Žádost o rodičovský příspěvek. Co je třeba za doklady?

suki
8. led 2008

Ahoj holky, předem se omlouvám, jestli tu to téma někde je a nebo jestli Vám přijde, že sem cpu téma, které sem nepatří. Zítra jdeme na úřad práce žádat o rodičovský příspěvek a potřebovala bych vědět co potřebuju za doklady s sebou. Děkuju všem za odpověď 🙂

puresin
18. led 2017

@suki Vcera jsem tam zrovna byla. 🙂
Takze: obcanka, rodny list ditete, formular Zadost o rodic. prispevek (vytiskla jsem si ho z netu a doma vyplnila, cim jsem si byla jista), papir od gynekologa na materskou dovolenou (i kdyz jsem na ni nemela narok, stejne ho chteli) a ze Spravy soc. zabezpeceni potvrzeny denni vymerovaci zaklad manzela (abych mohla volit delku a vysi rodicaku - sama nemam dost odpracovano, ale to jinak neni potreba).

plafune
18. led 2017

@klllarinka01 prvni se jmenuje zadost o rodičovský příspěvek a druhy denní vyměřovací základ, ale ten myslim vytisknout nejde 🙂

klllarinka01
18. led 2017

@plafune dekuji za rychlou odpoved. 🙂. Myslim ze by ten denni vymerovaci zaklad mohl byt tenhle: https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.... 🙂

marry16
21. bře 2017

@puresin A potrebuji muj rodny list a manzeluv rodny list? Jeste se zeptam za jak dlouho ti prisli penize? Dekuji 😊

puresin
21. bře 2017

@marry16 Rodny list jen ditete, mela jsem s sebou i nas oddaci list, ale nechteli ho. A prvni RP mi prisel brzy, za tyden az 10 dni, mimo bezny platebni rozvrh.

marry16
21. bře 2017

@puresin Takze stacilo pouze rodny list, muj obcansky prukaz a vymerovaci zaklad ci tak jiz nevyzadovali? V tom pripade si formular mohu na miste vyplnit a rovnou jim odevzdat ze ? 😊

puresin
22. bře 2017

@marry16 Vymerovaci zakad chteli, a lejstro od gynekologa, to nevim uz, jak se jmenovalo. U nas by me to ale urcite nenechali vyplnovat az tam, takze na chodbu a znovu celou frontu, takze doporucuju to stahnout doma a vyplnit, cim si budes jista, a s nimi jen zbytek (i kdyby to byla pulka formulare, s tim uz Te pryc neposlou, kdyz nevis, co tam zaskrtnout). 🙂

puresin
22. bře 2017

@marry16 Uplne nejlepsi je ale primo k vam na urad zavolat a zeptat se, at mas jistotu, ze nepoletis na trikrat. Ja to tak delala pokazde. 🙂

lucijesena
11. dub 2017

@zuzinkas částka je myslím úplně libovolná až do výše 11500 (pokud jsi mela dostatečně vysoký plat, že máš na tu nejvyšší nárok). Takže tam můžeš klidně napsat 8234,- a podle toho ti to bude chodit 220000/8234 mesicu = 26 měsíců částka 8234 a poslední měsíc zůstatek 5916.

lucijesena
11. dub 2017

Holky, a jaký je rozdíl mezi formuláři Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku a Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku? Který se má doložit s Žádostí o rodičovský příspěvek a proč? Díky!

morcica
16. kvě 2017

Pomoc, jakej papír od gynekologa??? Vždyť ten jsem odevzdávala v práci před nástupem na MD, ne?

pavla9126
24. kvě 2017

Dobry vecer 😊 Zila jsem od roku 2012 v Anglii. V roce 2014 se mi tam narodil syn Jeho tata je anglican. Planuju se behem mesice vratit zpet do Cr. Budu mit narok na materskou zde v Cr? Synovi budou 3 v listopadu tak jsem chtela byt na materske s nim nez ho vezmou do skolky. Ma zatim jen anglicky rodny list., cesky uz se zarizuje. Budu rada pokud ma nekdo s timto skusenost a poradi mi co a jak. Dekuju moc 😉

beduna1
6. čer 2017

Ahoj holky 🙂 mám dotaz... Když jste na rodičovské dovolené, chodí se pak na nějaké pravidelné schůzky na pracák, či někam jinam? Nebo prostě čerpáte rodičák a jste prostě doma a nikam uz se pak v průběhu rodičovské nemusí...? 🙂 děkuji

kvmatonka
6. čer 2017

@beduna1 normálně bude čerpat rodičovský příspěvek a nikde na žádné schůzky určitě chodit nemusíš 🙂

beduna1
6. čer 2017

@kvmatonka také si to tak myslím 🙂 jen mě kamarádka nějak vyvedla z míry, že si myslí, že se určitě musím čas od času někde hlásit... Ale také mi to příjde blbost 🙂 Děkuji 🙂

mouse77
15. čer 2017

Ženy, mám dotaz. Jsem na neschopence a jsem ve 30týdnu. Ještě nemám odpracovaný bohužel rok. Chtěla jsem se zeptat, jak se to řeší dál? To jsem automaticky na neschopence do porodu? Smlouvu jsem měla podepsanou na rok, termín porodu mam konec srpna a smlouvu do října. Nevíte, jak se to řeší?? Na mateřskou narok asi nemam a pak hned po porodu si mam jít vyřídit rodičovskou nebo byt ještě na neschopence? Díky za rady.

klllarinka01
7. črc 2017

@mouse77 ahoj,sice s tim zkusenost nemam,ale resila bych to takhle: na neschopence az do porodu a pak jit na up zazadat o rodicovskou. jestli nesplnujes podminky na materskou. Ja taky na smlouvu urcitou,ale vyslo mi to a sla jsem i na materskou. Podminky si radsi nekde precti,ale tusim ze musis byt v praci asi rok nebo se vejit do ochranne lhuty od ukonceni zamestnani do 180dnu tusim. Ale to nekde najdes. 🙂 ale kdyz ted ctu jeste jednou znova tak to se asi vejdes..

blahova_andrea
7. črc 2017

@mouse77 a před prací jsi ukončila zdárně studium? to by se totiž také počítalo do doby, která se započítává a možná bys na mateřskou dosáhla. pokud na ni mít nárok nebudeš, pak budeš na neschopence až do konce šestinedělí, poté si požádáš o rodičovský příspěvek.

mouse77
19. črc 2017

@blahova_andrea Právěže ne. Ale už to mám zjištěno, psala jsem na sociálku a nakonec mi to vyjde, i když jsem studium nedokončila. Měla jsem to na dohodu o pracovní činnost a to se prý také počítá 🙂 ale děkuji moc za radu

lenicka2323
18. říj 2018

Dobrý den, kdy jit vyřídit rodičovský příspěvek když mam na nej nastoupit 1.12.2018?A co vse je potřeba? Děkuji za rady 😊🤔

vlastikc1
18. led 2019

Ahoj ja to tedy naprosto nechapu ale po mě chtějí kromě obcanky rodneho listu zadosti a potvrzení o materske jeste navic pracovni smlouvu. Nevite prosim někdo co je to zase za blbost?