Uvítali byste hlídání nemocných dětí?

28. lis 2023

Ahoj maminky, již delší dobu přemýšlím nad hlídáním nemocných dětí. Protože babičky jsou pracující a do důchodu daleko ....a
jelikož jsem se dostala sama do situace , kdy je pro mě téměř nemožné chodit do práce, protože se u nás pořád střídá nudle u nosu, kašel a všechny takové ty sice drobnosti ale děti s nima do školky nemohou....
Tak mě napadlo jít na to touhle cestou, jako živnost....bydlíme v domě, přímo uprostřed menšího města, takže si myslím, že prostředí by bylo ideální. Místnost samostatná - kuchyňka,WC a obyváček ze kterého by se udělala hernička , co myslíte? Byl by o to zájem? Samozřejmě aby to bylo finančně dostupné hlavně pro maminky které do té práce potřebují, ale taky abych z toho něco měla.

sanyy22
28. lis 2023

Já mám sice jen jedno dítě, ale když je syn nemocný, tak chci být co nejvíce sním. Přeci jenom když jsou děti nemocné tak chcou být co nejvíce s maminkou ( alespoň teda my to tak máme) syn když je nemocný tak pomalu nemohu ani na WC
Ale třeba maminky co mají více dětí....

krisstina93
28. lis 2023

Nikdy bych nesverila nemocne dítě cizi osobě. Natož ho ještě táhnout k někomu cizímu domu.

martinka_33
28. lis 2023

Umim si představit takovou službu využít.
@sanyy22 vzhledem k tomu, ze skolky neprijimaji ani deti s obycejnou rýmou, tak nemam potrebu být s takto nemocnym ditetem (ktere 3x za den zakasle a 2x se vysmrká a jinak mu nic neni).

lovemusicsun
28. lis 2023

Já osobně bych asi nevyuzila, mám možnost hlídání od prarodičů nebo home office, ale dokážu si představit, že by to mohlo pro někoho fungovat. Ono je nemocné a nemocné, s horečkou nebo prújmem bych děti někomu jinému nesvěřila, ale jakmile jsou už "zdravé", jen potřebuji ještě pár dní mimo školku, případně při nějaké neškodné nudli, proč ne. Jen nevím jak to myslíš- vždy by tam bylo jen jedno dítě? Předpokládám, že bys jich tam neměla více najednou. Taky bych se asi hodně zaměřila na čistotu a hygienu u hraček, aby tam nenachytaly ještě více bacilů, když se budou střídat.

martinka_33
28. lis 2023

@krisstina93 když máš domluvenou neodkladnou schůzku nebo jsi objednaná k lékaři, kde je čekaci doba 3 mesice, tak jde nejake ťuťu ňuňu stranou. A do detskeho koutku ho dat nemuzes, takze dite s obycejnym nachlazenim, bych klidne k cizi hlidačce domu šoupla 😀

martinka_33
28. lis 2023

@lovemusicsun to je pravda, asi by muselo být jen jedno nebo sourozenci, jinak by krome rýmy odeslo jeste s prujmem a neštovicema 😀

irmamala
28. lis 2023

Umím si představit, že bych mohla využít paní, která přijde k nám a bude se starat jen o moje dítě. Ale brát nemocné dítě do skupiny dalších nemocných a cizích dětí je úplný nesmysl.

marimanta
28. lis 2023

Nápad fajn, ale v praxi to bude peklo. Matky ti tam narvou klidně opravdu nemocné děti, kterým bude vážně zle. Vzájemně se nakazí všichni kdovíčím.... Vlastně mi to ani jako fajn nápad už nepřijde. Resp. hlídat je hromadně. Naopak individuálně jo. Když jsem dělala ve škole, běžně tam chodily nemocné děti (1. třída) - joo, já už v noci blinkala, nebo jsem ráno měl horečku, maminka mi dala prášek a prej vám to nemám říkat. Takže jaké děti by asi přišly sem...

sarihy
28. lis 2023

Jako že míchat bacily? No děkuju pěkně. Jedno dítě s dobíhající rýmou možná, více nemocné dítě rozhodně ne, ve skupině machlazených dětí ani omylem. Soudného rodiče toto vůbec nenapadne.

veruuu_kubesovic
28. lis 2023

Tahat nemocné dítě někam k cizí paní? Než jej mít doma pod dohledem? No tak to ani omylem...

martinka_33
28. lis 2023

@sarihy
@veruuu_kubesovic koukám jaká jsem strašná macecha 🤣 Já bych se smad zbavila i blicího dítete, jen abych to blitíčko nemusela uklízet 😂

mirin89
28. lis 2023

Jsi zdravotni sestra nebo jak bys resila podavani leku? Premyslela jsi nad tim? A vzdy by si hlidala jen 1 dite, aby ty deti od sebe neco nechytly navzajem? Nevim, moc si to predstavit nedovedu, mozna jako nejaky privydelek jako vypomoc znamym, ale uzivit se tim, splnit hygienicke podminky pro to, abys to mohla delat oficialne... nevim, prijde mi to docela slozite...

mourovatakocka
28. lis 2023

Nápad je to pěkný, taky jsem uvažovala, že bych nabídla spolužákům ve školce, když mají děcka jen rýmu. A každá maminka se fakt nemůže hodit na HO a s každou rýmičkou zůstávat doma. Ale hlídat více dětí s různými nemocemi, to se mi nezdá reálné. Plus pokud by to byly neznámé děti, necítily by se třeba u tebe moc dobře, případně se vždycky najde někdo, kdo ti tam pošle dítě s něčím brutálně infekčním typu neštovice, impetigo a tak.

pavca1982
28. lis 2023

Naprostý nesmysl viz.komentáře nade mnou. Stačí se nad tím zamyslet a výsledek se dostaví.

krisstina93
28. lis 2023

@martinka_33 s obyc rymou ho dam klidně do školky, nebo jeden den pohlídá otec nebo babička, když nebude na vyber a budu muset někam neodkladne, ale dat dítě s nachlazenim domu osobě, která hlídá nemocne děti povede akorat k tomu, ze si prinese další nemoc. Stačí aby měla zakladatelka doma svoje nemocne děti a už pochyta jedno dítě od druhého všechny nemoci.

martinka_33
28. lis 2023

@krisstina93 to rozhodne to je stejne jako navsteva u dr. uz se mi stalo ze dite prislo s anginou a odeslo s anginou a 6.nemocí.

krisstina93
28. lis 2023

@martinka_33 tu zkušenost nemám, my chodíme k Dr po telefonické domluvě, ona nás nasměruje časově tak, aby sme se s nikým nepotkali v čekárně a taky má extra čekárnu pro infekční případy, takže jak někdo přijde třeba s nestovicema, tak ho soupne tam a nenechá ho jít do čekárny, kde sedi dítě s rymou.

me_druhe_ja
28. lis 2023

Nápad zajímavý, ale provedení horší. vodit nemocné dítě k jiným nemocným dětem je naprd. Takhle si to budou jen předávat. Ale kdyby někdo byl ochoten přijít k nám, tak to si dovedu představit využít.

lenerka1
28. lis 2023

V akutní fázi nemoci určitě ne, to jsou děti na mě nalepené, v doléčovací by mi to dávalo smysl, ale ne někam dítě vozit, spíš pozvat si domů paní/slečnu na hlídání, co se nebojí dětských rýmiček.

me_druhe_ja
28. lis 2023

@martinka_33 jo já se takhle už 3/4 roku objednávám na kontrolu na gyndu. 2x jsem to musela rušit, protože přítel musel pracovně pryč, jednou to zrušila doktorka a teď mám termín v pátek a taky to asi nedopadne. Syn má týden horečky, dneska jdem znovu k Dr, ale do školky to tento týden nebude a pokud tu v pátek přítel nebude, tak zas nic

kecalka2
28. lis 2023

Nápad dobrý, ale každopádně podle mě nebude jen tak, toto provézt. Podle mě bys musela mít zdravotní a pedagogické vzdělání. Cizí maminky by se pak mohly pídit. Každopádně já už mám dítě školního věku, ale ve školkovém období když už, tak bych spíš uvítala, aby přišel někdo domů k nám, než dávat nemocné dítě do cizího prostředí k cizí paní. Je dost možné, že by se ti i povedlo rozjet to podle svých představ. Já mám zkušenosti, když jsem byla na RD, tak jsem hodně hlídala děti. Byli to spíš známí od manžela. Já si tedy za to nic nebrala, ale časem mi hodně přišlo, že maminky celkem využívají mé dobroty. Nikdy mi hlídání neoplatily. Jezdily si pro dítě pozdě, než jaká byla domluva, braly to jako samozřejmost a často se mi stávalo, že mi narvaly nemocné dítě. Ty to budeš mít jako placenou službu, tím spíš si dávej pozor, abys splňovala podmínky. Práce s maminkama je podle mě nejhorší. Já měla děti celý den a často se mi stávalo, že by ještě nejraději, abych jim dělala speciální jídlo, bohatý program se zábavou atd.

miryp
28. lis 2023

Ne, nepotřebuji, aby mé nemocí oslabené dítě šlo do kolektivu, kde jsou jiné viry a bakterie a nachytalo na sebe něco dalšího.

aarriel
28. lis 2023

@martinka_33 presne to me taky napadlo 🤣 strevni chripka na hlidani je idealni 🤣

krisstina93
28. lis 2023

Mimochodem zakladatelko, jak bys to chtěla osefovat, aby na tom nebyly bity tvoje děti? Umedomujes si, ze s takovým podnikáním by byly prakticky neustále nemocne? A to nejen nudli u nosu. Jak bys hlídala ty svoje a zároveň cizi nemocne? Spousta nemoci se třeba v začátku ani neprojevuje nějak agresivně, ty očíslované nemoci, neštovice, covid apod to začíná kolikrát lehce zvýšenou teplotou nebo se to někomu projeví jako lehke nachlazení, ale druhy muze mít hnusny průběh. Chápeš, ze ty a tvoje děti byste to pak všechny pochytaly?

gdpr
28. lis 2023

U nas keď nikto nemôže tak mame opatrovateľku, ktora chodí ku nám (moju kamarátku ktorú poznám vyše 10 rokov) a ona sa postará a je to bežné najmä v zahraničí... ale takto ako to ty popisuješ do toho by som dieťa nedala nevidím dôvod prečo chore dieťa treba voziť niekde mimo domu keď určite v dnešnej dobe nie je ťažké nájsť opatrovatelku/aupair +väčšina zamestnaní od covidu využíva aj homeoffice takže za mna naozaj toto je zlý nápad.

drep
28. lis 2023

@gdpr no, většina zaměstnání. Já jsem doktor, manžel sestra, moje máma je učitelka, táta správce objektu. Je to divný, ale všichni neděláme kancelářskou práci, která se dá dělat odkudkoliv nebo dodělat večer. Nic to neměnil na tom, že bych své nemocné dítě nedala k jiným nemocným dětem, ale mně se to kecá, protože naše školka nějakou nudli fakt neřeší a jinak obvykle hlídá tchýně, ale mám pochopení pro zoufalé mámy, které do práce fakt musí a školka odmítá dítě s blbým poinfekčním kašlem

martinka_33
28. lis 2023

@drep co jsi to za doktorku kdyz neumis lecit od stolu 😛 Muj muž řikal ze by homeoffis bral, domu joystick a trainsimulator akorat by to nebyl simulátor ale opravdovej vlak 😀

kecalka2
28. lis 2023

Já si hlavně myslím, že pro tebe to bude taková hrozně nevděčná práce. Je dobré si i popovídat s nějakou učitelkou ze školky, jak se jim pracuje s některýma maminkama. Zvlášť, když budeš placená služba. Už takhle kolikrát ty mámy chtějí, aby dávaly učitelky těm jejich dětem speciální péči, přestože to není potřeba. Teď jsem třeba byla svědkem na třídní schůzce ve druhé!!! třídě, jak maminka žádala paní učitelku, aby její dítě často pilo a snědlo svačinu.... Takže si neumím představit, jak by to probíhalo, kdybys hlídala nemocné děti. Dáš dítěti později prášek, cokoliv a už to budou řešit. Věř mi, já hlídala takhle z dobré vůle zadarmo a bylo to hrozné, co si ty mámy vše navymýšlely. Přitom jejich děti byly doma celé dny na mobilech a po mě by chtěly pak bůhví co. Hlavně, že ušetřily za dovolenou a mohly chodit do práce. A to je tak se vším. Podobná zkušenost i s pomocí hlídání psů jedné kamarádky. Pak by nejraději chtěli všichni pořád, na oplátku nic a ještě si navymýšlí plno kravin okolo.

ele_nka
28. lis 2023

Dokážu si představit, že si pozvu někoho na hlídání individuálně, když do té práce opravdu musím. Ale dávat své oslabené dítě mezi další bacily ani omylem.

prejeta_zaba
28. lis 2023

Já už dlouho zvažuju, že by místo nepovedených návrhů na sousedské hlídání a dalších vychytávek mohla vláda vymyslet nějaký takový systém chův nebo institucí, kdy by takhle přišla paní domů. Aby byla ověřená, aspoň trochu důvěryhodná, mohla by přijít, když ráno zjistíš, že má dítě rýmu a nechceš po 150. chybět v práci...Samozřejmě by ji člověk platil, ale zaměstnaná by třeba mohla být pod školkou nebo obcí...nevím samozřejmě detaily. K někomu cizímu k dalším nemocným dětem samozřejmě nikdo soudný děti vozit nebude. Buď je dítě nemocné natolik, že stejně chce jen ležet u mámy a nebo mu dohromady nic není, ale nepotřebuju, aby si k rýmě doneslo průjmy a horečky. Ostatně tohle nechápu ani v nemocnicích. 🤷‍♀️Takže nápad není špatný, ale bohužel provedení to chce promyslet.