Změna zaměření v zaměstnání

nikahavel
27. lis 2018

Zdravím.
Chtěla bych poprosit o radu někoho, kdo má zkušenosti a nebo znalosti z oblasti vychovatelství.
Jsem na mateřské dovolené a jako rodina jsme se rozhodli, že se v následujících letech odstěhujeme z velkoměsta na vesnici v blízkosti cca 18 tis. města.
Mám prozatím středoškolské vzdělání s maturitou v oboru užitá fotografie a nové média. Nikdy to nebylo celou mou náplní práce. Vzdy se to ale hodilo a 4 prudce úspěšně semestry na sociálně zdravotní fakulte. a( Ukončení nikdy nebudu litovat to co ta škola předvádí je fakt 😂😂😂) Začínala jsem jako projektový manager a mám zaměření na kvantitativní i kvalitativní výzkum. ( Znalosti z VŠ ) Vedla jsem výzkumné centrum což bylo v podstatě Call centrum. Následně v Callcentru velké telekomunikační firmy jako middke manager a něco jako supervizor. Do budoucna nechci, ale pracovat v tak napjatém prostředí. Vydělat velký obnos peněz je fajn , ale nestojí to vždy za to.
Už roky mi vychází ve výkladu karet a radách moudrých , že mám pracovat s dětma. Uvažuju i o dostudování vysoké školy právě v průběhu další mateřské. Díky své povaze se domnívám, že bych byla dobrý vychovatel , mám přirozenou autoritu i na výšku něco kousek nad zemí. Jsem kreativní člověk a myslím si, že toto by na jistě období mohlo být to vhodné a slučitelné i s novým místem bydliště. ( Mám zkušenosti s dětmi vyrůstajících mimo rodinu a problematickými dětmi) Poradí mi prosím někdo na co se zaměřit, zdali je nutné studovat přímo nějaký obor na vysoké škole a nebo je možné pracovat i bez vzdělání ( logicky se to samozřejmě odráží v platů to je mi jasné).
Děkuju moc za všechny rady a zkušenosti.

Snad nebudu za blázna že věřím kartám a podobným věcem 😂😂😂😂

barulina
27. lis 2018

nezlob se ale pro me to blaznovstvi je. me taky vyslo v 18 ze do trictky budu mit tri deti, budu vdana a bydlet ve velkomeste. jsem rozejita s tatou male, ziju v pidi vesnici, dite mam jedno. jo a je mi 33. ty musíš vedet co te bavi apokud prce s dtma jiste najdes na internetu pno moznosti kurzu a podobne a vyberes si.

nikahavel
autor
27. lis 2018

Mě to právě baví, vždy jsem přišla k zaměstnání jak slepá k houslím i přes to že to byl jiný obor rychle se chytám. Jsem takový flexibilní typ. Nejsem blázen spíš jde o to že podvědomě cítím po tom co máme pár let adoptovanou sestru maličkou a co mám své dítě, že mi v této oblasti něco chybí a že mi to k mému údivu i jde, děti mě mají rády a ty problémové ( máme jich v okolí více) mě nějak respektují a berou co říkám, vycházíme spolu i když máme konflikt vždy jsme z něj nakonec obě strany těžily.
I máma i sestra i babička jsou učitelky v MŠ a to mám pocit že úplně není pro mě, ale s těmi trochu většími dětmi které potřebují důslednost ale i oporu to umím.
Je mi 30 let bez malá a pracuju už od 14, nejsem ze sociálně slabých poměru právě naopak ale rodiče podnikaly a já od 17 let nějakou dobu taky sama. Ta rozličnost zaměstnání mě naučila hodně a toto je dedukce po několika letech pátrání co dál a co chci v životě jinak.
Sama jsem dyslektik a dysgrafik a vím jak je těžké když má dítě problém co nejde vidět a nebo prochází šikanou...a jsem tak trochu malý Napoleon, žádná bačkora 😂😂😂.
To mě mrzí že ti nevyšla nějaká předpověď. Já měla být bezdětná a žít ve velkoměstě a chceme 3 děti a odstěhovat se na vesnici. Na to nevěřím ale na vnitřní pocity ano.

nikahavel
autor
27. lis 2018

@barulina promiň neoznačila jsem tě do odpovědi.

barulina
27. lis 2018

@nikahavel tak pak je vse v poradku .) urcite najdes uplatneni, tak hodne zdaru 🙂

bayt
29. lis 2018

@nikahavel asi jsem to necetla podrobne, ale ty chces byt pedagog, specialni pedagog nebo jeste neco jineho?

nikahavel
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikahavel
autor
2. pro 2018

@bayt Speciální pedagog ne, to je jak má sestra tak i matka plus učitelství v mateřinách. Mě zajímá vychovatelství, práce v dětském domově případně diagnostickém ústavu jako maximalni oblast zájmu a minimum ve volnočasovém centru.

journals
2. pro 2018

Předně - pokud chceš studovat, tak jen a jen kvůli sobě. Ne kvůli nikomu jinému a už vůbec ne kvůli kartám, nebo něčemu podobnému. Jestli chceš studovat, studuj, proč ne. Určitě si tím rozšíříš obzory a možnosti.
Jestli chceš být pedagog - vychovatel v diagnostickém ústavu, nebo DD tak to je oblast speciální pedagogiky (etopedie) 😉

nikoulinka
2. pro 2018

Ahoj, necetla jsem odpovedi, ale muzu napsat svou "zkusenost". Mam maturitu a k tomu kurz - volnocasovy pedagog. Pred MD jsem pracovala v Armada spasy v nizkoprahovem zarizeni pro deti a mládež a kloubila to s volnocasovym strediskem u nas, kde jsem vedla krouzky a doucovani. V obou zamestnanich to stacilo bohate. Jen teda mzda neni opravdu az tak zavratna. Co se tyka toho nizkoprahu, tam by jsi veskere sve zaliby a vlastnosti urcite uplatnila a hlavne, kdyz trefis na dobrou lokalitu, prace te bude neskutecne bavit 🙂

nikahavel
autor
5. pro 2018

@nikoulinka já budu úplně upřímná mám výrazné obchodní znalosti a zkušenosti a vždy mi to přineslo do života velké peníze, ale vždy to sebou neslo nepříjemný pocit i přes to, že já zcela kašlu na nějaké pravidla firmy, pokud to považuji za nemorální prostě to odmítám dělat a i přes to jsem excelovala. Teď řeším v sobě jistou krytí a vyrovnání se s tím zdali budu i po mateřské pokračovat v pohodlném a finančně zajištěném životě který, ale nebude naplněn zřejmě dostatkem volného času a nebo něco naopak co mě bude uspokojovat i duševně.
Můžu se zeptat v jakém oboru máš maturitu?

nikoulinka
3. led 2019

@nikahavel ahoj, promin za pozdní reakci, dlouho jsem tu nebyla 🙂 ... mam administrarivni obor 🙂 takze matura - eko, ucto a tak 🙂