Za jak dlouho mi pošle zaměstnavatel zápočtový list?

majkapb
13. čer 2016

Ahojky všem,
chci se zeptat. Jsem na MD, která mi končí 8.10.2016. Do minulého zaměstnání ve kterém jsem byla před MD se vrátit nechci, proto jsem si našla jinou práci do které mám nastoupit 1.9.2016. A jako jeden z dokladů, který mám doložit je zápočtový list. A tak mě zajímá, kdy bude nejlepší dát v předešlém zaměstnání výpověď a do jaké doby mi pošle zápočtový list. Předem děkuji za odpovědi a rady 🙂 🙂

kackaaaa
13. čer 2016

Zápočtový list se vydává poslední pracovní den. Záleží, zda máš dobu určitou či neurčitou. Ve druhém případě bude třeba podat buď výpověď, nebo se domluvit na ukončení PP dohodou k určitému datu - a k tomu dostaneš zápočťák...

j.a.n.i
14. čer 2016

@majkapb Podat výpověď, pokud chceš jít do nové práce s ukončeným předchozím zaměstnáním (ale zápočtový list nevím zda hned budeš mít v ruce) je potřeba do konce června. nebo se se zaměstnavatelem dohodnout na konci dohodou.

pazdelu
14. čer 2016

já jen ještě co si vzpomínám, když končil manžel v jedné práci - zápočťák musí vydat, ale podle všeho co nám bylo řečeno nejsou povinni ho zasílat...ale třeba to máte lepší a dá se s nima domluvit líp 🙂

crawler
14. čer 2016

@majkapb musíte se domluvit,já ho zaslala 2 dny od ukončení poměru a bylo mi řečeno, že takovou rychlost ještě u zaměstnavatele paní neviděla 😀

majkapb
autor
14. čer 2016

....děkuju 🙂 ...