015

Dobry den,chci se zeptat.Otehotnela jsem a dala jsem vypoved v praci a evidovala jsem se na UP.Uvedomila jsem si,že se udelala hloupost a chtela jsem jit na neschopenku,jenže ochranna lhuta je jen 7 dní.Takže jsem bez prace na UP.Chci se zeptat mam narok na nejake prispevky.Odpracovany mam jen 7 měsícu,pocita se do toho i Dohoda o provedeni prace?